Sarıçam Belediyesi Portakal Çiçeği Edebiyat Ödülleri Yarışması - Haberler
Haberi Paylaş

Sarıçam Belediyesi Portakal Çiçeği Edebiyat Ödülleri Yarışması

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel
Sarıçam Belediyesi Portakal Çiçeği Edebiyat Ödülleri Yarışması

Sarıçam Belediyesi Portakal Çiçeği Edebiyat Ödülleri Yarışması düzenliyor.

Sarıçam Belediyesi Portakal Çiçeği Edebiyat Ödülleri Yarışması düzenliyor. Adana ilini merkez alan konuları içeren ve 15 yaş üstü herkesin katılımına açık yarışmada; hikaye, deneme ve şiir türlerini kapsayan eserlerde dereceye girenlere toplamda 15 bin TL para ödülü verilecek.

Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, "Katılımcıların kültür ve sanat bilincini, milli kültürüne odaklanarak edinebilmesi; kendi kültürel değerleri, Adana'nın tarihine, dolayısıyla geleceğine sahip çıkacak nesillerin yetişmesi için çok önemlidir. Bu kapsamda, düzenlenecek olan yarışma ile katılımcıların özgün eserler ortaya çıkarmasına fırsat verilerek, Adana ile ilgili her türlü değerin edebi metinler üzerinden yarınlara kazandırmalarına ortam hazırlanmaktadır" dedi.

Sarıçam Belediyesi Portakal Çiçeği Edebiyat Ödülleri Yarışması takvimi şöyle belirlendi:

Eserlerin son teslim tarihi 31 Aralık 2014. Eserlerin ön eleme tarihi 1 Şubat 2015. Eserlerin seçici kurul tarafından değerlendirme tarihi 15 Şubat 2015. Portakal Çiçeği Edebiyat Ödülleri Yarışması'nın ödül töreni her yıl nisan ayında Adana'da gerçekleştirilen, 'Nisan'da Adana'da Portakal Çiçeği Karnavalı' kapsamında düzenlenecek.

Sarıçam Belediyesi Portakal Çiçeği Edebiyat Ödülleri Yarışması'nda hikaye, deneme ve şiir dallarında dereceye girecek eserlere toplamda 15 bin TL ödül verilecek. Buna göre her dalın birincisine 2.000 TL, ikincisine 1.500 TL, üçüncüsüne 1.000 TL verilecek. Ayrıca üç dalda birer de mansiyon ödülü dağıtılacak. Mansiyon eser sahiplerinin her birine 500 TL verilecek.

KATILIM ŞARTLARI

Eser sahipleri 'sarıcam.bel.tr' adresinde yer alan başvuru şartnamesine uygun olarak kaleme alınmış eserlerini aynı sitede yer alan başvuru formu ile birlikte doldurup, eserleriyle birlikte portakalcicegidergisi@gmail.com adresine elektronik posta yoluyla ulaştıracaklar. Katılımcılar her dalda yalnızca 1 eserle yarışmaya katılabilecek. Yarışmaya gönderilen eserin birden fazla yazarı olabilir.

Şartnameye uygun olarak ve zamanında teslim edilen tüm eserler, seçici kurul tarafından değerlendirilecek; basılmaya değer görülen eserler Sarıçam Belediyesi tarafından kitap haline getirilecek.

Yarışmaya katılacak eser bilgisayarda 11 punto 1,5 satır aralığında yazılmalı, A4 boyutunda üst, alt, sağ ve sol kenar boşlukları 2,5 cm.'yi geçmeyecek şekilde 'Times New Roman' yazı karakteriyle, word formatında yazılmalıdır.

Hikayeler en az 1 en fazla 3 sayfa A4 sayfası uzunluğunda olmalıdır.

Denemeler en az 1, en fazla 2 sayfa A4 sayfası uzunluğunda olmalıdır.

Şiirler en az 1, en fazla 2 sayfa A4 sayfası uzunluğunda olmalıdır.

Yarışma seçici kurulu ise V. Hüseyin Kaya (Granada Dergisi Genel Yayın Yönetmeni), Bülent Parlak (İzdiham Dergisi Genel Yayın Yönetmeni), Tahsin Yıldırım (Edebiyat Tarihçisi, Yazar, Öğretmen), Nedim Ali Kısaoğlu (Yazar), Yusuf Özer (Sarıçam Gönüllüleri Dernek Başkanı), Yüksel Evsen (Gazeteci, Yazar) ve Bekir Uludağ (Edebiyat Öğretmeni) - ADANA

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
title