Rahip Brunson, Türkiye'den Ayrıldı! İşte O Görüntüler

Rahip Brunson, Türkiye'den Ayrıldı! İşte O Görüntüler

Rahip Brunson, İzmir Adnan Menderes Havalimanında kendisini bekleyen özel uçakla Türkiye'den ayrıldı. Brunson'ın avukatı İsmail Cem Halavurt, Brunson'ın Almanya'ya gittiğini, 2 gün bu ülkede kaldıktan sonra ABD'ye geçeceğini söyledi.

PKK ve FETÖ'ye casusluk yaptığı iddiasıyla 35 yıl hapis cezasıyla yargılanan papaz Andrew Craig Brunson hakkında karar çıktı. Mahkeme, Rahip Brunson'un ev hapsi ve yurt dışı yasağını kaldırdı. Brunson'a 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezası verildi. Ancak yattığı süre göz önüne alınarak tahliye edildi. Brunson karar sonrası akşam saatlerinde Aksancak'taki evine geçti. Saatler 21:40'ı gösterirken de rahip Brunson İzmir'deki evinden ayrılarak ABD'ye gitmek üzere havalimanına doğru yola çıktı.

PAPAZ BRUNSON TAHLİYE EDİLDİ

FETÖ ve PKK adına suç işlediği ve casusluk yaptığı iddiasıyla 35 yıl hapis cezasıyla yargılanan papaz Andrew Craig Brunson hakkında karar çıktı. Mahkeme, Papaz Brunson'un ev hapsi ve yurt dışı yasağını kaldırdı. Brunson'a 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezası verildi. Ancak yattığı süre göz önüne alınarak tahliye edildi.

EVİNDEKİ HAZIRLIKLARI TAMAMLADI

Tahliyenin ardından Brunson, Alsancak'ta bulunan evine geçti. Evinde hazırlıklara başlayan Brunson, Amerika Birleşik Devletleri'ne gitmek için hazırlık yapmaya başladı.

Akşam saatlerinde ABD'ye askeri bir uçakla gitmesi beklenen Papaz Brunson'ın evinde çekilen fotoğraf karesinde bir yandan telefon trafiği yaşarken, bir yandan da bavullarını hazırlarken görüntülendi.

ABD ANKARA BÜYÜKELÇİLİĞİ MASLAHATGÜZARI HAVALİMANINDA HAZIR BULUNDU

Adnan Menderes Havalimanına gelen Brunson çiftine, ABD'nin Ankara Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Jeffrey M. Hovenier'ın da bulunduğu yetkililer eşlik etti.

Brunson çifti havalimanına CIP bölümünden giriş yaptı.

RAHİP BRUNSON, ALMANYA'YA DOĞRU YOLA ÇIKTI

Trump'ın istediği Papaz Brunson için ABD tüm hazırlıklarını yaptı. Özel ekiple evinden alınan papaz, Adnan Menderes Havalimanına götürüldü.

Rahip Brunson'ın avukatı İsmail Cem Halavurt, havaalanında gazetecilere, müvekkili Brunson'unAlmanya'ya gittiğini, 2 gün bu ülkede kaldıktan sonra ABD'ye geçeceği bilgisinipaylaştı.