Şap Haberleri

Şap haber, Şap son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Şap - 23.02.2021
Ergani'de şap aşılama programı başladı
Ergani ilçesinde şap aşılama programı başladı.
Şap - 22.02.2021
Tekirdağ'dan kısa kısa
İl Müdürlüğü bünyesindeki veteriner hekimler, tekniker ve teknisyenler Hayvan Hastalık ve Zararlıları ile Mücadele Programı kapsamında şap aşılamasına devam ediyor.
Şap - 09.07.2010
Edirne'de Hayvan Pazarları Kapatıldı
Edirne İli Hayvan Sağlık Zabıtası Komisyonu Vali Yardımcısı Kamil Sarıaslan başkanlığında toplandı. Toplantıda, Trakya Bölgesine yapılacak olan canlı hayvan sevklerine getirilen kısıtlamalar ve yoğun aşılama programları sonucunda Kasım 2007 yılından bugüne kadar Trakya Bölgesi'nde şap hastalığının görülmediği vurgulandı.
Şap - 08.07.2010
Samsun Basınında Bugün
Samsun'da Yayımlanan Gazetelerin Bazı Haber Başlıkları Şöyle: Halk: 'Karantina Kabusu' Şap Hastalığı Samsun'u Sardı
Şap - 07.07.2010
Samsun'da Şap Karantinası
Samsun Tarım İl Müdürü Kadir İspirli, Temmuz Ayı Başı İtibariyle Havza, Kavak, Ladik ve Vezirköprü İlçelerinde 290 Hayvanda Şap Hastalığı Bulgusuna Rastalanıldığı ve 5 Ruhsatlı Hayvan Pazarının Geçici Süreyle Kapatıldığını Söyledi.
Şap - 07.07.2010
Samsun'da 'Şap' Karantinası
Samsun Tarım İl Müdürü Kadir İspirli, 'Hayvan Sağlık Zabıtası Komisyonu'nca Hastalığın Seyrinin Azalması ve Pasivize Edilmesi İçin İl Genelindeki Hayvan Pazarlarının 21 Temmuz'a Kadar Kapatması, İl Dışına Çıkan ya da Dışarıdan Samsun'a Yapılan Hayvan Hareketlerinin Durdurulması Kararlaştırıldı' Dedi
Şap - 06.07.2010
Samsun'da Şap Hastalığına Karşı Tedbirler
Samsun Tarım İl Müdürlüğünce, Kentte Görülen Şap Hastalığına Karşı Havza ve Vezirköprü İlçelerindeki Hayvan Pazarlarının 2 Hafta Süreyle Kapatıldığı Bildirildi
Şap - 06.07.2010
"Kaçak ve Kontrolsüz Hayvan Satışları Şap Hastalığını Artırdı"
Samsun Tarım ve İl Müdürlüğü Hayvan Sağlığı Şube Müdürü Dr. Habip Muruz, Ülke ve Dolayısı ile İl Genelinde Kaçak ve Kontrolsüz Hayvan Hareketleri ve Ruhsatlı Hayvan Pazarlarının Sayıca Azlığına Bağlı Olarak Şap Hastalığının Arttığını Söyledi.
Şap - 06.07.2010
Şap Hastalığı Şüphesiyle Hayvan Pazarları Kapatıldı
Samsun'un Havza ve Vezirköprü İlçelerinden Şap Hastalığı Nedeniyle Hayvan Pazarlarının Kapatıldığı Belirtildi. Türkiye Genelinde Bu Dönemlerde Kendini Göstermeye Başlayan Hastalık Samsun'da da Kendini Göstermeye Başladı.
Şap - 05.07.2010
Doğu Anadolu Bölgesi 05.07.2010
HUDUT GAZETESİ CHP'Lİ ÖĞÜT POSOF'U ZİYARET ETTİ CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, Posof'ta görülen ve hayvanlarda ekonomik kayıplara yol açan şap hastalığı ile ilgili üreticilerin sorunlarını dinledi.
Şap - 02.07.2010
Koyulhisar'da Şap Karantinası
Sivas'ın Koyulhisar İlçesinde Bir Köyde Şap Hastalığı Nedeniyle Karantina Uygulaması Başlatıldı
Şap - 02.07.2010
Doğu Anadolu Bölgesi 02.07.2010
MUŞ MUŞ'UN SESİ MUŞ KARANTİNAYA ALINDI İlçe ve beldelerde görülen şap hastalığından dolayı Muş'a hayvan giriş-çıkışı yasaklandı.
Şap - 01.07.2010
Bakan Bağış: AB Üyesi 27 Ülke, Gıda Güvenliği Konusunda Standartları Yakalamaya Hazır Olduğumuzu Teyit Etti
Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne (AB) katılım müzakerelerinde, "Gıda Güvenliği, Veterinerlik ve Bitki Sağlığı" faslının müzakerelere açılması toplantılarına katılan Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış ile Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker Türkiye'ye döndü. Atatürk Havalimanı'nda müzakereler ile ilgili bir değerlendirme yapan Bağış, 27 AB üyesi ülkenin Türkiye'nin artık gıda güvenliği, veterinerlik ve bitki sağlığı konusunda AB standartlarını yakalamaya hazır olduğunu teyit ettiğini belirtti. Özel 'ATA' uçağı ile Brüksel'den Türkiye'ye dönen Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış ile Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, Atatürk Havalimanı'nda ortak basın toplantısı düzenledi. Bağış, burada yaptığı açıklamada, açılan fasıl ile 27 AB üyesi ülkesinin Türkiye'nin artık gıda güvenliği, veterinerlik ve bitki sağlığı konusunda AB standartlarını yakalamaya hazır olduğunu teyit ettiğini belirtti. Müzakerelere açılan 13. fasılda 27 AB üyesi ülkenin onayının bulunduğunu belirten Bağış şöyle konuştu; "Türkiye'ye, 'Sen bizim standartlarımıza yükselme noktasında gerekli adımları attın, senin Trakya Bölge'nde şap hastalığı kalmadı.
Şap - 01.07.2010
Bakan Egemen Bağış Paralı Askerliği Değerlendirdi
TRAKYA'DA ŞAP HASTALIĞI KALMADI Devlet Bakanı ve Baş müzakereci Egemen Bağış fasıl ile 27 AB üyesi ülkesinin Türkiye'nin artık gıda güvenliği, veterinerlik ve bitki sağlığı konusunda AB standartlarını yakalamaya hazır olduğunu teyit ettiğini belirten Bağış, "Gıda Güvenliği, Bitki ve Hayvan Sağlığı faslının açılmasıyla, bu, 27 AB üyesi ülkenin Türkiye'ye, 'Sen bizim standartlarımıza yükselme noktasında gerekli adımları attın, senin Trakya Bölge'nde şap hastalığı kalmadı.
Şap - 01.07.2010
Ardahan'da 3 İlçede Şap Karantinası Başlatıldı
Ardahan'ın Posof, Damal ve Hanak İlçelerinde Şap Hastalığının Tespit Edilmesinin Ardından Karantina Uygulaması Başlatıldı. Ardahan Genelinde Yaklaşık 20 Gün Süre ile Uygulanan Şap Karantinasının Kalkmasının Ardından, İlçelerde Tespit Edilen Yeni Vakalardan Dolayı İl Tarım Müdürlüğü, 3 İlçeye Yönelik Yeni Bir Karantina Uygulaması Başlattı.
Şap - 30.06.2010
Basın Kartı Komisyon Toplantısı Sona Erdi
29-30 Haziran 2010 tarihlerinde toplanan Basın Kartı Komisyonu toplantısı sona erdi.
Şap - 30.06.2010
İspanya'dan Son Dakika Türkiye Golü
''Bu, 27 AB üyesi ülkenin, Türkiye'nin artık gıda güvenliği, veterinerlik ve bitki sağlığı konusunda AB standartlarını yakalamaya hazır olduğunu teyit ettiğinin göstergesidir'' diyen Bağış, sözlerini şöyle sürdürdü: ''Gıda Güvenliği, Bitki ve Hayvan Sağlığı Faslının açılması, 27 AB üyesi ülkenin, bugün Türkiye'ye, 'Artık sen bizim standartlarımıza yükselme noktasında gerekli adımları attın, senin Trakya Bölge'nde şap hastalığı kalmadı.
Şap - 30.06.2010
Muş'ta Şap Karantinası
Muş'ta Görülen Şap Hastalığı Nedeniyle İl Genelinde Karantina Uygulaması Başlatıldı.
Şap - 30.06.2010
Muş'ta Hayvan Sevkıyatı Durduruldu
Muş İl Tarım Müdürü Murat Yıldız, Muş'ta Bazı Köylerde Şap Hastalığına Rastlanılması Nedeni ile 20 Gün Süre ile Hayvan Sevkıyatını Durdurduklarını Açıkladı. Murat Yıldız, "Merkez, Karaköprü, Serinova, Konukbekler, Malazgirt Merkez Tatargazi, Varto Tepeköy, Korkut Yedipinar Köylerimizde Şap İhbarı Aldık.
Şap - 29.06.2010
Doğu Anadolu Bölgesi 29.06.2010
ARDAHAN SÜREÇ GAZETESİ KARANTİNA SONA ERDİ Ardahan'da şap hastalığı nedeniyle il geneli bir süredir devam eden karantina uygulamasının, sona erdiği bildirildi.
Şap - 27.06.2010
Erzurum - Karantina Delindi
Erzurum'da Görülen Şap Salgını Nedeniyle Kente Hayvan Giriş- Çıkışına Yasaklama Getiriliken Kapatılan Hayvan Pazarının Hemen Yanında Kaçak Hayvan Kesimi ve Et Satışının Yapılması Şaşkınlık Yarattı. Küçükbaş Hayvanlara Pazar Yakınında Müşteri Aranırken, Bir Vatandaş Yolun Ortasında Koyunu Kesti. Elektrik Direğine Astığı Koyunu Yüzen Aynı Vatandaş, Yasak Kararına Aldırmayarak Koyunu Parçalayarak Sattı.
Şap - 24.06.2010
Erzurum'da Şap Hastalığı Nedeniyle Hayvan Pazarı İki Hafta Kapatılacak
Erzurum Tarım İl Müdürü Mustafa Altun, Türkiye Genelinde Şap Hastalığı Vakalarının Arttığını Belirterek, Tedbir Olması Amacıyla Hayvan Pazarını İki Hafta Süreyle Kapatma Kararı Aldıklarını Söyledi. Erzurum'da 8 İlçede Şap Hastalığı Görüldüğü Öğrenildi.
Şap - 24.06.2010
Erzurum'da Şap Karantinası
Erzurum Tarım İl Müdürü Mustafa Altun, Çevre İllerden Gelen Hayvanlarda Görülen Şap Hastalığı Nedeniyle Hayvan Pazarının 15 Günlüğüne Kapatılacağını Bildirdi
Şap - 22.06.2010
Giresun'da Büyük ve Küçükbaş Hayvanlar Aşılanıyor
Giresun'da, mayıs ayı içerisinde büyük ve küçükbaş hayvanlara çeşitli hastalıklara karşı 50 binden fazla hayvanın aşılandığı bildirildi. Tarım İl Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, geçtiğimiz ay hayvanlara yönelik koruyucu aşılama çalışmaları gerçekleştirildiği aktarıldı. Mayıs ayında, 9 bin 854 büyükbaş ve küçükbaş hayvana şap, 233 büyükbaş hayvana sığır brusellozisi, 2 bin 558 hayvana koyun-keçi sığır brusellozisi, 18 bin 806 küçükbaş hayvana koyun-keçi vebası, bin 492 büyükbaş hayvana yanıkara, 292 kedi-köpeğe kuzu ve 533 küçükbaş hayvana enterotoksemi aşılarının yapıldığı belirtildi.
Şap - 21.06.2010
Ulaş'ta Küçükbaş Hayvanlara Şap ve Veba Aşısı Yapılıyor
Ulaş'ta Küçükbaş Hayvanlara Şap ve Veba Aşısı Yapılıyor
Şap - 18.06.2010
Sanayi ve Ticaret Bakanı Ergün, Edirne'de:
Trakya bölgesi tarım ve hayvancılıkta da öne çıkması gereken bir bölge. Uygun bir iklim şartlarına sahip bölgemiz. Hayvancılık konusunda da şap hastalığından ari ender bölgelerden birisi.
Şap - 14.06.2010
Akpınar'da Şap Hastalığı Anlatıldı
Kırşehir'in Akpınar İlçesinde, Şap Hastalığı Hakkında Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı. Toplantıya Katılan İlçe Kaymakamı Ramazan Kendüzeler, Amaçlarının Hayvanlarının Telef Olmaları Önlemek, Köylülere ve Havyan Bakıcılarına Hayvanlar Hakkında Hayati Bilgiler Aktarmak Olduğunu Söyledi.
Şap - 14.06.2010
Sağlık Bakanlığı, Hava Ambulansı Hizmetini Tartışıyor
Sağlık Bakanlığı tarafından düzenlenen '1. Hava Ambulans Sempozyumu' Bursa'da başladı. Türkiye'de hizmete girdiği günden beri acil olaylara anında yaptıkları başarılı müdahale ile kabul gören hava ambulansları, artı ve eksileri ile Bursa'da ele alınıyor. Uludağ Karinna Otel'de Sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Seracettin Çom'un başkanlığında bugün başlayan sempozyum üç gün sürecek. Cihan Haber Ajansı muhabirine sempozyumla ilgili açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Seracettin Çom, sivil havacılık ile tüm resmi kurum ve sektörle ilgili bilim adamlarının katıldığı sempozyumda 'hava ambülansı ve kara ambülansında nerede idik, nereye geldik ve neler şapacağız?' sorularına cevap aranacağını söyledi.
Şap - 14.06.2010
Doğu Anadolu Bölgesi 14.06.2010
ARDAHAN SÜREÇ GAZETESİ CHP'Lİ VEKİL ENSAR ÖĞÜT “ KARANTİNA BAHANE” CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt Ardahan ve doğu illerinde Hayvan pazarlarına uygulanan karantinanın asıl sebebinin Şap hastalığı olmadığını asıl sebebinin İthal ettikleri etleri pazarlamak olduğunu söyledi.
Şap - 13.06.2010
Ardahan - Chp Ardahan Milletvekili Öğüt:"Karantina Bahane"
CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, Ardahan ve Doğu İllerinde Tarım İl Müdürlükleri Tarafından Uygulanan Karantinanın Asıl Amacının Şap Olmadığını Belirtti. Öğüt, "karantinalar İthal Edilen Etlerin Rahatlıkla Satılabilmesi Uygulanıyor" Dedi.
Şap - 11.06.2010
Havza İlçe Tarım Müdürlüğü Faaliyetleri
İlçe Tarım Müdürü Hüsamettin İlhan çalışmalarla ilgili yaptığı değerlendirmelerde bahar dönemi aşılama çalışmaları kapsamında 20 bin büyükbaş hayvanın şap hastalığına karşı, 5 bin küçükbaş hayvanın da veba hastalığına karşı aşılandığı söyledi.
Şap - 10.06.2010
Samsun'da Şap Hastalığına Karşı Büyükbaş Hayvanların Yüzde 93'ü Aşılandı
Samsun'da Şap Hastalığına Yönelik Aşılama Kampanyasına Rekor Düzeyde Aşılama Yapıldığı Belirtildi. Samsun Tarım İl Müdürü Kadir İspirli, "İl Genelinde 288 Bin 644 Büyükbaş Hayvandan 267 Bin 280'i Şap Hastalığına Karşı Aşılandı." Dedi.
Şap - 10.06.2010
Ceyhan'da Canlı Hayvan Pazarı Kapatıldı
Ceyhan İlçesinde Şap Hastalığının Yayılmasını Önlemek Amacıyla Canlı Hayvan Pazarının Kapatıldığı Bildirildi
Şap - 10.06.2010
Doğu Anadolu Bölgesi - 10.06.2010 / Perşembe
HUDUT GAZETESİ ARDAHAN'DA ŞAP KARANTİNASI Ardahan Tarım İl Müdürü Fevzi Karakoç, bölgede tespit edilen şap hastalığı nedeniyle ilde hayvan hareketlerinin yakın takip altında tutulduğunu bildirdi.
Şap - 08.06.2010
Samsun'un Çarşamba İlçesindeki Canlı Hayvan Borsası
Samsun'un yanı sıra çeşitli illerden de alıcıların geldiği borsada başta şap hastalığına karşı olmak üzere çeşitli ilaçlama çalışmaları yapıldığını belirten yetkililer şu bilgileri verdi: 'Şap hastalığına önlem olarak borsa bir gün önce dezenfektan maddesi ile temizleniyor Canlı hayvan borsasının kapanışından sonrada üç gün boyunca kapalı alan yıkanıp ilaçlanıyor.
Şap - 08.06.2010
Tarsus Tarım Müdürlüğü 80 Bin Şap Aşısı Yaptı
Tarsus'ta 2010 Yılı 'İlkbahar Aşılama Kampanyası' Çerçevesinde Büyükbaş Hayvanlara 80 Bin Adet Şap Aşısı Yapıldığı Bildirildi
Şap - 04.06.2010
Giresun'da 64 Bin 261 Büyükbaş, 48 Bin 100 Küçükbaş Hayvan Aşılandı
Giresun'da, Tarım İl Müdürlüğü tarafından sürdürülen koruyucu aşılama kampanyalarının tamamlandığı bildirildi. Bu kapsamda ilde 64 bin 261 büyükbaş, 48 bin 100 küçükbaş hayvan aşılandı. Müdürlükten yapılan yazılı açıklamada, 1 Mart-31 Mayıs tarihleri arasında Giresun'da eşzamanlı olarak şap, veba ve kuduz aşı kampanyalarının yürütüldüğü belirtildi.
Şap - 04.06.2010
Beyşehir'de Bahar Dönemi Şap Aşısı Kampanyası Sona Erdi
Beyşehir'de İlkbahar Dönemi Şap Aşısı Kampanyasının Sona Erdiği Bildirildi
Şap - 04.06.2010
Düzce'ye Canlı Hayvan Giriş Çıkışı Yasaklandı
Düzce Merkez ve Gölyaka İlçelerinde Şap Hastalığının Görülmesi Üzerine İl Genelinde Meralar ve Hayvan Pazarları Kapatıldı. Şehre Hayvan Giriş ve Çıkışları Yasaklandı.
Şap - 31.05.2010
Şap ile Mücadelede Başarı Tescillendi
Avrupa Birliği Genel Sekreterliği, Dünya Hayvan Sağlığı Teşkilatı'nın (Oıe) Geçen Hafta Yapılan Genel Kurulunda, Trakya Bölgesi'nde Şap Hastalığının Bulunmadığının Tescil Edildiğini Bildirdi.
Şap - 29.05.2010
Kozan Kaymakamlığı'ndan Dar Gelirli Ailelere Büyük Baş Hayvan Yardımı
Kozan Kaymakamlığı, ilçeye bağlı Kuytuçak köyünde dar gelirli ailelere büyük baş hayvan dağıttı. Kuytuçak Köyü'nde düzenlenen törende konuşan Kozan Kaymakamı İzzettin Sevgili, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'na başvurun yapan 3 köydeki dar gelirli 19 aileye 38 inek dağıtıldığını ve bu projenin 200 bin liraya mal olduğunu belirtti. İneklerin ilk 2 yıl ödemesiz 8 yıl ödemeli olarak köylüye verildiğini hatırlatan Sevgili, proje ile ekonomik refah düzeyi belli bir seviyenin altındaki vatandaşlara 'balık verme yerine balık tutmayı öğretmeye' çalıştıklarını ifade etti. Kozan İlçe Tarım Müdürü Necati Doğanay ise bu çalışmaya ihale ve hayvan seçimi aşamasında teknik olarak katkıda bulunduklarını kaydetti. Ailelerin bir inekten yılda 5 ile 7 ton arasında süt elde edeceğini açıklayan Doğanay, hayvanların, burucella testleri ile şap aşılarının yapıldığını aktardı.
Şap - 29.05.2010
Beypazarı'nda 53 Bin Hayvanı İlaçlandı
İlçe Tarım Müdürlüğünden yapılan açıklamada, ilçe genelinde kene vakasına ve şap hastalığına başlatılan çalışmalar kapsamında, toplam 41 bin hayvanın, şap hastalığına karşı da 12 bin büyükbaş hayvanın aşılandığı bildirildi.
Şap - 26.05.2010
Belde Karantinaya Alındı
Özalp ve Saray İlçelerinde Hayvanlarda Baş Gösteren Şap Salgını Yüzünden Onlarca Hayvan Telef Oldu.
Şap - 21.05.2010
Dünya Hayvan Sağlığı Örgütü'nden (oıe) İnceleme
- TRAKYA BÖLGESİNİN ÖNEMİ- Koruma ve Kontrol Genel Müdürü Doç. Dr. Muzaffer Aydemir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Trakya bölgesinin şap hastalığına karşı aşı yapılarak ariliğini kazanma projesinin gereği olarak, Trakya bölgesi illerinde gerçekleştirilen inceleme gezisinin Edirne'de devam ettiğini bildirdi.
Şap - 18.05.2010
Kozan'da Bir Belde ve 3 Köyde Karantina Uygulaması
Adana'nın Kozan İlçesinde Şap Hastalığı Tespit Edilmesi Nedeniyle Bir Belde ve 3 Köyde Karantina Uygulaması Başlatıldığı Bildirildi
Şap - 14.05.2010
Kütahya'daki Maden Ocakları Denetlendi
Kütahya Vali Yardımcısı Mustafa İngenç başkanlığındaki "Maden Ocakları Denetim Komisyonu" il genelinde işletme izni olan maden ocaklarını iş sağlığı ve güvenliği, işyeri açma ve çalışma ruhsatı ile çevre kirliliği açısından denetledi. İl genelinde 24 kömür, 6 krom, 3 manyezit, 2 bor, 2 antimuan, 1 gümüş, 1 manganez, 1 şap, 1 feldispat, 1 kuvars işletmesi olmak üzere 42 ocakta denetim yapıldı.
Şap - 12.05.2010
Gaziantep'te Hırsızlar Mobese Sayesinde Yakalandı
Nizip İlçesi'ndeki inşaatlarda değişik tarihlerde meydana gelen hırsızlık olayları ile ilgili olarak çalışma yapan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri Mobese kamerası görüntülerinden yola çıkarak 27 NR 833 plakalı otomobile ulaştı. Yapılan çalışmada Akil A. ve Mehmet ç. yakalanırken, çalıntı malzemeleri Şanlıurfa'nın Birecik İlçesi'ne götürdükleri ortaya çıktı. Birecik İlçesi'nde bir işyerinde yapılan aramada çeşitli tarihlerde Nizip'ten çalındığı belirlenen bir at arabası, 1 şap makinesi, 1 sıva makinesi, 1 ilaçlama makinesi, 1 su tankı ve 1 tarım ilaçlama makinesi ele geçirildi.
Şap - 12.05.2010
Gaziantep - Böyle Hırsızlık Görülmedi
İNŞAAT MALZEMESİ HIRSIZLARI MOBESE SAYESİNDE YAKALANDI Gaziantep'in Nizip İlçesi'nde bir otomobilin arkasına bağladıkları kanca ile inşaatlarda kullanılan araçları çalan 2 kişi Mobese kameraları sayesinde yakalandı. Nizip İlçesi'ndeki inşaatlarda değişik tarihlerde meydana gelen hırsızlık olayları ile ilgili olarak çalışma yapan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri Mobese kamerası görüntülerinden yola çıkarak 27 NR 833 plakalı otomobile ulaştı. Yapılan çalışmada Akil A. ve Mehmet Ç. yakalanırken, çalıntı malzemeleri Şanlıurfa'nın Birecik İlçesi'ne götürdükleri ortaya çıktı. Birecik İlçesi'nde bir işyerinde yapılan aramada çeşitli tarihlerde Nizip'ten çalındığı belirlenen bir at arabası, 1 şap makinesi, 1 sıva makinesi, 1 ilaçlama makinesi, 1 su tankı ve 1 tarım ilaçlama makinesi ele geçirildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Şap Haberleri | Şap Haber - Haberler - Şap haberleri, son dakika şap haber ve gelişmeleri burada. Bu projeyle çiftçiler 22 bin hayvana kavuştu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 2.3.2021 14:33:40. #1.14#
title