TSK Tarafından Öldürülen, PKK'nın Sözde Sorumlusunun Fotoğrafı Sincar Dağına Asıldı

TSK Tarafından Öldürülen, PKK'nın Sözde Sorumlusunun Fotoğrafı Sincar Dağına Asıldı

Sincar kent merkezi ile Sincar dağında PKK unsurlarının eğitim faaliyetleri devam ediyor. TSK'nın hava harekatıyla öldürdüğü PKK'nın Sincar sorumlusu İsmail Özden'in fotoğrafı Sincar Dağı'na yerleştirildi.

Irak'ın Kerkük kentinde bulunan Türkmeneli televizyonu, Sincar'daki terör örgütü PKK varlığını ve askeri hareketliliğini görüntüledi. Görüntülerde, Sincar kent merkezi ile Sincar dağında PKK unsurlarının eğitim faaliyetlerine devam ettiği görülüyor. TSK'nın hava harekatıyla öldürdüğü PKK'nın Sincar sorumlusu İsmail Özden'in fotoğrafı Sincar Dağı'na yerleştirildi.

PKK'NIN FAALİYETLERİ DEVAM EDİYOR

Yeni Şafak'ın haberine göre; Irak'ın kuzeyindeki Sincar'da PKK tarafından boşaltıldığı iddia edilen kampları görüntüleyen Türkmeneli televizyon ekibi, PKK kadrosunun buralarda faaliyette olduğunu tespit etti.

Bu kamplarda PKK bünyesinde görevli olduğunu saklamayan kişiler, mevcut örgüt yapısının adının YBŞ yani "Şengal Direniş Birlikleri" olarak değiştirildiğini belirtiyorlar. Terör örgütü, PKK'ya ait poster, bayrak ve flamalar ile Abdullah Öcalan'ın resimlerine Sincar'da sıkça rastlanıyor.

Terörist İsmail Özden

ÖLDÜRÜLEN PKK'LININ POSTERİNİ ASTILAR

Görüntülerde, Türk Hava Kuvvetleri'nin 15 Ağustos'ta gerçekleştirdiği operasyonda öldürülen PKK'lı terörist Zeki Şengal kod isimli İsmail Özden'in portresinin de Sincar Dağı'na yerleştirildiği dikkat çekiyor. PKK'nın Sincar sorumlusu İsmail Özden, TSK'nın hava harekatıyla öldürülmüştü.

Türkmeneli televizyonu, Sincar'ın merkezinde PKK'ya ait karargahların bulunduğunu iddia etti.