Son dönemde sivri çıkışlar yapan Bülent Arınç, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştü - Haberler
Haberi Paylaş

Son dönemde sivri çıkışlar yapan Bülent Arınç, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştü

Son dönemde yaptığı sivri çıkışlar ile gündeme gelen Eski Meclis Başkanı Bülent Arınç, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile 1,5 saatlik bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşme davetinin Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan geldiğini belirten Arınç, "Çok olumlu, dostane bir görüşmeydi" dedi.

"Erdoğan'a rakip olmayacağım diye içtihatta bulundum; beni fazla zorlamasınlar, içtihatlar değişebilir" çıkışıyla siyaset kulislerini sallayan Bülent Arınç, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile 1,5 saatlik bir görüşme yaptı.

2002-2007 yılları arasında AK Parti iktidarının ilk Meclis Başkanı olan, 2009-2015 arası da Başbakan Yardımcılığı ve Hükümet Sözcülüğü yapan, ardından aktif siyasetten çekilen Bülent Arınç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için "Kardeş diyebildiğim insan bana sahip çıkmazsa gücenirim. Bunun helallik olarak bana dönmesini isterim" demişti. Bu çıkışı sonrası Arınç'ın, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından davet edilmesi dikkat çekti.

Görüşmenin ardından BBC Türkçe'ye konuşan Arınç, Erdoğan'ın kendisini davet ettiğini, davet üzerine akşam saatlerinde bir araya geldiklerini ve 1,5 saate yakın görüştüklerini söyledi. Saat 21.00'e doğru Erdoğan'ın yanından ayrıldığını belirten Arınç, "Çok olumlu, dostane bir görüşmeydi" dedi.

Geçtiğimiz aylarda YİK Üyeliği'nden istifa eden Bülent Arınç, Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında açıklamalarda bulunmuştu. Arınç, Erdoğan'a kırgın olduğunu ve helallik beklediğini söylemişti.

Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminde sorunlar olduğunu belirten Arınç, Erdoğan için "Kardeş diyebildiğim insan bana sahip çıkmazsa gücenirim. Bunun helallik olarak bana dönmesini isterim" demişti. Erdoğan ile ilişkisi hakkında konuşan Bülent Arınç, "Ona karşı hiçbir zaman rakip olmayacağım diye bir içtihatta bulundum. Beni fazla zorlamasınlar. Çünkü içtihatlar zaman zaman değişebilir" demişti. Arınç ayrıca Erdoğan'dan 'helallik' beklediğini söyledi.

Bahçeli için ise "Bahçeli geçmişten beri bizim dışımızda bir insan. O ne söylerse onunla başka türlü hesaplaşırız zamanı, zemini geldiğinde…" ifadelerini kullanmıştı.

Haberler.com - Son Dakika Haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bülent Arınç, Politika, Güncel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title