Son Dakika: Bakan Çavuşoğlu'ndan Muhittin Böcek'in 'Ne olur helikopter gönderin' sözlerine yanıt: Dürüst bir cümle olmadı - Haberler
Haberi Paylaş

Son Dakika: Bakan Çavuşoğlu'ndan Muhittin Böcek'in "Ne olur helikopter gönderin" sözlerine yanıt: Dürüst bir cümle olmadı

Haberler.com / Abdullah Karlidag - Haberler | Güncel

Son dakika: Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'nda Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Böcek'in "Ne olur buraya uçak gönderin, helikopter gönderin. İnsanlar yanıyor!" sözlerine yanıt geldi. Çavuşoğlu, "Dürüst bir cümle olmadı maalesef, yakıştıramadım kendisine. Kendisine de sitem ettim. Türkiye'yi panikletmesi doğru olmadı" ifadelerini kullandı.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Gündoğmuş ilçesinde devam eden orman yangınının şehre indiğini belirterek sosyal medyadan videolu çağrıda bulunmuştu.

"YANIYOR İNSANLAR!"

Böcek, yetkililere "Gündoğmuş'tayız. Yangın şehre indi. Ne olur buraya uçak gönderin, helikopter gönderin. Bütün yetkililere sesleniyorum; yanıyor insanlar!" ifadeleriyle seslenmişti.

"TÜRKİYE'Yİ PANİKLETMESİ DOĞRU OLMADI"

Bu sözlere Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'ndan yanıt gecikmedi. Bakan Çavuşoğlu, "Tabii büyükşehir belediye başkanının ilgi göstermesi normal. Panik yaratması doğru değil. Yangının şehre inmesi de doğal. Yangını söndürmeye çalışırken insanları nasıl tahliye edeceğimizi konuştuk. Muhittin Bey'e hiç yakışmadı. Beni hiç aramadı. Kendisine de sitem ettim. Türkiye'yi panikletmesi doğru olmadı" dedi.

Son Dakika: Bakan Çavuşoğlu'ndan Muhittin Böcek'in
Haberler.com - Son Dakika Haberleri
Yorumlar (12)
vedat cici :bun devletin yarattığı uluslararası müthiş bi güç var yok uçağı yokmuş şu an sahada en modern en donanımlı uçaklar helikopterler itfaye araçları ekipmanlar var 17-18 sene öncesi oturup beklerdik yangın kendinden sönsün diye pkk ya laf edemeyen herkes haindir nokta
ferfer :tabi ya acelemiz ne demi yanar yanar kendi kendine söner niye panikletiyon adamları bekle işinin adı ne
kadir bedir :herkes birbirine çamur atma derdinde.. bu yangınlarda devletin gerekli mercileri olsun, belediyeler olsun, bakanlıkları olsun hepsi sınıfta kalmıştır. ne devlet ne belediyeler olası yangınlar karşısında hazırlıksız kaldılar.. onca boşa, keyfe keder harcanan paraları keşke bu gibi olası afetlere harcasalar.. külliye yapılacak, yok sığınmacılar mağdur olmasın diye düşünceler maalesef bizim cennet orman ve koylarımızı yok etti. bu yanan yerler yine her zamanki gibi halka mal oldu.
500