Rektörler Bü'de Bir Araya Geliyor

Rektörler Bü'de Bir Araya Geliyor
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nın (YÖK) ilkini Bartın Üniversitesi’nde gerçekleştireceği Kültür Sanat Söyleşilerine YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç ile birlikte, bazı YÖK üyeleri ve diğer üniversitelerin rektörleri de katılacak.

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı'nın (YÖK) ilkini Bartın Üniversitesi'nde gerçekleştireceği Kültür Sanat Söyleşilerine YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç ile birlikte, bazı YÖK üyeleri ve diğer üniversitelerin rektörleri de katılacak.

YÖK tarafından her ay farklı bölgelerdeki yeni kurulan üniversitelerde düzenlenecek olan "Kültür Sanat Söyleşileri" Bartın Üniversitesinden başlıyor. YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç ile birlikte YÖK Üyeleri Prof. Dr. Abdullah Çavuşoğlu, Prof. Dr. Durmuş Günay, Prof. Dr. İbrahim Hatipoğlu ve Prof. Dr. Rahmi Er'in de katılacağı etkinlikte, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun, Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak, Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat ve Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Dalgın da yer alacak. Etkinlikte; İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Namık Sinan Turan "İki Ses Bir Dünya: Ümmü Gülsüm ve Feyruz, Ortadoğu'da Müzik ve Toplum" konusunda bir söyleşi yapacak. Ayrıca söyleşi öncesinde Öğretim Görevlisi Bilen Işıktaş katılımcılara Ud dinletisi sunacak. - BARTIN

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title