Sincar Dağı Haberleri

Sincar Dağı haber, Sincar Dağı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Sincar Dağı - 28.02.2021
KDP'li yetkili: "Sincar'ın Şii Hilali'nin parçası olması isteniyor"
"PKK ve Haşdi Şabi, İran'ın gündemi demektir" Ezidi Lider Şemo ise 15 bin Haşdi Şabi milisinin Sincar'a konuşlandırıldığına ilişkin iddiaları doğrulayarak, "Evet doğrudur ve her geçen gün sayıları da artıyor. Bize gelen bilgilere göre Sincar Dağı ve farklı bölgelerinde askeri üsler inşa edilip, yeniden konuşlandırmalar yapılıyor.
Sincar Dağı - 22.12.2020
Son dakika haber... Milli Savunma Bakanı Akar, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu Açıklaması
Son dakika haberleri: Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Salgın ortaya çıktığından itibaren çok yoğun tedbir almaya başladık.
Sincar Dağı - 21.12.2020
IKBY'den uluslararası koalisyona "Yasa dışı güçlerin Sincar'dan çekilmesi gerek" mesajı
IKBY Başbakanı Mesrur Barzani, 9 Aralık'ta yaptığı açıklamada, "Sincar Anlaşması'nın uygulanmasını bekliyoruz ancak henüz uygulamaya konulmadı. PKK ve ona bağlı hiçbir güç Sincar'dan çekilmedi. Sadece birkaç saatliğine kıyafet değiştirip Sincar Dağı'na çekildiler ve tekrar geri döndüler.
Sincar Dağı - 19.12.2020
IKBY Peşmerge Bakan Yardımcısı, terör örgütü PKK'nın Sincar'ı işgal ettiğini söyledi
IKBY Başbakanı Mesrur Barzani, 9 Aralık'ta yaptığı açıklamada, "Sincar Anlaşması'nın uygulanmasını bekliyoruz ancak henüz uygulamaya konulmadı. PKK ve ona bağlı hiçbir güç Sincar'dan çekilmedi. Sadece birkaç saatliğine kıyafet değiştirip Sincar Dağı'na çekildiler ve tekrar geri döndüler.
Sincar Dağı - 19.12.2020
Son dakika haberleri! Iraklı analistlerden Başbakan Mustafa el-Kazımi'nin Türkiye ziyareti "başarılı oldu" değerlendirmesi
Son dakika haberi: Iraklı siyasi analistler, Irak Başbakanı Mustafa el-Kazımi'nin Türkiye'ye düzenlediği ziyareti, "tüm standartlara göre başarılı" olarak değerlendirerek ve ziyarette ortak önemi haiz dosyaların "tüm şeffaflıkla" ele alındığını belirtti.
Sincar Dağı - 18.12.2020
Son dakika haber | Erdoğan-Kazımi ortak basın toplantısı
Gelen son dakika haberlerine göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bölgemiz terörün başını tamamen ezmeden huzura kavuşamayacaktır" dedi.
Sincar Dağı - 17.12.2020
Erdoğan: Bölgemiz terörün başını tamamen ezmeden huzura kavuşamayacaktır
CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, "Ne Türkiye'nin ne Irak'ın ne de Suriye'nin geleceğinde bölücü teröre asla yer yoktur.
Sincar Dağı - 16.12.2020
Irak Düşünce Kuruluşu Merkezi Başkanı Şammari: "Irak, Türkiye'yle ilişkilerini güçlendirmeyi hedefliyor"
Irak Düşünce Kuruluşu Merkezi Başkanı İhsan eş-Şammari, Bağdat yönetiminin bölgede yaşanan gelişmeler nedeniyle Türkiye ile ilişkilerini güçlendirmeyi hedeflediğini söyledi.
Sincar Dağı - 16.12.2020
"Irak'ın PKK'dan temizlenmesi için elimizden gelen desteği vereceğiz"
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Son zamanlarda PKK'nin Kuzey Irak'ta Kürtlere saldırdığını, peşmergeye saldırdığını görüyoruz.
Sincar Dağı - 16.12.2020
Bakan Çavuşoğlu, Iraklı mevkidaşı Hüseyin'le ortak basın toplantısında konuştu: (1)
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye'nin, Irak'ın PKK terör örgütünden tamamen temizlenmesi için elinden gelen desteği vereceğini söyledi.
Sincar Dağı - 16.12.2020
Son dakika haber: Irak Başbakanı Kazımi, yarın Ankara'yı ziyaret edecek
Son dakika gelişmesine göre Irak Başbakanı Mustafa el-Kazımi'nin, 17 Aralık'ta Ankara'ya yapacağı ziyarette iki ülke arasındaki siyasi, güvenlik ve ekonomik ilişkilerin yanı sıra terör örgütü PKK ile ilgili konuların ele alınması bekleniyor.
Sincar Dağı - 15.12.2020
Son dakika haberi... Süleymaniye'deki hükümet karşıtı protestolar nasıl okunmalı?
Son dakika gündem haberi: Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin (IKBY) Süleymaniye kentinde memur maaşlarının gecikmesi nedeniyle 2 Aralık'ta başlayan ve Halepçe'ye de yayılan hükümet karşıtı barışçıl gösterilerin siyasi parti ve resmi binaların ateşe verildiği şiddet eylemlerine dönüşmesi, halkın IKBY yönetiminden uzun...
Sincar Dağı - 15.12.2020
Son Dakika | Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu TBMM'de bakanlığının bütçesini sundu (3)
Meclis'te bir Ezidi milletvekili olmasından mutluluk duyduğunu, bunun, Türkiye'nin zenginliğini gösterdiğini belirten Çavuşoğlu, şunları kaydetti: "Ama Ezidiler konusunda Türkiye'yi suçladığını gördüm. Sayın Felaknas Uca'ya bir soru sormak istiyorum: Siz Sincar'da Ezidilerin şimdi ne çektiğini biliyor musunuz? Ezidi kardeşlerimiz önce DAEŞ'ten çekti, doğru, Keldaniler de çekti, Aramiler de çekti. Fakat siz Nobel Ödüllü ve DAEŞ kurbanı Nadia Murad'ı dinlediniz mi? Nadia Murad bana ve herkese şunu söyledi, 'DAEŞ gitti, PKK geldi. Şimdi, PKK Ezidilere zulmediyor.' Bana da 'Sayın Bakanım, ne olur, operasyonlarınızı durdurun. Çünkü PKK, bizim çocuklarımızı Sincar Dağı'na götürüyor, siz uçaklarınızı gönderince kendileri saklanıyor, bizim çocuklarımızı öne atıyor, ölen bizim çocuklarımız.
Sincar Dağı - 13.12.2020
Son dakika haberi: Irak İçişleri Bakanı Ganimi Sincar'daki güvenlik durumunu yerinde inceledi
Edinilen son dakika gelişmesine göre Irak İçişleri Bakanı Osman el-Ganimi başkanlığındaki güvenlik heyetinin Musul'a bağlı Sincar'ı ziyaret ettiği bildirildi.
Sincar Dağı - 13.12.2020
MSB'den faaliyetlere ilişkin bilgilendirme Açıklaması
Milli Savunma Bakanlığı (MSB), terörle mücadele harekatı kapsamında, son bir ayda icra edilen 33 operasyonda 68 teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.
Sincar Dağı - 09.12.2020
Son dakika... IKBY Başbakanı, Süleymaniye'deki şiddet olaylarında terör örgütü PKK mensuplarının bulunduğunu ima etti
"PKK, Sincar'dan çekilmedi" Barzani, gazetecilerin Erbil ve Bağdat arasındaki Sincar Anlaşması'nı hatırlatması üzerine şunları söyledi: "Sincar Anlaşması'nın uygulanmasını bekliyoruz ancak henüz uygulamaya konulmadı. PKK ve ona bağlı hiçbir güç Sincar'dan çekilmedi. Sadece birkaç saatliğine kıyafet değiştirip Sincar Dağı'na çekildiler ve tekrar geri döndüler.
Sincar Dağı - 07.12.2020
PKK'nın Suriye'nin kuzeyindeki çekilme taktiği Sincar'da tekrar eder mi?
Irak merkezi hükümeti ve Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin (IKBY) 9 Ekim'de imzaladığı Sincar Anlaşmasıyla, Irak'ın Musul kentine bağlı Sincar ilçesindeki terör örgütü PKK'nın bölgedeki varlığının sonlandırılacağını duyurması ve söz konusu anlaşmanın başta Birleşmiş Milletler (BM), ABD ve Batılı ülkelerce desteklenmesi, Türkiye'nin uzun süredir "İkinci Kandil" olarak nitelediği bölgedeki PKK varlığının sona erdirilmesi yönünde adımlar atılmasına yol açtı. Erbil-Bağdat anlaşmasının uygulanmaya başladığı ve PKK unsurlarının bölgeden uzaklaştırıldığına ilişkin iddialara rağmen, PKK'nın Sincar merkez ve Sincar dağındaki varlığının devam ettiğine yönelik açıklamalar ise Suriye'nin kuzeyinde, başta Münbiç olmak üzere birçok bölgeden çekildiği izlenimi vermeye çalışan, fakat farklı isim ve oluşumlar üzerinden varlığını sürdüren PKK'nın, benzer bir taktiği Sincar'da da tekrar etmesi olasılığını gündeme getirdi.
Sincar Dağı - 06.12.2020
MSB: "Sincar Merkezi Irak Hükümeti ve IKBY arasında imzalanan anlaşmayı ve bu çerçevedeki çabaları destekliyoruz. Gelişmeleri yakinen takip ediyoruz."
MSB: "Sincar Merkezi Irak Hükümeti ve IKBY arasında imzalanan anlaşmayı ve bu çerçevedeki çabaları destekliyoruz.
Sincar Dağı - 06.12.2020
Son dakika haber... MSB: "Son bir ayda 58 terörist etkisiz hale getirildi"
Gelen son dakika haberine göre Milli Savunma Bakanlığı, son bir ayda yurt içinde ve yurt dışında icra edilen 28 operasyonda 58 teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.
Sincar Dağı - 05.12.2020
Son dakika haberi! "Terör örgütünü Sincar'dan çıkartma anlaşmasında 'denetim' boşluğu var"
Edinilen son dakika haberine göre Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKYB) ve Irak Hükümetinin terör örgütü PKK'nın Sincar'dan çıkartılması için yaptığı anlaşma sonrası bu hafta atıldı.
Sincar Dağı - 05.12.2020
Sincar'da varlık göstermeye devam eden terör örgütü PKK, Iraklı güçlere bağlanmak istediğini duyurdu
Terör örgütü PKK/YBŞ'nin Sincar'daki elebaşlarından Halil Murad, bünyelerindeki teröristlerin ilçede güvenliği sağlayacak Iraklı güçlere bağlanması talebinde bulundu.
Sincar Dağı - 05.12.2020
Sincar'ı terk ettiği öne sürülen terör örgütü PKK'nın bölgedeki varlığının devam ettiği belirtiliyor
Terör örgütü PKK'nın Irak'ın Musul kentine bağlı Sincar ilçe merkezini boşalttığı iddialarına karşın, terör unsurlarının bölgeden ayrılmadığı ve Sincar Dağı'nda varlığını sürdürdüğü belirtiliyor.
Sincar Dağı - 03.12.2020
Son dakika haberi: Irak Türkmen Cephesi Başkanı Salihi: "PKK yer değiştirme taktiği yapıyor"
Son dakika haberler: Irak Türkmen Cephesi (ITC) Başkanı Erşat Salihi, terör örgütü PKK'ya bağlı silahlı unsurların, Irak'ın Musul kentine bağlı Sincar ilçesinden çıkmasının sadece bir yer değiştirme taktiği olduğunu söyledi.
Sincar Dağı - 03.12.2020
Tüm silahlı grupların Sincar'ı terk ettiği iddia edildi
Irak'ta tüm silahlı yapıların Musul'a bağlı Sincar ilçesini terk ettiği iddia edilirken, durumun ihtiyatlı şekilde takip edildiğini belirten Türk güvenlik kaynakları ise henüz teröristlerin bölgeden çıktığını teyit etmedi.
Sincar Dağı - 02.12.2020
Musul Başkonsolosu Küçüksakallı: "Terör örgütünün (PKK) Sincar'dan bir an önce temizlenmesini bekliyoruz"
Türkiye'nin Musul Başkonsolosu Mehmet Küçüksakallı, terör örgütü PKK'nın, Irak'ın Musul kentine bağlı Sincar ilçesinden bir an önce temizlenmesini beklediklerini belirtti.
Sincar Dağı - 01.12.2020
İlk adım atıldı... Terör örgütüne tasfiye Kuzey Irak'tan başlıyor
TÜRK Silahlı Kuvvetleri'nin başarılı hava ve kara harekatlarıyla köşeye sıkışan, terör kamplarını terk eden ve bölge hakimiyetini kaybeden terör örgütü PKK'nın, Kuzey Irak'tan tasfiyesi için ilk ciddi adım atıldı.
Sincar Dağı - 01.12.2020
Son dakika haberleri... IKBY Hükümet Sözcüsü, PKK'yı bölgeden çıkaracak Sincar Anlaşması'na bağlı olduklarını yineledi
Edinilen son dakika gelişmesine göre Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Hükümet Sözcüsü Cotyar Adil, terör örgütü PKK'nın Musul'ın Sincar ilçesinden çıkarılması konusunda Bağdat ile yapılan anlaşmaya bağlı olduklarının altını çizdi.
Sincar Dağı - 01.12.2020
Bağdat, güvenlik güçlerinin Sincar'da konuşlanma planının uygulanmaya başladığını duyurdu
Irak yönetimi, resmi güvenlik güçlerinin Musul'a bağlı Sincar'ın merkezinde konuşlanma planını uygulamaya başladığını bildirdi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Sincar Dağı Haberleri | Sincar Dağı Haber - Haberler - Sincar Dağı haberleri, son dakika sincar dağı haber ve gelişmeleri burada. KDP'li yetkili: Sincar'ın Şii Hilali'nin parçası olması isteniyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 2.3.2021 18:01:26. #1.15#
title