Elmalı Davası'nda beraat eden anne ve üvey baba konuştu: Adalet yerini buldu - Haberler
Haberi Paylaş

Elmalı Davası'nda beraat eden anne ve üvey baba konuştu: Adalet yerini buldu

Demirören Haber Ajansı - Haberler | 3. Sayfa

Antalya'nın Finike ilçesinde, kız çocuğu ile ağabeyine cinsel istismarda bulundukları iddiasıyla tutuksuz sanıklar anne ve üvey baba ile çocukların dayısı, 'cinsel istismar' ve 'eziyet' suçlarından yargılandıkları davada beraat etti. Duruşmanın ardından konuşan anne ve üvey baba, "Beklediğimiz bir sonuçtu çünkü biz bir şey yapmadık. Yavrularımızın yüzü suyu hürmetine kazandık bu davayı. Adalet er ya da geç yerini buldu." dedi.

Antalya'nın Finike ilçesinde, kız çocuğu G.E.G. ile ağabeyi İ.E.G'ye cinsel istismarda bulundukları iddiasıyla tutuksuz yargılandıkları davada beraat eden anne Merve A. (27) ile üvey baba Rahmi A. (25), duruşma sonunda avukatları İbrahim Şimşek ile birlikte DHA'ya açıklamalarda bulundu.

Rahmi A, sonuçtan mutlu olduklarını söyleyip, "Baştan beri beraat çıkacağı belliydi. Sevdiklerimizle saydıklarımızla mahkemede dik duruşumuzla bunu gösterdik. Biz zaten hiçbir şey yapmadık. Bunu baştan beri söylüyoruz. Yine de çocuklarımızın arkasındayız. Allah'ın izniyle çocuklarımızı geri alacağız. Sayın mahkeme başkanına teşekkür ediyorum. Beklediğimiz bir sonuçtu çünkü biz bir şey yapmadık. Hala söylüyorum. Biz hiçbir şey yapmadık" dedi.

Merve A. ise "Çok şükür. Yavrularımızın yüzü suyu hürmetine kazandık bu davayı. Adalet er ya da geç yerini buldu. Sayın hakimlerimden Allah razı olsun. Hepsine binlerce kez teşekkür ediyorum. Yavrularıma kavuşacağım günün hayalini kuruyorum. İftiraya uğradık. Çocuklarımla top gibi oynandı. Onların hiçbir suçu, günahı yoktu. Hepimizi perişan ettiler. Yönlendirme oldu çocuklarıma. Konuşamıyorum" derken gözyaşı döktü. Avukat İbrahim Şimşek de Türkiye gündemini uzun süredir meşgul eden davanın sonuçlandığını dile getirerek, şöyle konuştu: "Davada beraat kararını bekliyorduk çünkü bize göre gerçekten ortada somut bir delil yoktu. Ne yazık ki halkımızın bu istismar konusundaki hassasiyetini istismar edenler çok yanlış bir şekilde bunu basına servis etti. Bizim davamızla ilgisi olmayan mektuplar, ses kayıtları sosyal medyada paylaşıldı ve çok büyük etkileşim aldı. Bunun akabinde de sanıklar üzerinde çok büyük kamuoyu baskısı oluştu. Asıl amaçları rant olan bu kişiler, maalesef ki hem çocukların hem de sanıkların hayatını mahvetti. Umuyorum ki gelecekte bu lekenin etkisinden kurtulurlar. Öncelikle çocuklar için diliyorum bunu. Okullarında soracaklar, sokakta karşılaşacaklar bu davayla. Nihayetinde beraatle sonuçlandı. Adalet yerini buldu diyebilirim."

Öte yandan duruşma sonunda avukatlarla birlikte açıklama yapan, Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği (UCİM) Başkanı Saadet Özkan, davanın takipçisi olacaklarını belirterek, "Bizler asla geri adım atmayacağız. O çocuklar büyüyecek ve onlar için mücadele eden birilerinin olduğunu bilecekler" dedi.

Elmalı Davası'nda beraat eden anne ve üvey baba konuştu: Adalet yerini buldu

Demirören Haber Ajansı / Süleyman Ekin - Son Dakika Haberleri

İbrahim Şimşek, Antalya, Adalet, Mevla, 3. Sayfa, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
Yorumlar (2)
Ütopik Yorumcu:Bende babayım kız çocuğu sahibiyim allah hepsinin bahtını güzel etsin ama bu olay yalanda doğruda olsa normal karşılanmaz ölüm sebebidir açık ve net Cevap Yaz 0 2 Yayından Kaldır
FENERBAHÇE CUMHURİYETİ :Ateş olmayan yerden duman çıkmaz Cevap Yaz 5 2 Yayından Kaldır
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title