Haberler

  'Büyük İstanbul Depresyonu' Saraybosna Film Festivali'nde yarışıyor

  Magazin Haberleri

  Genç yönetmen Zeynep Dilan Süren'in yazıp yönettiği, oyuncu Nazlı Bulum'un yapımcılığını üstlendiği kısa film dünya prömiyerini 39.İstanbul Film Festivali, Ulusal Kısa Film Yarışması'nda gerçekleştirdi

  Kadir Has Üniversitesi, Film ve Drama yüksek lisans programı öğrencisi Süren'in senaryosu BAU Sinema-TV lisans bitirme projesi olarak yazıldı ve daha sonra profesyonel ekibiyle buluştu. Kadir Has Üniversitesi'nin de destek verdiği film, uluslararası açılışını dünyanın en önemli festivallerinden Saraybosna Film Festivali, Öğrenci Filmleri Yarışması kapsamında yapıyor. Festival 14-21 Ağustos'ta gerçekleşecek.

  EKİBİN ÇOĞUNLUĞU KADINLARDAN OLUŞUYOR

  Oyuncu kadrosunda Nazlı Bulum, Kübra Balcan ve Şebnem Hassanisoughi'nin yer aldığı filmin künyesinde sinemanın önemli isimleri yer alıyor. Yönetmen yardımcılığını Merve Toz, görüntü yönetmenliğini Türkiye'nin ilk kadın görüntü yönetmeni unvanının da sahibi, Altın Portakal dahil bir çok ödülü bulunan Deniz Eyüboğlu üstlenirken ekibin büyük çoğunluğu kadınlardan oluşuyor.

  "İlk profesyonel setimde kaygı duymadan sadece işime odaklanabilmemde çoğunlukla kadınlardan oluşan bir ekiple çalışmanın etkisi var." diyen Zeynep Dilan Süren'in filmi büyük oranda, başarıyla tamamlanan kitlesel fonlama kampanyası ve bir çok sponsorluk desteği sayesinde gerçekleşti.

  ALİCAN YÜCESOY VE BARTU KÜÇÜKÇAĞLAYAN'DA DESTEKLEYİCİ YAPIMCILAR ARASINDA

  Kampanyanın duyurusuyla özellikle sosyal medyada büyük ilgi göre proje Eskişehir Film Festivali ve İzmir Fuar'ının yapım destek ödüllerine değer görülürken, filmin ortak yapımcıları arasında Alican Yücesoy ve destekleyici yapımcıları arasında Bartu Küçükçağlayan da var.

  Kaynak: Snob Magazin / Magazin

  Saraybosna Film Festivali Film Festivali Yönetmen Film Magazin Haberler

  title