Sincar Dağı Haberleri

Sincar Dağı haber, Sincar Dağı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Sincar Dağı - 24.10.2020
Sincar'da yalnızca Irak bayrağı dalgalanacak
Irak Ordusu Ortak Operasyonlar Komutanlığı Sözcüsü Tümgeneral Tahsin Hafaci, Ninova vilayetine bağlı Sincar ilçesinde yalnızca Irak bayrağının dalgalanacağını bildirdi.
Sincar Dağı - 20.10.2020
IKBY İçişleri Bakanlığı: IKBY'de 1 milyona yakın iç göçmen ve sığınmacı yaşıyor
Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nde (IKBY), terör ve iç çatışmalar nedeniyle evlerini terk eden 996 bin 861 iç göçmen ve sığınmacının bulunduğu bildirildi.
Sincar Dağı - 16.10.2020
İngiltere'nin Bağdat Büyükelçisi: "Silahlı gruplar bölgeden (Sincar'dan) çekilmeli"
İngiltere'nin Bağdat Büyükelçisi Stephen Hickey, Bağdat ve Erbil yönetimleri arasında imzalanan anlaşma kapsamında silahlı grupların Sincar'dan çekilmesi gerektiğini belirtti.
Sincar Dağı - 16.10.2020
Güneydoğu'da pamuk verimi ve fiyatıyla üreticiyi sevindirdi
AHMET KAPLAN/HALİL İBRAHİM SİNCAR - Diyarbakır ve Mardin'de hasat sezonunun sürdüğü pamuk, rekolte ve fiyatıyla üreticisini sevindirdi.
Sincar Dağı - 15.10.2020
Irak'taki çadır kamplar 21 Ekim'den itibaren kademeli olarak kapatılacak
Irak'ta terör örgütü DEAŞ'ın ülkenin büyük bir bölümünü işgal etmesi ardından başlayan göç dalgası nedeniyle ülkenin birçok yerinde kurulan çadır kamplar 21 Ekim'den itibaren kademeli olarak kapatılacak.
Sincar Dağı - 15.10.2020
Son dakika haber...
PKK ilk olarak, DEAŞ'ın Ezidilerin çoğunlukta yaşadığı Sincar ilçesine yaptığı saldırıyı bahane ederek bölgede konuşlanmaya başladı. 2014 sonrası ise Suriye ve Kandil'den getirdiği militanlarla başta Sincar Dağı olmak üzere birçok bölgede varlık göstermeyi sürdürdü.
Sincar Dağı - 15.10.2020
14 Ekim 2020 Haberleri
14 Ekim 2020 Manşet Haberleri.
Sincar Dağı - 14.10.2020
MİT'in istihbaratıyla, PKK/KCK'nın Irak Sincar'daki sözde üst düzey sorumlularından Serhat Patnos...
MİT'in istihbaratıyla, PKK/KCK'nın Irak Sincar'daki sözde üst düzey sorumlularından Serhat Patnos kod adlı Fuat Zengin etkisiz hale getirildi.
Sincar Dağı - 13.10.2020
Erbil-Bağdat anlaşması Sincar'ın "ikinci Kandil" olmasını engelleyebilir
Bağdat ile Erbil arasında 9 Ekim'de imzalanan ve terör örgütü PKK'nın Musul'un Sincar ilçesindeki varlığını sonlandırmayı da amaçlayan Sincar Anlaşması hem PKK hem de Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) için, ayrıca Irak ve bölge ülkeleri açısından kritik bir sürece kapı araladı.
Sincar Dağı - 12.10.2020
Son dakika haberleri... Erbil ve Bağdat yönetimlerinden "Sincar anlaşmasına destek" vurgusu
Edinilen son dakika haberine göre Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) temsilcileri ve Irak Cumhurbaşkanı Berhem Salih'in Erbil'deki görüşmesinde, yaklaşan seçimler ve Bağdat-Erbil ilişkileri ele alınırken "Sincar anlaşmasına destek" vurgusu öne çıktı.
Sincar Dağı - 10.10.2020
Irak Türkmen Cephesi, Bağdat ve Erbil arasındaki Sincar anlaşmasında tüm tarafların yer almasını...
Irak Türkmen Cephesi, Musul'un Sincar ilçesindeki sorunların çözümü için Irak hükümeti ile Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) arasındaki anlaşmada tüm tarafların (Arap, Kürt ve Türkmen) yer alması gerektiğini belirtti.
Sincar Dağı - 10.10.2020
ABD yönetimi Sincar anlaşmasından memnun
ABD yönetimi, Irak hükümeti ile Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) arasında varılan Sincar anlaşmasından memnuniyet duyduğunu açıkladı.
Sincar Dağı - 10.10.2020
Sincar Kaymakamı Mahma Halil: "PKK ile Haşdi Şabi kentten çıkarılacak"
Sincar Kaymakamı Mahma Halil, Irak hükümeti ve Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) arasındaki anlaşma sonrası terör örgütü PKK ve Şii Haşdi Şabi güçlerinin Sincar'dan çıkarılacağını aktardı.
Sincar Dağı - 10.10.2020
Dışişleri'nden, Irak Merkezi Hükümeti ile IKBY'nin anlaşmasına ilişkin açıklama
DIŞİŞLERİ Bakanlığı'nca, Irak Merkezi Hükümeti ile Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) arasında imzalanan anlaşmaya ilişkin, "Anlaşmanın, DEAŞ, PKK terör örgütü ve uzantılarının köklerinin kazınmasını, Ezidiler ile diğer bölge halkının güven içinde yurtlarına dönmelerini sağlayacak şekilde...
Sincar Dağı - 9.10.2020
Son dakika: IKBY Başbakanı: "Bağdat ve Erbil, Sincar'da birlikte çalışmak üzere anlaştı"
Son dakika gündem haberine göre Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Mesrur Barzani, "Bağdat ve Erbil, Sincar'da güvenlik, yönetim ve hizmet sunumu ile ilgili tüm sorunları anlaşma şartları altında çözmek için birlikte çalışmak üzere anlaştı.
Sincar Dağı - 9.10.2020
Bağdat'tan Sincar için anlaşma hamlesi
Irak Başbakanı Mustafa el-Kazımi'nin himayesinde, merkezi yönetimin Sincar'da güçlendirilmesi ve yabancı grupların gücünün kırılması için anlaşma yapıldığı duyuruldu.
Sincar Dağı - 24.9.2020
DOKTORLAR KOVİD-19'LA SAVAŞI ANLATIYOR - "Her düğünü bir cenaze ile gölgelemeyelim artık"
AYDIN ARIK - Mardin Devlet Hastanesi uzman doktorlarından Gamze Geyik Yünoğlu ile Bingöl Devlet Hastanesinde görev yaparken yakalandığı yeni tip koronavirüsü (Kovid-19) yenmeyi başaran acil tıp uzmanı Dr. İlker Akbaş, Kovid-19 ile mücadelede yaşadıklarını anlattı.
Sincar Dağı - 19.9.2020
Türkiye'nin Musul Başkonsolosluğunun açılışında son aşamalara gelindi
Türkiye'nin Musul Başkonsolosu Mehmet Küçüksakallı, terör örgütü DEAŞ'ın Musul'u ele geçirmesi nedeniyle kapanan konsolosluğun yeniden açılması için son aşamaya gelindiğini belirtti.
Sincar Dağı - 17.9.2020
Son dakika haberleri: Sincar'daki Ezidi aileler PKK'nın kaçırdığı evlatlarının kurtarılmasını istiyor
Son dakika gelişmesine göre Irak'ta Musul'un Sincar ilçesindeki Ezidiler, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan evlatlarının kurtarılması ve akıbetlerinin açıklanması için Birleşmiş Milletler (BM) ve uluslararası topluma çağrıda bulundu.
Sincar Dağı - 15.9.2020
Macron, Türkiye karşıtlığını Irak siyasetine taşımaya çalışıyor
Son dönemde gerçekleşen Irak merkezli yoğun diplomasi trafiği Fransa-Türkiye gerginliğinin tırmandığı, Türkiye'nin Irak'ın kuzeyinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlarının yoğunlaştığı, Irak'ta yeni başbakanın ülkedeki İran etkisi kırmak için Kürtleri yanına çekmeye çalıştığı ve...
Sincar Dağı - 12.9.2020
PKK'dan kaçan genç, terör örgütünün çocukları çatışmalara nasıl sürdüğünü anlattı
Diyarbakır'da 5 yıl önce 13 yaşındayken dağa götürülen ve terör örgütü PKK'dan kaçarak güvenlik güçlerine teslim olan E.Ç, teröristlerin çocukları çatışmalara nasıl sürdüğünü anlattı.
Sincar Dağı - 6.9.2020
Mesut Barzani'nin partisinden terör örgütü PKK'ya sert tepki
Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) eski Başkanı Mesut Barzani başkanlığındaki Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) bölücü terör örgütü PKK'nın son dönemdeki eleştirilerine sert tepki göstererek, "Dünyada kölelik sona erdi ama PKK'da hala kölelik devam ediyor" dedi.
Sincar Dağı - 4.9.2020
Son Dakika | Türkiye'deki Ezidi kardeşler, 6 yıl sonra Irak'taki yakınlarına kavuştu
Gelen son dakika haberine göre Terör örgütü DEAŞ tarafından 2014'te kaçırılıp daha sonra Türkiye'de bir yetimhanede bulunan 2 Ezidi kardeş, Irak'taki yakınlarına kavuştu.
Sincar Dağı - 29.8.2020
Son Dakika | Sincar İlçesi Kaymakamı: "PKK, Sincar'da alıkoyduğu Ezidileri gizli hapishanelerde tutuyor"
Son dakika gelişmesine göre Irak'ta Ezidilerin çoğunlukta yaşadığı Sincar İlçesi Kaymakamı Mehma Halil, terör örgütü PKK'nın, alıkoyduğu Ezidileri gizli hapishanelerde tuttuğunu söyledi.
Sincar Dağı - 11.8.2020
Son dakika haberleri! Sincar Dağı'ndaki Ezidiler, PKK'nın varlığını protesto ediyor
Son dakika güncel haberi: Irak'ın Musul kentine bağlı Sincar'daki Ezidiler, terör örgütü PKK'nın bölgelerinden çıkması ve kaçırılan çocuklarının serbest bırakılması için ikinci kez gösteri düzenledi.
Sincar Dağı - 3.8.2020
Bakan Çavuşoğlu: "DEAŞ'ın zulmünden kurtulan Ezidiler bugün de PKK terörünün pençesinde"
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, terör örgütü DEAŞ'ın 6 yıl önce Musul'un Sincar ilçesine yönelik saldırılarında katledilen Ezidilerin acısının unutulmadığını belirterek, Ezidilerin bugün de YPG/PKK terör örgütünün zulmü altında olduğunu vurguladı.
Sincar Dağı - 3.8.2020
IKBY Başkanı Barzani'den "Sincar'ın PKK üssüne dönüştüğü" iması
Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Neçirvan Barzani, Ezidilerin çoğunlukta olduğu Musul'un Sincar ilçesinin yeniden inşasının hala sağlanmadığını belirterek, bölgenin isim vermeden terör örgütü PKK gibi yasa dışı silahlı grupların üssü haline geldiği imasında bulundu.
Sincar Dağı - 29.7.2020
Ezidiler PKK terör örgütünün Sincar'dan çıkartılmasını istiyor
PKK terör örgütü, 2014 yılının Ağustos ayında DEAŞ tarafından ele geçirilen Sincar ve Musul'dan kaçarak Irak'ın belli başlı bölgelerine ve üçüncü ülkelere sığınan Ezidilere terör uyguluyor.
Sincar Dağı - 29.7.2020
Irak'taki Ezidiler PKK'nın kaçırdığı evlatlarının kurtarılmasını istiyor
Terör örgütünün, Ezidilerin 2014'ten bu yana evlerine dönmesi önünde engel teşkil ettiğini hatırlatan Naif, şunları aktardı: "Eğer PKK varlığı söz konusu olmasaydı şimdi Şengalilerin (Sincarlı) yüzde 80'i evine dönmüştü. Halkın talebi, Irak ordusu ve Peşmerge güçlerinden oluşacak ortak bir gücün bölgeye konuşlandırılması ve örgütün bölgede kalmamasıdır." "Kaçırılan çocuklarımızı aramaktan vazgeçmeyeceğiz" Yerel medyada çıkan haberlere göre Ezidiler, Sincar Dağı'nda düzenledikleri gösteride PKK tarafından kaçırılan evlatlarının fotoğraflarını taşıdı.
Sincar Dağı - 24.7.2020
"Mardin'de sebze yetişmez" algısını kırarak atıl arazide 1500 ton domates, biber yetiştirdi
HALİL İBRAHİM SİNCAR/FURKAN GÜNEŞ - Bursa'dan memleketi Mardin'e 4 yıl önce dönen Murat Abak, sebze üretimi ile atıl araziyi canlandırdı, yöre halkına istihdam sağladı.
Sincar Dağı - 16.7.2020
GÜNDEM / 16 Temmuz 2020
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Meclis Başkanlık Divanı üyeleri ile Anıtkabir'i ziyaret edecek.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Sincar Dağı Haberleri | Sincar Dağı Haber - Haberler - Sincar Dağı haberleri, son dakika sincar dağı haber ve gelişmeleri burada. Sincar'da yalnızca Irak bayrağı dalgalanacak.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 27.10.2020 22:03:46. #1.14#
title