Salihli'ye Doğalgazın Gelmesi İçin Botaş'la Görüşmeler Başladı

Salihli'ye Doğalgazın Gelmesi İçin Botaş'la Görüşmeler Başladı

Salihli'ye Doğalgazın Gelmesi İçin Botaş'la Görüşmeler Başladı
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel

Bakanlar Kurulu kararıyla, lisans kapsamı dışında kalan ve mevcut merkez nüfusu 20 bin ve üzeri ilçelere de doğalgaz ulaştırılması için BOTAŞ ve doğalgaz dağıtım şirketlerinin görevlendirildiğinin açıklanmasından sonra çalışmalar başlatan Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, hem Salihli OSB’ye...

Bakanlar Kurulu kararıyla, lisans kapsamı dışında kalan ve mevcut merkez nüfusu 20 bin ve üzeri ilçelere de doğalgaz ulaştırılması için BOTAŞ ve doğalgaz dağıtım şirketlerinin görevlendirildiğinin açıklanmasından sonra çalışmalar başlatan Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, hem Salihli OSB'ye hem de ilçeye doğalgazın biran önce getirilmesi için BOTAŞ yetkilileri ile görüşmelere başladıklarını söyledi.

22.10.2016 tarihli Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren mevcut doğalgaz dağıtım bölgeleri ile ilgili Bakanlar Kurulu kararının Salihli'ye hayırlı ve uğurlu olması dileğinde bulunan Başkan Zeki Kayda, BOTAŞ ve dağıtım şirketi yetkilileri ile görüşmeler yapmak üzere Belediye Başkan Yardımcısı Yalım Şenkaya ve Salihli OSB Müdürü Çağrı Duygu'yu görevlendirerek Ankara'ya gönderdi.

Doğalgazın Salihli OSB ile ilçe merkezine bir an önce getirilmesi için gerekli işlemleri başlattıklarını açıklayan Başkan Kayda, "Salihli'nin gelişmesi ve işsizliğin önlenmesi bakımından büyük önem taşıyan doğalgaz konusunu BOTAŞ yetkilileri ile görüşmek üzere Belediye Başkan Yardımcım Yalım Şenkaya ve Salihli OSB Müdürüm Çağrı Duygu, BOTAŞ Projeler ve Sözleşmeler Daire Başkanı Zülfü Yıldırım, BOTAŞ Finansman ve Muhasebe Daire Başkanı İsmail Çeşmeci, BOTAŞ Finansman ve Muhasebe Daire Başkan Yardımcısı Mustafa Torun ve BOTAŞ Finansman ve Muhasebe Daire Başkan Yardımcısı Hüseyin Kızıltaş ile görüşmelerde bulundu. Yapılan görüşmeler neticesinde yatırım programına alınan Salihli OSB ve ilçe merkeziyle alakalı gerekli fizibilite çalışmalarının EPDK ve BOTAŞ'ın hazırlayacağı rapor doğrultusunda en kısa zamanda başlayacağı müjdesi verildi. Salihli'mize hayırlı olsun" diye konuştu. - MANİSA

Salihli'ye Doğalgazın Gelmesi İçin Botaş'la Görüşmeler Başladı
Salihli'ye Doğalgazın Gelmesi İçin Botaş'la Görüşmeler Başladı

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title