Saraybosna Film Festivali Haberleri

Saraybosna Film Festivali haber, Saraybosna Film Festivali son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Saraybosna Film Festivali - 08.03.2021
27. Saraybosna Film Festivali'nin onur ödülü Alman yönetmen Wim Wenders'e verilecek
Bosna Hersek'te bu yıl 27'ncisi düzenlenecek Saraybosna Film Festivali'nde (SFF) onur ödülünün sahibi Alman yönetmen Wim Wenders olacak.
Saraybosna Film Festivali - 12.01.2021
"12 Punto TRT Senaryo Günleri 2021" başvuruları başladı
Geçen yıl 600'e yakın uzun ve kısa metrajlı proje başvurusu yapıldı Etkinliğin ikinci senesinde, uluslararası jüri üyeleri arasında Avrupa Film Akademisi Başkanı, Cannes Cinefondation Genel Müdürü, Doha Film Enstitüsü Üst Yöneticisi (CEO), Films Boutique Direktörü ve Saraybosna Film Festivali Endüstri Başkanı yer almıştı.
Saraybosna Film Festivali - 28.10.2020
8. Boğaziçi Film Festivali'nde Ulusal Yarışma Filmleri'ne seyirciden büyük ilgi
Festivalin Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması'nda yer alan "Kumbara" filminin gösteriminin ardından yönetmen Ferit Karol, başrol oyuncuları Murat Kılıç ile Gülçin Kültür Şahin ve film ekibi seyircilerin karşısına çıktı Filmin senaryosunu kendi yaşamından esinlenerek oluşturduğunu açıklayan Karol, ilk filmi üzerinden sekiz yıl çalıştığını ve ortada büyük bir emeğin olduğunu belirtti. Ekipte neredeyse herkesle daha önceden de arkadaş olduğunu söyleyen Karol, bu faktörün ilk filmini çekerken oldukça rahatlık sağladığına değindi. Dünya prömiyerini 26. Saraybosna Film Festivali'nde yapan "Mavzer"in gösteriminin ardından yönetmen Fatih Özcan, başrol oyuncuları Serhat Kılıç ile Ozan Çelik ve film ekibi seyircilerden gelen soruları yanıtladı.
Saraybosna Film Festivali - 03.09.2020
"Altın Koza"da Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması finalistleri belirlendi
Festivalde, "Yeniden Leyla" ve "Ben Bir Denizim" filmleri dünya, 26. Uluslararası Saraybosna Film Festivali'nde ilk kez seyirciyle buluşan "Mavzer" ise Türkiye prömiyerini gerçekleştirecek.
Saraybosna Film Festivali - 20.08.2020
Son dakika haber: 26. Saraybosna Film Festivali'nin kazananları açıklandı
Son dakika gelişmesine göre Dünya genelinde etkili olan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle bu yıl on-line olarak düzenlenen 26. Saraybosna Film Festivali'nin (SFF) kazanan yapımları açıklandı.
Saraybosna Film Festivali - 18.08.2020
"Mavzer", Saraybosna Film Festivali'nde dünya prömiyerini yaptı
Yönetmen ve senarist Fatih Özcan'ın ilk uzun metraj filmi "Mavzer"in dünya prömiyeri, bu yıl yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında online ortama taşınan 26. Saraybosna Film Festivali'nde (SFF) yapıldı.
Saraybosna Film Festivali - 14.08.2020
26. Saraybosna Film Festivali, TRT'nin "Odaklan Babaanne" filmiyle başladı
Bosna Hersek'te bu yıl 26'ncısı düzenlenen Saraybosna Film Festivali, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında online ortamda başladı.
Saraybosna Film Festivali - 07.08.2020
Son Dakika: "Saraybosna'nın Kalbi" Onur Ödülü Danimarkalı aktör Mikkelsen'a verilecek
Son dakika haberine göre Bosna Hersek'te 14-21 Ağustos'ta düzenlenecek 26. Saraybosna Film Festivali'nde "Saraybosna'nın Kalbi" Onur Ödülü, Danimarkalı aktör Mads Mikkelsen'a verilecek.
Saraybosna Film Festivali - 05.08.2020
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.
Bosna Hersek'te son günlerde artan Kovid-19 vakaları nedeniyle 26. Saraybosna Film Festivali'nin (SFF) online olarak yapılacağı bildirildi.
Saraybosna Film Festivali - 05.08.2020
Saraybosna Film Festivali Kovid-19 nedeniyle online düzenlenecek
Bosna Hersek'te son günlerde artan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakaları nedeniyle 26. Saraybosna Film Festivali'nin (SFF) online olarak yapılacağı bildirildi.
Saraybosna Film Festivali - 01.08.2020
Ağustos 2020 Dünya Gündemi
14 Ağustos Bosna Hersek'te bir hafta sürecek 26. Saraybosna Film Festivali başlayacak.
Saraybosna Film Festivali - 26.07.2020
TRT, Saraybosna Film Festivali'ne 3 filmle katılıyor
Doğu Avrupa ve Balkanlar'ın en büyük film festivallerinden Saraybosna Film Festivali'nde (SFF) bu yıl TRT'nin yapımcılığını üstlendiği 1, ortak yapımcısı olduğu 2 film yer alacak.
Saraybosna Film Festivali - 24.07.2020
Türk yapımı "Mavzer", Saraybosna Film Festivali'nde dünya prömiyerini yapacak
Türk yönetmen Fatih Özcan'ın yönettiği 2020 yapımı "Mavzer", 26. Saraybosna Film Festivali'nde (SFF) dünya prömiyerini yapacak.
Saraybosna Film Festivali - 15.07.2020
12 Punto TRT Senaryo Günleri'nde "Avrupa'daki Film Marketleri" konuşuldu
TRT tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen "12 Punto TRT Senaryo Günleri", Karlovy Vary Film Festivali Endüstri Direktörü Hugo Rosak ile Saraybosna Film Festivali Endüstri Direktörü Jovan Marjanovic'i konuk etti.
Saraybosna Film Festivali - 13.07.2020
Saraybosna Film Festivali'nde Onur Ödülü, Meksikalı yönetmen Franco'ya verilecek
Bosna Hersek'te 14-21 Ağustos tarihlerinde düzenlenecek 26. Saraybosna Film Festivali'nde (SFF) "Saraybosna'nın Kalbi Onur Ödülü" Meksikalı yönetmen, yapımcı ve senarist Michel Franco'ya verilecek.
Saraybosna Film Festivali - 09.07.2020
"12 Punto TRT Senaryo Günleri"nin jüri üyeleri açıklandı
İngiltere'den Avrupa Film Akademisi Başkanı Mike Downey, Fransa'dan Cannes Film Festivali Cinefondation Genel Müdürü Georges Goldenstern, Katar'dan Doha Film Enstitüsü CEO'su Fatma Hassan Alremaihi, Bosna Hersek'ten Saraybosna Film Festivali Endüstri Bölümü Direktörü Jovan Marjanovic ve Almanya'dan dünyanın en etkili film satış şirketlerinden Films Boutique Satış Ajansı Direktörü Gabor Greiner değerlendirme yapacak.
Saraybosna Film Festivali - 05.05.2020
Yönetmen Özer Kızıltan vefat etti
Bu film ile "57. Berlin Film Festivali", "13. Saraybosna Film Festivali", "43.
Saraybosna Film Festivali - 18.02.2020
26. Saraybosna Film Festivali'nin jüri başkanı Oscar ödüllü Michel Hazanavicius oldu
Bosna Hersek'te 14-21 Ağustos'ta düzenlenecek 26. Saraybosna Film Festivali'nin (SFF) jüri başkanı Oscar ödüllü Fransız yönetmen, yapımcı ve senarist Michel Hazanavicius oldu.
Saraybosna Film Festivali - 25.11.2019
Gezici Festival, 25. yılında!
Emin Alper'in üçüncü filmi Kız Kardeşler, ulusal ve uluslararası festivallerdeki başarısıyla bu yılın en öne çıkan yapımlarından biri. Dünya galasını Berlin Film Festivali'nin ana yarışma bölümünde yapan, İstanbul Film Festivali'nde En İyi Film, Yönetmen, Kadın Oyuncu, Müzik ve FIPRESCI ödüllerini, Saraybosna Film Festivali'nde En İyi Yönetmen ödülünü kazanan film, annelerini kaybettikten sonra besleme olarak farklı ailelere verilen üç kız kardeşin hikâyesi.
Saraybosna Film Festivali - 06.11.2019
"9. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali" 22 Kasım'da başlıyor
Semerci, festival süresince filmlerin Nişantaşı sinemaları ve Beyoğlu Atlas Sinemasında izleyicilerle buluşacağını söyledi. Semerci, şunları aktardı: "Festivalin açılışı 8 Kasım akşamı Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonunda gerçekleşecek. Açılış törenimizde her yıl olduğu gibi onur ödüllerimiz var. Bu sene sinema onur ödülümüzü yönetmen Yeşim Ustaoğlu'na vereceğiz. Akademik onur ödülümüz ise Prof. Dr. Stephen Thaman'a takdim edilecek. Sinemaya Katkı Ödülümüz de Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde Sinema Bölümünü kuran Prof. Dr. Sami Şekeroğlu'na verilecek." Yarışmanın jüri başkanı Zühal Olcay Festival kapsamında düzenlenen "9. Uluslararası Altın Terazi Uzun Metraj Film Yarışması"nın bu yılki jüri başkanı ise usta oyuncu Zühal Olcay oldu. Jüride ayrıca Saraybosna Film Festivali'nin kreatif direktörlüğünü de yapan İzeta Gredavic, Afganistan'dan yönetmen Sahraa Karimi, yönetmen Onur Saylak, Romanya'dan film yapımcısı Ioana Uricaru yer alıyor.
Saraybosna Film Festivali - 23.10.2019
"Dilsiz"in Türkiye prömiyerine yoğun ilgi
"Dokunaklı bir insan hikayesi" Dünya prömiyerini 25'inci Saraybosna Film Festivali'nde gerçekleştiren filmde Mim Kemal Öke de rol alıyor.
Saraybosna Film Festivali - 12.10.2019
Boğaziçi Film Festivalinde 9 uluslararası film, Türkiye prömiyerini yapacak
7. Boğaziçi Film Festivaliyle birlikte Türkiye prömiyerlerini yapacak Uluslararası Yarışma Seçkisi'nde Nariman Aliev'in Cannes Film Festivali'nin "Belirli Bir Bakış" bölümünde dünya prömiyerini yapan ilk uzun metrajlı filmi "Homeward", Lendita Zegiraj'ın Karlovy Vary Film Festivali'nde görücüye çıkan filmi "Aga's House", Adilkhan Yerzhanov'un San Sebastian Film Festivali'nde övgüyle karşılanan filmi "A Dark Dark Man", İranlı usta yönetmen Mohsen Makhmalbaf'ın dünya prömiyerini Busan Film Festivali'nde yapan filmi "Marghe And Her Mother", Ines Tanoviç'in Bosna Hersek'in Oscar adayı ve 25. Saraybosna Film Festivali'nin açılış filmi "The Son", Ena Sendijareviç'in dünya prömiyerini 48.
Saraybosna Film Festivali - 24.09.2019
"2. Uluslararası Belgesel Festivali" sona erdi
Saraybosna Film Festivali ile öne çıkan başkentte birçok kültürel etkinliğin düzenlendiğini anımsatan Foco, "AJB DOC da önemli bir belgesel festivali haline geliyor.
Saraybosna Film Festivali - 11.09.2019
Burak Çevik'e Londra'dan "Yeni Yetenek" ödülü
Yapım ayrıca ABD'de New Directors/New Films, İran'da Fajr Film Festivali, Romanya'da Transilvania Film Festivali, Ermenistan'da Altın Kayısı Film Festivali, Çin'de FIRST Uluslararası Film Festivali, Kosova'da Dokufest Film Festivali, Bosna Hersek'te Saraybosna Film Festivali ve Arjantin'de FestiFreak Bağımsız Filmler Festivali gibi bir çok festival ve müze programında yer alıyor.
Saraybosna Film Festivali - 22.08.2019
Saraybosna'nın Kalbi Ödülü'nü Türk yönetmen Alper kazandı
"Kız Kardeşler" adlı Türk filminin yönetmeni Emin Alper, Bosna Hersek'te düzenlenen 25. Saraybosna Film Festivali kapsamında en iyi yönetmen seçilerek Saraybosna'nın Kalbi Ödülü'nü kazandı.
Saraybosna Film Festivali - 21.08.2019
"Kız Kardeşler" Saraybosna'da izleyiciyle buluştu
Türkiye'de bir dağ köyünde yaşayan Reyhan, Nurhan ve Havva'nın hikayesinin anlatıldığı "Kız Kardeşler" isimli Türk filmi, Bosna Hersek'te düzenlenen 25. Saraybosna Film Festivali (SFF) kapsamında sinemaseverlerle buluştu.
Saraybosna Film Festivali - 20.08.2019
"Saraybosna'nın Kalbi" onur ödülü İngiliz aktör Roth'un oldu
Bosna Hersek'te bu yıl 25'incisi düzenlenen Saraybosna Film Festivali kapsamında İngiliz aktör ve yönetmen Tim Roth'a, "Saraybosna'nın Kalbi" onur ödülü takdim edildi.
123
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Saraybosna Film Festivali Haberleri | Saraybosna Film Festivali Haber - Haberler - Saraybosna Film Festivali haberleri, son dakika saraybosna film festivali haber ve gelişmeleri burada. 27. Saraybosna Film Festivali'nin onur ödülü Alman yönetmen Wim Wenders'e verilecek.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 21.06.2021 05:15:15. #1.13#

title