Haberler

Saü Ile Katar Üniversitesi Arasında Işbirliği

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) ile Katar Üniversitesi arasında işbirliği protokolü imzalandı.

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) ile Katar Üniversitesi arasında işbirliği protokolü imzalandı.

SAÜ Rektörlük binasında gerçekleştirilen imza töreninde konuşan Prof. Dr. Muzaffer Elmas, bugünün iki üniversite adına önemli bir gün olduğunu söyledi.

Daha önce de Katar Üniversitesi ile işbirliği yaptıklarını belirten Elmas, "Bugün bir anlaşma daha imzalayacağız. Öğrenci, akademisyen değişimi ve ortak projeler konusunda anlaşmaya vardık. Birlikte çalışmayı, ortak programlar yapmayı kararlaştırdık. Bu ziyaretin, bundan sonraki gelişmelere önemli katkı sağlayacağına inanıyoruz." diye konuştu.

Katar Üniversitesi Rektörü Dr. Hassan Rashid Al-Derham da SAÜ'de olmakta mutluluk duyduğunu dile getirdi.

İki üniversite arasında hangi konularda ortak çalışmalar yapabilecekleri konusunda incelemelerde bulunduklarını ifade eden Derham, şöyle konuştu:

"Son 5 yılda Sakarya Üniversitesinin katetmiş olduğu ilerlemeyi takdirle karşılıyoruz. Biz de stratejik olarak SAÜ'nün yaptığı ilerlemeyi Katar Üniversitesinde uygulamak için gayret sarf edeceğiz. Gezimizde Sakarya Üniversitesinin eğitim ve teknoloji noktasında kat ettiği noktayı görmekten dolayı mutluyuz. İki ülkeyi ilgilendiren fakülteleri ve bazı merkezleri gezdik. Bunların başında da Ortadoğu Enstitüsü geliyor. Gelişmiş olan laboratuvarları da yakından gördük. Teknokent'i de ziyaret etmekten mutlu olduk."

"Krizlerden faydalı çalışmalar çıkabilir"

Derham, bazı krizlerden çok faydalı çalışmaların ortaya çıkabileceğini, Katar ile bazı arap ülkeleri arasında yaşanan krizlerden de bu tip ortak çalışmaların ortaya çıktığını dile getirdi.

Türkiye ile Katar arasında en üst düzeyden en alt tabakaya kadar muazzam çalışmalar yapıldığını kaydeden Derham, "Ekonomik ve iktisadi alanlarda güzel çalışmalar yapılmaktadır. Katar ile Türkiye arasındaki ilişkiler ekonomik bağlamdaydı. Askeri alanda da gelişmeler sağlandı. Biz de akademisyen olarak çok güzel işler geliştirmeyi düşünüyoruz. Türkiye hükümetine ve Türk halkına teşekkür ediyoruz. Problemlerin çözülmesi adına aracı oldukları için Türkiye'ye teşekkür ediyoruz." ifadesini kullandı.

Daha sonra işbirliği protokolünü imzalayan Elmas ve Derham, birbirlerine hediye takdim etti.

Kaynak: AA / Güncel

Sakarya Üniversitesi Muzaffer Elmas Türkiye Katar Politika Güncel Haberler

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Bakmadan Geçme

23-24 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 23-24 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 23-24 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Büyükçekmece, Eyüp, Üsküdar elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Mamak, Altındağ, Sincan elektrik kesintisi! İztutu Plajı nerede, hangi ilde ve ilçede, nereye bağlı? İztutu Plajı giriş ücreti 2024 ne kadar? İşte İztutu Plajı yol tarifi Blum ne zaman listelenecek? Blum coin listelendi mi, ne zaman çıkacak? Blum coin listelenme tarihi Kıyamet alametleri nelerdir, kaç tanesi gerçekleşti? 54 kıyamet alametleri nelerdir? Gerçekleşen ve gerçekleşmeyen kıyamet alametleri Oğuz Aydın aslen nereli, kaç yaşında? Oğuz Aydın hangi takımda, hangi mevkide oynuyor? Türksat 42.0e otomatik arama frekansı! Türksat tüm kanallar otomatik arama frekans bilgileri, polarizasyon, sembol oranı, FEC nedir? 19 Nisan hangi burç? Nisan'ın 19'unda doğanlar hangi burç oluyor? 19 Nisan burcu! 21 Mart hangi burç? Mart'ın 21'inde doğanlar hangi burç oluyor? 21 Mart burcu! Esenyurt hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Esenyurt nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı?
Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title