Son dakika: Bahçelievler'de daha önce boşaltılan 7 katlı bina çöktü
Haberler » 3. Sayfa » Son dakika: Bahçelievler'de daha önce boşaltılan 7 katlı bina çöktü - Haberler

Son dakika: Bahçelievler'de daha önce boşaltılan 7 katlı bina çöktü

Son dakika: İstanbul Bahçelievler Emek Caddesi Narlı Sokak'ta daha önce tedbir amaçlı boşaltılan 7 katlı bina yanındaki binaya doğru çöktü. Bahçelievler Belediye Başkanı Hakan Bahadır, binanın kentsel dönüşüm için yarın yıkılmasının planlandığını ifade etti.

Son dakika: Bahçelievler'de daha önce boşaltılan 7 katlı bina çöktü

İstanbul 'de daha önce boşaltılan 7 katlı bina çöktü. Bina yan taraftaki binaya doğru çökerken, Bahçelievler Belediye Başkanı Hakan Bahadır, binanın kentsel dönüşüm için yarın yıkılmasının planlandığını söyledi.

POLİS VE İTFAİYE SEVK EDİLDİ

Bahçelievler'de Emek Caddesi Narlı Sokak'ta daha önce tedbir amaçlı boşaltıldığı belirtilen boş bir binanın çökmesi üzerine, olay yerine itfaiye, polis ve sağlık ekipleri sevk edildi.

ARAMA KURTARMA EKİPLERİ OLAY YERİNDE

Enkaz altında insan olması ihtimaline karşı, arama kurtarma ekipleri enkazda tarama yapıyor.

BİR AY ÖNCE BOŞALTILDI

Bina, depremde hasar gördüğü için bir ay önce boşaltıldı.

"YARIN YIKILMASI PLANLANIYORDU"

Bahçelievler Belediye Başkanı Hakan Bahadır "Bu bina biliyorsunuz, kentsel dönüşüm kapsamında yıkılması planlanan bir bina. Öyle olunca biz binayı boşalttık. Yarına da yıkılması planlanıyordu sahipleri tarafından. Ancak bugün bir şekilde yan yattı. Yan yatınca da yanındaki binaya zarar veriyor."

"AFAD'IN VERDİĞİ İLK BİLGİYE GÖRE İÇERİDE KİMSE YOK"

Bahadır, daha sonra yaptığı açıklamada da "AFAD'ın verdiği ilk bilgiye göre içeride kimse yok. Görgü tanıkları bir kişi vardı diyor. Hafriyatı kaldırıyoruz o zaman da bakacağız." dedi.

"ÇÖKME NEDENİ KOLON DEMİRLERİNİN ALINMASI"

Bahçelievler Belediye Başkanı binanın çökme nedeniyle ilgili de "Çökmenin nedeni boşaltılan binadaki kolon demirlerinin satılmak üzere alınması." ifadelerini kullandı.

"KENTSEL DÖNÜŞÜM NEDENİYLE BOŞALTILDI"

İstanbul Valiliği ise çöken binayla ilgili şu açıklamayı yaptı "Siyavuşpaşa Mahallesi'nde saat 14.44'de kentsel dönüşüm sebebiyle bir ay önce boşaltılan ve içinde kimsenin yaşamadığı belirtilen bir bina henüz bilinmeyen bir nedenle çökmüştür. Çevrede güvenlik önlemleri alınmıştır. Çökme sırasında herhangi bir vatandaşımıza yönelik olumsuz bir durum olup olmadığı araştırılmaktadır."

BİNANIN YIKILMADAN ÖNCEKİ HALİ


Haber Videosu

: Son dakika: Bahçelievler'de daha önce boşaltılan 7 katlı bina çöktü
HABER YORUMLARI (61)

 • ZELZELE:
  Belediye başkanı çok dürüst, istese ''10 dakika sonra yıkacaktık'' diyebilirdi ama dememiş.
 • CBOT:
  Bina 1991 de yaplimis. O zaman normaldi kacak yapilar. Süleyman Demirel, Erdal İnönü zamani. BERBAT GÜNLER. Her taraf kacak bina yapilirdi. Gecekondu normaldi.
 • MÜHENDİS:
  Siz müteahhite sallamaya devam ederken asıl gerçek ortaya çıktı bile 2. 5 kat fazladan yapılmış ve binanın kolon demirlerini satmak için çıkarmışlar!
 • CEHEPE:
  OKADAR SAÇMA YAZMIŞSINKİ ADAM SANKİ GÖKTEN APARTMAN İNDİRECEK İSTANBULUN HERYERİNDE BÖYLE BİNALAR VAR ZAMANLA DÜZELİCEK ŞEYLER BUNLAR BUKADAR PARTİZAN OLMAYIN KARA CAHİLLLER
Tüm 61 yorumu okumak için tıklayın
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler