Bitlis'te şehit olan Korgeneral Osman Erbaş'ın yakın zamanda orgeneralliğe terfi edeceği ortaya çıktı

Bitlis'te şehit olan Korgeneral Osman Erbaş'ın yakın zamanda orgeneralliğe terfi edeceği ortaya çıktı

İhlas Haber Ajansı / BAHADIR MUHLİS GÖKGÜL - Haberler | Güncel

Tatvan'da askeri helikopterin düşmesi sonucu şehit olan Elazığ 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş ile 10 askerimiz şehit oldu. Acılı ablasının "Vatanı için çalıştı. Ne tatil bildi ne izin. Gecesini gündüzüne kattı." sözleriyle anlattığı Erbaş'ın bir sonraki YAŞ toplantısında orgeneralliğe terfi etmesi bekleniyordu.

Bitlis'in Tatvan ilçesine bağlı Çekmece Köyü yakınlarında askeri helikopterin düşmesi sonucu 11 askerimiz şehit oldu, 2 askerimiz ise yaralandı. Şehit olan Elazığ 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş'ın şehit acısı ise memleketi Yozgat'a düştü.

ORGENERALLİĞE TERFİ ETMESİ BEKLENİYORDU

Korgeneral Osman Erbaş'ın doğup büyüdüğü Yozgat'ın Yerköy İlçesine bağlı Saray Köyü Türk bayrakları ile donatıldı.

Yozgat'ın Yerköy ilçesi Saray köyü nüfusuna kayıtlı olan 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş ilk ve ortaokulu memleketinde tamamladı. Erbaş askeri okuldan başarı ile mezun olduktan sonra Türkiye'nin farklı bölgelerinde görev yaptı. Genelkurmay İstihbarat Başkanlığı görevi de yapan Korgeneral Erbaş, yaklaşık 5 yıldır Elazığ 8. Kolordu Komutanlığını yürütüyordu. Erbaş, bir sonraki YAŞ Toplantısında orgeneralliğe terfi etmeyi bekliyordu.

2 ÇOCUK BABASIYDI

6 kardeşten dördüncüsü olan şehit Korgeneral Osman Erbaş'ın 14 Mayıs 2020 yılında annesi Cemile Erbaşı kaybetmişti. 59 yaşında şehit olan Korgeneral Erbaş evli ve iki çocuk babası idi.

"GECE GÜNDÜZ VATANI İÇİN ÇALIŞTI"

Şehidin Yozgat'ın Saray Köyünde yaşayan ablası Hüsniye Korana, 5 kız kardeşin tek erkek kardeşlerini kaybetmenin acısını yaşadıklarını söyledi. Şehidin ablası Hüsniye Korana, "Yavrum 17 yaşında köyden ayrıldı. Vatanı için çalıştı. Ne tatil bildi ne izin. Gecesini gündüzüne kattı. Tek erkek kardeşimizdi. Ana baba hasretiyle yandı. Vatan sağ olsun. Allah düşmanlarımıza fırsat vermesin" dedi.

Bitlis'te şehit olan Korgeneral Osman Erbaş'ın yakın zamanda orgeneralliğe terfi edeceği ortaya çıktı

"İRTİBATINI HİÇ KESMEDİ"

Şehit Korgeneral Osman Erbaş'ın ilkokulda sınıf arkadaşı olan köy muhtarı Mustafa Kurt, Osman Paşa'nın en son annesi Cemile Erbaş'ın cenazesi için 10 ay önce köye geldiğini belirterek, "Çocukluğumuz beraber geçti ilkokulda aynı sınıftaydık. Askeri okulu kazandıktan sonra Yozgat'tan ayrıldı. Ama irtibatı hiç kesmedi. Sürekli konuşuyorduk. Biz onun Genel Kurmay Başkanı olmasını bekliyorduk, şehit oldu çok üzgünüz" dedi.

Bitlis'te şehit olan Korgeneral Osman Erbaş'ın yakın zamanda orgeneralliğe terfi edeceği ortaya çıktı

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / BAHADIR MUHLİS GÖKGÜL

Haber Yorumları (7)
SEDAT YÜNCÜLER: RABBİM HEPSİNE FİRDEVS CENNETİNİ NASİP ETSİN. YARALILARIMIZA DA ACİL ŞİFALAR VERSİN İNŞALLAH.
SEDAT YÜNCÜLER: HEPİNİZİN MAKAMLARI FİRDEVS CENNETİ OLSUN. RABBİM RAHMET EYLESİN. YARALILARIMIZA DA ACİL ŞİFALAR VERSİN İNŞALLAH.
EKREM SERDAROĞLU: ORGENERALDAN DAHA BİR ÜST MAKAMA TERFİ ETTİ ŞAHADET MAKAMI
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title