Haberler

  Bir sihirbaz havaalanında kaybolan çantasını AirTag ile buldu

  Güncelleme:

  Apple'ın izleme cihazı AirTag sayesinde bir sihirbaz kaybolan çantasını buldu. Havaalanlarında kaybolan eşyalar konusunda AirTag sıkça kullanılıyor.

  Apple, 2021 yılında izleme cihazı AirTag'ı tanıttı. O günden bu yana Airtag birçok kullanıcı için kayıp eşyalarını bulmak için ilk adres hali geldi. Havaalanları ise kaybolan eşyalar konusunda olağan şüphelilerin başında geliyor. Öyle ki, bir sihirbaz bile kayıp çantasını bu sayede buldu. İşte bu ilginç hikayenin detayları:

  Bir sihirbaz havaalanında kaybolan çantasını AirTag ile buldu

  Hikayemiz David Orleans isimli bir sihirbazın yerel bir ticaret fuarına katılmak için Salı günü Newark'a gitmesi ile başlıyor. Burada gösteriler yapacak olan Orleans, yanında taşıdığı valizde ise performansları için kullandığı bin 500 dolar değerindeki ses ekipmanları bulunuyordu.

  Son dönemde havayolu şirketlerinin çanta kaybetme vakalarının artmış olması nedeniyle, Orleans da kendisi için oldukça değerli olan valizine bir AirTag koymuştu. Orleans, gittiği yerde uçağından indikten sonra bagajının nerede olduğunu görmek için Find My (Bul) uygulamasını kontrol ettiğinde ilk etapta bir sorun görünmüyordu. Valizi de onunla birlikte Newark'a gelmişti.

  AirTag, dolandırıcılığı ortaya çıkardı: Türkiye'ye yapılan deprem bağışları, Meksika'da satışa çıktı!

  Olaylar ise David Orleans'ın valizini teslim almak için bagaj teslim alanına gitmesi ile başlıyor. Bir süre çantasını bekleyen Orleans, yeniden Find My (Bul) uygulamasına başvurmak zorunda kaldı. Uygulamayı açtığında çantanın hareketsiz bir şekilde durduğunu farketti. Çünkü taşınma sırasında valizi havaalanı asfaltı üzerine düşmüştü.

  Sihirbaz, United Airlines müşteri desteğine gidip durumu açıklamaya çalıştı. Çantasının Newark'a ulaştığını ancak şimdi ona teslim edilmediğini söylemeye çalışan Orleans, istediği yanıtı bir türlü alamadı. Çantanın havaalanında bir yerlerde olduğunu ancak bagaj teslim noktasına ulaşmadığını anlatmaya çalışsa da yetkililer bir türlü bu konuda yardımcı olmadı.

  Klasik prosedürü uygulayan çalışanlar, çantayı bulduktan sonra beş iş günü içinde oteline postalayabileceklerini söylemekle yetindiler. Ancak sihirbazımız Newark'ta sadece üç gün kalacaktı ve çantasındaki eşyalar gösterisi için çok önemliydi.

  Find My uygulamasını daha yakından inceleyen sihirbazımız, valizini 90 numaralı kapıya oldukça yakın bir yerde olduğunu keşfetti. Hemen plan yapmaya koyulan Orleans, kapıya daha fazla yakın olmak için iade edilebilir bir bilet aldı.

  Biletini alıp, güvenlikten geçtikten sonra 90 numaralı kapıya yanaşan sihirbaz, çantasını asfaltın üzerinde öylece durduğunu gördü. Sonrasında bir United Airlines çalışanını valizini oradan alması konusunda ikna eden Orleans, yapılan diğer işlemler sonucunda valizine kavuşmuş oldu.

  Çantasına kavuştuktan sonra biletini iade eden sihirbaz, böylece gösterisine de zamanında yetişmeyi başardı. Bir diğer komik detay ise, Orleans'ın çantasını teslim almasına rağmen, olay gününden sonra United Airlines'ın sihirbaza bir e-posta göndererek çantasını hala aramakta olduklarını ve buldukları anda ona göndereceklerini bildirmesi oldu.

  AirTag tanıtıldığı günden bu yana birçok kişinin eşyalarının bulunmasında ön ayak oldu. Bu olayda çantası kaybolan kişinin bir sihirbaz olması ise tam ironi. Peki siz AirTag ve havaalanı içerisinde kaybolan eşyalar hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

  Kaynak: Shiftdelete / Teknoloji

  Apple Teknoloji Haberler

  Destici'den kızıyla ilgili iddialara yanıt: Bordrosunu istedim, kesintiler sonrası eline geçen rakam 37 bin TL'dir

  Destici'den kızıyla ilgili iddialara yanıt: Bordrosunu istedim, kesintiler sonrası eline geçen rakam 37 bin TL'dir

  Sokak hayvanları teklifinin komisyon görüşmelerinde muhalif vekiller, mağdur ailelerin üzerine yürüdü

  Sokak hayvanları teklifinin komisyon görüşmelerinde muhalif vekiller, mağdur ailelerin üzerine yürüdü

  Yunan şarkıcı, Türk bayrağı ve Atatürk posteri var diye sahneye çıkmadı, Belediye Başkanı ateş püskürdü: Bu şehrin sınırlarını terk et

  Yunan şarkıcı, Türk bayrağı ve Atatürk posteri var diye sahneye çıkmadı, Belediye Başkanı ateş püskürdü: Bu şehrin sınırlarını terk et

  Bakmadan Geçme

  18 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 18 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 18 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 18 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Gaziosmanpaşa, Esenler, Küçükçekmece elektrik kesintisi! 18 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 18 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 18 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 18 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Bayrampaşa hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Bayrampaşa nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Başakşehir hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Başakşehir nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Bakırköy hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Bakırköy nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Bahçelievler hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Bahçelievler nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Bağcılar hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Bağcılar nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Avcılar hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Avcılar nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Arnavutköy hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Arnavutköy nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı?
  Antalya'da işletmeci 2 nar suyu için turistlerden 1200 TL aldı! Dolandırıldığını anlayan çift polise başvurdu

  Antalya'da işletmeci 2 nar suyu için turistlerden 1200 TL aldı! Dolandırıldığını anlayan çift polise başvurdu

  500
  Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  title