Sayın Yazı İşlerinin Dikkatine - Haberler
Haberi Paylaş

Sayın Yazı İşlerinin Dikkatine

ANKA - Haberler | Güncel
Sayın Yazı İşlerinin Dikkatine

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Merkez Yönetim Kurulu'nda (MYK) değişikliğe gitti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Merkez Yönetim Kurulu'nda (MYK) değişikliğe gitti. Buna göre, CHP'nin yeni MYK'sında Parti Örgütü ve Örgüt Yönetimlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı eski Ankara Milletvekili Tekin Bingöl oldu. Gürsel Tekin ise Genel Sekreterliğe atandı. Yeni MYK, Genel Başkan ile Genel Sekreter ve 16 Genel Başkan Yardımcısı olmak üzere 17 üyeden oluştu.

Kılıçdaroğlu, son olarak 17-18 Temmuz 2012 tarihinde yapılan kurultayın ardından, PM üyeleri arasından şuan ki MYK üyelerini atamıştı. Kılıçdaroğlu'nun iki yıl olmak üzere en uzun çalıştığı MYK bu olmuştu.

Kılıçdaroğlu, 22 Mayıs 2010 tarihinde yapılan 33. Olağan Kurultay'da CHP Genel Başkanlığına seçilmesinden bu yana, 6. kez MYK'da değişiklik yapmış oldu.

-ÖRGÜTTEN SORUMLU TEKİN BİNGÖL OLDU, ADNAN KESKİN YENİ MYK'DA YOK-

CHP Ankara Milletvekili Tekin Bingöl, Parti Örgütü ve Örgüt Yönetimlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı oldu. Bir önceki MYK'da bu görevde bulunan Adnan Keskin ise, liste dışında kaldı.

Bir önceki MYK'da İletişim, Tanıtım ve Medya ile İlişkiler Genel Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan Tekin, yeni MYK'da Genel Sekreterliğe atandı.

Eski Genel Sekreter Bihlun Tamaylıgil de yeni MYK'da yer almadı.

-UMUT ORAN GİTTİ, YERİNE HALUK KOÇ GELDİ-

Kamu Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı ve Parti Sözcülüğü görevini yürüten Haluk Koç ise, İdari ve Mali işlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirildi. Bu görevde bulunan Umut Oran da, yeni MYK'da görevlendirilmedi. Parti Sözcülüğü görevini kimin yapacağı ise ilk MYK toplantısının ardından belli olacak.

-5'Lİ KOMİSYONDAN SADECE BÜLENT TEZCAN KALDI-

Bir önceki MYK'da Genel Başkan Yardımcılıkları görevlerinde bulunan; Yerel Yönetimlerden Sorumlu Gökhan Günaydın, Umut Oran, Adnan Keskin ile Bihlun Tamaylıgil yeni MYK'da liste dışında kalan isimler oldu. Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan ise yerini korudu.

Böylelikle, yerel seçim sürecinde oluşturulan CHP'nin 5 kişilik Yerel Yönetimler Komisyonu'nda yer alan 4 isim MYK dışında kaldı.

Sivil Toplum Örgütleri ve Diğer Meslek Kuruluşlarından Sorumlu Nihad Matkap ile Parti İçi Eğitimden Sorumlu Perihan Sarı da yeni yönetim kadrosunda yer almadı. Bir önceki MYK'dan toplamda 6 isim yeni MYK'da liste dışı kaldı.

-VELİ AĞBABA YEREL YÖNETİMLERDEN SORUMLU OLDU-

Kılıçdaroğlu, PM üyelerinden 6 isimi de yeni yönetim kadrosuna taşıdı.

Buna göre, Tekin Bingöl Parti Örgütü ve Örgüt Yönetimlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Seyhan Erdoğdu Parti İçi Eğitimden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Emel Yıldırım İletişim Tanıtım Basın ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Veli Ağbaba Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Aytun Çıray Sivil Toplum Örgütleri ve Diğer Meslek Kuruluşlarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Burhan Şenatalar da Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirildi.

-KAMU POLTİKALARI SOSYAL POLTİKALAR OLDU, HALKLA İLŞİKİLER İLETİŞİME EKLENDİ-

Bir önceki MYK'da yer alan ve Haluk Koç'un yürüttüğü Kamu Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı, yeni listede "Sosyal Politikalar" olarak yer aldı. Kılıçdaroğlu, bu göreve de Burhan Şenatalar'ı atadı.

Gülseren Onanç'ın istifasıyla boşalan, Halkla İlişkiler Genel Başkan Yardımcılığı, yeni MYK'da İletişim, Tanıtım ve Medya ile İlişkiler Genel Başkan Yardımcılığı ile birleştirilerek, "İletişim, Tanıtım, Basın Ve Halkla İlişkiler" Genel Başkan Yardımcılığı olarak tanımlandı.

Bülent Tezcan, Sezgin Tanrıkulu, Yakup Akkaya, Erdoğan Toprak, Faruk Loğoğlu, Faik Öztrak, Şafak Pavey, Sencer Ayata ve Emrehan Halıcı ise MYK'daki görevlerini sürdürecek.

-İŞTE YENİ MYK-

CHP'den yapılan açıklamaya göre, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında oluşan yeni MYK şöyle:

"1 -Tekin Bingöl - Parti Örgütü ve Örgüt Yönetimleri

2- Haluk Koç - İdari ve Mali İşler

3- Bülent Tezcan - Hukuk ve Seçim İşleri

4- Seyhan Erdoğdu - Parti İçi Eğitim

5- Sezgin Tanrıkulu - İnsan Hakları

6- Emel Yıldırım - İletişim, Tanıtım, Basın ve Halkla İlişkiler

7- Veli Ağbaba - Yerel Yönetimler

8- Yakup Akkaya - İşçi ve Memur Sendikaları, Emekliler ve Emek Büroları

9- Erdoğan Toprak - İşveren Sendikaları ve Kuruluşları

10 - Aytun Çıray - Sivil Toplum Örgütleri ve Diğer Meslek Kuruluşları

11- Faruk Loğoğlu - Dış İlişkiler ve Yurtdışı Örgütlenmeler

12- Faik Öztrak - Ekonomi Politikaları

13- Burhan Şenatalar - Sosyal Politikalar

14- Şafak Pavey - Doğa Hakları

15- Sencer Ayata - AR-GE; Bilim, Yönetim Ve Kültür Platformu

16- Emrehan Halıcı - Bilgi ve İletişim Teknolojileri

17- Gürsel Tekin - Genel Sekreter"

ANKA - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım