Sakarya yangında ölen çocuk, son yolculuğuna uğurlandı
Haberler » Güncel » Sakarya yangında ölen çocuk, son yolculuğuna uğurlandı - Haber

Sakarya yangında ölen çocuk, son yolculuğuna uğurlandı

Yangında ölen çocuk, son yolculuğuna uğurlandıSAKARYA'nın Hendek ilçesinde evde çıkan yangında hayatını kaybeden 2 yaşındaki Yakup İlişen, gözyaşları arasında toprağa verildi.

Sakarya yangında ölen çocuk, son yolculuğuna uğurlandı

Yangında ölen çocuk, son yolculuğuna uğurlandı

'nın Hendek ilçesinde evde çıkan yangında hayatını kaybeden 2 yaşındaki Yakup İlişen, gözyaşları arasında toprağa verildi. Eşini ve 2 çocuğunu yangından kurtaran Soner İlişen, cenazede ayakta durmakta zorlandı.

Dün, Yenimahalle Mahallesi 2052 Sokak'ta İlişen ailesine ait evde bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. İşten eve gelip uyuyan Soner İlişen yangını fark ederek, eşi Ayşegül İlişen ile çocukları 4 yaşındaki Yusuf Mehmet İlişen ile 6 yaşındaki kızı Sehernaz İlişen'i evden çıkardı, 2 yaşındaki Yakup İlişen'e ise ulaşamadı. Yangının söndürülmesinin ardından Yakup İlişen'in cansız bedenine ulaşıldı. Yangında yaralanan Ayşegül İlişen Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde, çocuklar ise Kocaeli Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Minik Yakup, bugün Hendek Sümbüllü Mahallesi Yukarı Camii'nde son yolculuğuna uğurlandı. Hendek İlçe Müftüsü Murtaza Gür'ün kıldırdığı cenaze namazında evladını kaybetmenin acısını yaşayan Soner İlişen güçlükle ayakta durdu. Yangın hakkında konuşan Sümbüllü Mahallesi Muhtarı Yusuf Çakıroğlu, "Ev yanıyor, bu sırada baba işten çıkmış, anne ve baba uyuyor. Yangının nasıl çıktığı belli değil. Baba, anne ve 2 çocuğu kurtarıyor, ancak en küçük çocuk içerde duman olduğundan babası tarafından bulunamıyor. Maalesef onu kaybettik. Çocuk içeride yangını görünce elindeki küçük battaniyeyle köşeye gidip saklanmış. Babası da onu bulamamış bu yüzden. Sonra zaten maalesef ölüsünü bulduk" dedi.

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu ise, "Hendek ve Sakarya'mız için çok acı bir gün. 2 yaşında bir yavrumuzu kaybettik, diğer aile fertleri de şu anda yoğun bakımda. Elim bir yangın nedeniyle bunlar yaşandı, üzüntülüyüz. Kederli ailesine sabır ve yavrularımıza acil şifa diliyoruz. İnşallah bir daha bu kazalar yaşanmaz, bizlerin tedbir alması lazım. Bu yıl içerisinde sobalı evlerde çıkan ikinci yangın bu. 2 yavrumuz daha önceki yangında, 1 yavrumuz da şimdi vefat etti. Bunlara artık bizim yerel yönetimler olarak bir çözüm bulmamız gerekiyor. Artık canımız yanıyor" diye konuştu.

Kaynak: DHA


Haber Videosu

: Sakarya yangında ölen çocuk, son yolculuğuna uğurlandı

Manşet

Haberler