"Serok Ahmet" tartışmasında Davutoğlu'ndan Bahçeli'ye çok sert yanıt: Artık bir dersi hak etti - Haberler
Haberi Paylaş

"Serok Ahmet" tartışmasında Davutoğlu'ndan Bahçeli'ye çok sert yanıt: Artık bir dersi hak etti

Haberler.com - Haberler | Politika

Gelecek Partisi Lideri Ahmet Davutoğlu, MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin kendisine yönelik tepkisine yanıt olarak, "Bahçeli artık bir dersi hak etti. O dersi vermek istiyorum. Bir seçim kazanmak için Osman Öcalan'ın TRT'ye çıkarılmasına, İmralı'dan mektup getirilmesine ses çıkarmayan Bahçeli, bizlere dair bazı hezeyanlarda bulundu. Yürekte ne varsa dile o çıkar. Sadece dile değil hale de o çıkar" ifadelerini kullandı.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Denizli İl Kongresi'nde konuştu. Davutoğlu'nun gündeminde sosyal medya hesabından kendisine yüklenen Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin sözleri vardı.

Bahçeli, Davutoğlu hakkında geçtiğimiz günlerde Twitter'dan yaptığı açıklamada, "Son sözüm de serok Ahmet'e. Hz.Mevlana; "kalp denizdir, dil de kıyı. Denizde ne varsa kıyıya o vurur." Serokun diline vuranlar yozlaşmış ve yosun tutmuş kalbinin eseridir. Türkiye bir musibet tarafından az kalsın felakete uğrayacakmış. Şükür zamanında gereği yapılmış. Bak serok, Amed değil Diyarbakır diyeceksin. İstanbul'u da dünyanın en büyük Türk-İslam kenti olarak söyleyeceksin. Suriye'de federasyon önermen, fiilen Kobanili Ahmet olduğunun delilidir. Haddini bil, haysiyet sahibi ol. Sen ve efendilerin Türkiye'yi geçemez, bunu da unutma." ifadelerini kullanmıştı.

Bahçeli'nin "Amed değil Diyarbakır diyeceksin" sözlerine Denizli'den cevap veren Davutoğlu, "Bahçeli artık bir dersi hak etti. O dersi vermek istiyorum. Bir seçim kazanmak için Osman Öcalan'ın TRT'ye çıkarılmasına, İmralı'dan mektup getirilmesine ses çıkarmayan Bahçeli, bizlere dair bazı hezeyanlarda bulundu. Yürekte ne varsa dile o çıkar. Sadece dile değil hale de o çıkar. Sayın Bahçeli'nin karakteri şudur, donuk bir yüz, nefret dolu bir söz. Bahçeli, sert söylemleri siyaset zannediyor. Sanki devletin bekası ona bağlı. Kusura bakma sayın Bahçeli, devletin bekası bu vatanın evlatlarına aittir. Kimsenin tekelinde değil. Mevlana diyor ki 'Topraktan geldik toprağa gideceğiz.' Çamurlaşmamak lazım." ifadelerini kullandı.

Sayın Bahçeli diyor ki 'Diyarbakır diyeceksin' diyor. Sayın Bahçeli, ben ikide bir ayar verdiğiniz Recep Tayyip Erdoğan değilim, bana kimse ayar veremez. Diyarbakır'ın 2 ismi vardır. Biri Amed, biri de Diyar-ı bekir. Diyarbakır diyene de Amed diyene de saygı duyarız. Sayın Bahçeli, ne zaman Diyarbakırlı bir gencin derdiyle dertlendin? Seviyesi, bilgisi yetmeyenler isimlerle konuşur.

Sayın Bahçeli, İstanbul konusunda bize ders vermeye kalktı. İstanbul konusunda sayısız makale yazdım. Okuyacağını ve anlayacağını bilsem sayın Bahçeli'ye de göndereceğim de hem az okuyor hem de hiç anlamıyor. Eğer anlamış olsaydı Iraklı gazetecinin o mülakatta bana sorduğu soruya verdiğim cevabı anlardı.

Bunlar Türklerin sevdiği Kürtten, Kürtlerin sevdiği Türkten hoşlanmazlar. Bunlar ötekileştirmek ister. Biz ise 83 milyon vatandaşımızın eşit vatandaşlar olarak yaşadığı yeni bir geleceği inşa etmeye geliyoruz.

Bana 'Serok Ahmet' diyerek beni itham ettiğini zannediyor. Kürtçeyi olumsuzluk ifadesi olarak kullanıyor.

Sayın Bahçeli, siz akşamları televizyon dizileri karşısında otururken, biz Mehmetçiğimizle Diyarbakır'da Diyarbakırlı kardeşlerimizle teröre karşı mücadele veriyorduk.

Türkiye Cumhurbaşkanını kapısının önünde dakikalarca bekletip bunun kaydını alıp Rus televizyonlarında yayınlatılması karşısında sizi sessiz kılan hangi efendilerdi? Akşam yatmadan bu soruyu sorun kendinize. Tüm dünya Uygur kardeşlerimizin dinine, inancına, örfüne sahip çıkarken, soykırım ile Çin'i suçlarken sizin suspus Ankara'da oturmanızı sağlayan efendiler kimler acaba?

Türk Lirası'nın aziz Türk bayrağı gibi korunması gerekir. Çünkü ülkenin gücünü gösterir. Bu aziz bayrağı koruyup Türk Lirası'nı yerlerde sersefil edenler, Türk isminin geçtiği lirayı dünyada rezil edenler milliyetçilik yapamazlar.

Sayın Bahçeli, kaçamazsın. Bugün yaşanan musibetlerin ikinci sorumlusu sizsiniz. Yolsuzların sorumlusu da sizsiniz. Ne sayın Erdoğan kaçabilir, ne sayın Bahçeli kaçabilir. 128 milyar dolar Merkez Bankası rezervinin nerede olduğunu halk sormaya devam edecek. Bundan kurtulamazsınız. Kara para aklayan çetelerin yaptıklarını unutturamazsınız. Sayın Bahçeli cevap versin. 'Bir marinaya biz çökmeseydik mafya çökecekti' dedi. Sayın Bahçeli 17-25 Aralık darbesini yolsuzluk olarak görüp 'Erdoğan hesap versin' diyordu. Şimdi niye unuttu 17-25 Aralık'ı?"

Haberler.com - Son Dakika Haberleri
title