Haberler

İstanbul Modern açıldı mı, ne zaman açılacak? İstanbul Modern yeni binası nerede?

Güncelleme:

İstanbul Modern açıldı mı, ne zaman açılacak ve İstanbul Modern yeni binası nerede olduğu sanatseverler tarafından merak ediliyor. İstanbul Modern Karaköy ne zaman açılacak ve İstanbul Modern yeni binası nerede olduğu araştırılıyor. Peki, İstanbul Modern açıldı mı, ne zaman açılacak? İstanbul Modern yeni binası nerede?

Türkiye'nin ilk modern ve çağdaş sanat müzesi olan İstanbul Modern ne zaman açılacağı merakla bekleniyor. Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ile Tophane-i Amire arasında yer alan İstanbul Modern Sanat Müzesi yeni binası nerede ve ne zaman açılacağı gündeme geliyor. İstanbul Modern açıldı mı, ne zaman açılacak ve İstanbul Modern yeni binası nerede olduğu sanatseverler tarafından merak ediliyor. İstanbul Modern açıldı mı, ne zaman açılacak? İstanbul Modern yeni binası nerede? Detaylar haberimizdedir…

İSTANBUL MODERN AÇILDI MI?

Türkiye'nin ilk modern ve çağdaş müzesi olan İstanbul Modern Sanat Müzesi, Renzo Piano imzalı yeni binasıyla 4 Mayıs'ta ziyaretçilerini ağırlamaya hazırlanıyor. Müzenin açılış töreni ise ileri bir tarihte gerçekleştirilecek.

İSTANBUL MODERN YENİ BİNASI NEREDE?

Türkiye'nin ilk modern ve çağdaş sanat müzesi olarak 2004 yılında Karaköy'de kurulan İstanbul Modern, ülkemizin sanatsal yaratıcılığını ve kültürel kimliğini ulusal ve uluslararası sanat ortamıyla paylaşıyor. Kurulduğu günden bu yana 8 milyon 500 bin ziyaretçiyi ağırlayan müze, 850 bin çocuk ve genci de ücretsiz sanat eğitimleriyle buluşturdu.

Karaköy'deki eski yerinde yeniden kapılarını açacak olan İstanbul Modern'in yeni binası; Centre Pompidou, Whitney Müzesi, Centro Botín, Beyeler Vakfı Müzesi gibi uluslararası pek çok müze ve sanat kurumunu tasarlayan, Pritzker ödüllü mimar Renzo Piano imzasını taşıyor.

Uluslararası standartlarda bir müze olarak izleyiciyi merkezine alan İstanbul Modern'in yeni binası, sergi salonları, eğitim atölyeleri, sinema, kütüphane, tasarım mağazası, etkinlik alanları, kafe ve restoranıyla sanatseverleri yakın bir zamanda ağırlamaya hazırlanıyor.

İstanbul Modern açıldı mı, ne zaman açılacak? İstanbul Modern yeni binası nerede?

İstanbul Modern açıldı mı, ne zaman açılacak? İstanbul Modern yeni binası nerede?

İstanbul Modern açıldı mı, ne zaman açılacak? İstanbul Modern yeni binası nerede?

İSTANBUL MODERN NE ZAMAN AÇILIYOR?

İstanbul Modern Sanat Müzesi, dünyadaki simge kültür ve sanat kurumları mimarisinde imzası olan Renzo Piano Building Workshop tarafından tasarlandı. Renzo Piano'nun Türkiye'deki ilk projesi olma özelliğini taşıyan yeni bina, İstanbul'a nitelikli mekan kazandırma amacıyla her türlü kültür-sanat ve eğitim faaliyetine olanak tanımak üzere ziyaretçiyi odağına alarak planlandı.10 bin 500 metrekarelik alanıyla sergi ve programlara ev sahipliği yapacak yeni binanın, büyük sergi salonları, çok amaçlı mekanları, ofisleri ve farklı kültürel eğitim alanları bulunuyor. Boğaziçi'nin ışık yansımalarıyla pırıldayan sularından ilham alınarak tasarlanan bina, üç boyutlu biçimlendirilmiş alüminyum panellerle kaplı cephesiyle günün her saatinde değişen güneş ışığı ve sudan gelen yansımalarla ışık ve gölge oyunları oluşturuyor.

4 kattan oluşan müzenin şeffaf zemininde, ziyaretçi için daha çok alan oluşturmak amacıyla ücretsiz olarak kurgulanan kütüphanede, bilgilendirme noktaları, eğitim atölyeleri, kafe ve mağaza bulunuyor. Müzenin birinci katında ise fotoğraf galerisi, kısa süreli sergi salonu, etkinlik odaları yer alıyor. Koleksiyon ve süreli sergi salonları ikinci katta, teras katta ise ziyaretçilerin keyifli vakit geçirebileceği bir alan bulunuyor. 5 yeni sergi ziyarete açılıyor.

Ziyaretçilere çok yönlü bir deneyim alanı sunan yeni müze binası, 5 yeni sergi ile ziyarete açılıyor. Müze; Yüzen Adalar, Nuri Bilge Ceylan: Başka Bir Yerde, Hep Burdayız, Renzo Piano: Yerin Ruhu ve Mimarinin İnşası programlarıyla ziyaretçilerini ağırlamaya hazırlanıyor.

Haberler.com / Sena Demiröz - Gündem

İstanbul Modern İstanbul Karaköy Gündem Yaşam Haberler

Bahçeli'nin elini öptüğü için tartışılan Özel Harekat Başkanı Karadeniz sessizliğini bozdu

Bahçeli'nin elini öptüğü için tartışılan Özel Harekat Başkanı Karadeniz sessizliğini bozdu

AK Parti'den vekillerle ilgili performans raporu! 100'e yakın ismin yasama faaliyetlerinde rol almadığı tespit edildi

AK Parti'den vekillerle ilgili performans raporu! 100'e yakın ismin yasama faaliyetlerinde rol almadığı tespit edildi

5 oy farkla kazandı! TFF'nin yeni Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu oldu

5 oy farkla kazandı! TFF'nin yeni Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu oldu

Bakmadan Geçme

19 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 19 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 19 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 19 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Eyüp, Üsküdar, Pendik elektrik kesintisi! 19 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 19 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 19 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 19 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Beyoğlu hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Beyoğlu nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Beylikdüzü hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Beylikdüzü nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Beşiktaş hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Beşiktaş nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? Beyoğlu, Fatih, Şişli 18-19 Temmuz İstanbul su kesintisi listesi! Galatasaray Trencin maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) GS Trencin maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? İzmir Balçova, Gaziemir, Karaburun elektrik kesintisi! İzmir elektrik kesintisi saat kaçta bitecek, elektrikler ne zaman gelecek? Fenerbahçe Hull City maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) FB Hull City maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti?
Ne diyeceği merak konusuydu! Seçimi kaybeden Büyükekşi'den tek cümlelik veda

Ne diyeceği merak konusuydu! Seçimi kaybeden Büyükekşi'den tek cümlelik veda

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title