YEKTA SARAÇ HABERLERİ

Yekta Saraç haber, Yekta Saraç son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Yekta Saraç

Yekta Saraç

Doğum Yeri İstanbul / Türkiye
Doğum Tarihi 21.3.1963 - ...

Yekta Saraç Kimdir ?

21 Mart 1963 tarihinde istanbul'da doğmuştur. Aslen Tokat´ın Erbaa kazasının Tanoba köyündendir. Babası Hadis Alimi Muhammed Emin Saraç'dır. Fatih Saraç'ın kardeşidir. Lisans eğitimini 1981-1985 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünde tamamladı.
Biyografinin devamı için tıklayın
Yekta Saraç - 11.11.2020
MTÜ Tüp Bebek Merkezi hizmet vermeye başladı
Tıp fakültesini 3 ayda eğitim ve akademik çalışma yapacak duruma getirdiklerini, Malatya'da ve bölgede sağlık hizmet zincirlerine yeni halkalar eklemeye çalıştıklarını kaydeden Karabulut, "Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Tüp Bebek Merkezi de kuruldu. İmkanlar ölçüsünde yeni sağlık hizmeti kazandırma gayreti ve amacıyla çalışmalarımız devam ediyor. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Sağlık Bakanımız Sayın Dr. Fahrettin Koca ve YÖK Başkanımız Sayın Prof. Dr. Yekta Saraç'a katkı ve destekleri için bir kez daha şükran ve teşekkürlerimi arz ediyorum.
Yekta Saraç - 6.11.2020
39 yılı geride bırakan YÖK, bilim hayatına yön verecek yeni projelere imza atıyor
Yükseköğretim Kuruluna, 6 Kasım 2014'te vekaleten, 11 Kasım'da ise asaleten atanan Prof. Dr. Yekta Saraç başkanlık yapıyor.
Yekta Saraç - 5.11.2020
En başarılı araştırma üniversiteleri açıklandı
YÖK Başkanı Prof.Dr. Yekta Saraç, Twitter hesabından performans değerlendirme raporu ile ilgili açıklamada bulunarak, "Araştırma ve Aday Araştırma Üniversitelerinin Yıllık Performans Raporu'nu her yıl kamuoyu ile paylaşarak yükseköğretim sistemimizin gelişimine dair verilere ulaşılmasını sağlamayı amaçlıyoruz" dedi.
Yekta Saraç - 5.11.2020
YÖK araştırma ve aday araştırma üniversitelerinin performanslarını açıkladı
Yükseköğretimde kalite için şeffaf, hesap verebilir ve rekabetçi süreçler YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, Araştırma Üniversiteleri Performans İzleme Endeksi çalışmalarına ilişkin Twitter'dan paylaşımda bulundu.
Yekta Saraç - 3.11.2020
2021 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda
Saraç: "YÖK'te bütün halılarımızın altı tertemiz" YÖK Başkanı Yekta Saraç da milletvekillerinin sorularına yanıt verdi.
Yekta Saraç - 3.11.2020
2021 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda
YÖK'ün bu konuda bir faaliyeti olup olmadığını sorması üzerine YÖK Başkanı Yekta Saraç, "Üniversiteler bizim taşra teşkilatımız değil.
Yekta Saraç - 19.10.2020
Son dakika haberleri... YÖK Başkanı Saraç: "Açık erişimin önemi, salgın döneminde belirgin olarak ortaya çıktı"
Son dakika haberi: Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, "Yeni YÖK"ün öncelikleri arasında yer alan "açık erişim"in öneminin küresel salgın döneminde daha da belirginleştiğini kaydetti.
Yekta Saraç - 17.10.2020
Son dakika haber: YÖK'ten, vakıf üniversitelerinin tıp fakültesi kurmalarına ilişkin yasal düzenlemeye teşekkür Açıklaması
Son dakika haberleri: YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tensipleriyle hazırlanarak, Meclis'te kabul edilen vakıf üniversitelerinin tıp fakültesi kurmalarına ilişkin yasal düzenlemeden dolayı teşekkürlerini bildirdi.
Yekta Saraç - 15.10.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, YÖK heyetini kabul etti
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç ve beraberindeki üyeleri kabul etti.
Yekta Saraç - 15.10.2020
Erdoğan: Seçim, 2023 Haziran'da yapılacak (2)- Yeniden
'SEÇİMİ ÖNE ALMAK SÖZ KONUSU DEĞİL' "Çıkıyorlar, erken seçim. Ne erken seçimi ya?" diyen Erdoğan, şunları kaydetti: "Dünyanın hangi gelişmiş ülkesinde belirlenen zamanın dışında bir seçime gidilir? Bunlar kabile devletlerinin yaptığı iştir. Bakarsınız 3 ayda 6 ayda senede bir seçime giderler. Gelişmiş bir ülkede, gelişmekte olan bir ülkede siz böyle bir şeyi göremezsiniz. Amerika'da, Batı'da böyle bir şeyi görür müsünüz? Hayır. Türkiye artık eski Türkiye değil. Yeni Türkiye'de belirlenen zaman neyse, ilan edilen zaman neyse, şimdi de 2023'ün Haziran'ınıdır ve 2023'ün Haziran'ında seçim yapılacaktır. Onu öne almak söz konusu değildir. Siyasi ve ekonomik bakımdan küresel bir yeniden yapılanma sürecinde bulunduğumuz şu dönemde hep birlikte gücümüzün, enerjimizin, vaktimizin tamamını hedeflerimize ulaşmak için kullanmalıyız. Dönem ne bireysel ne kurumsal taassup dönemi değildir. Hele hele siyaset dışı aktörlerin siyaseti yönlendirme gayretine girişmeleri gibi eski devir alışkanlıklarına milletimizin hiç tahammülü yoktur. Son günlerde bu çerçevede ortaya çıkan tatsız tartışmaları üzüntüyle karşılıyorum. Ülkemizin sorunlarının çözümüne, milletimizin beklentilerinin karşılanmasına hiçbir katkısı olmayan bu tür çıkışların ve polemiklerin takdirini milletimize bırakıyorum. Biz önümüze bakmaya, taahhütlerimizi yerine getirmeye, hedeflerimize ulaşmak için adım adım ilerlemeye, mücadeleyi kararlılıkla sürdürmeye devam edeceğiz. Türkiye demokraside ve ekonomide ilerledikçe bu tür meseleler giderek küçülecek ve en nihayetinde tümüyle gündemimizden çıkacaktır." SARAÇ: PEK ÇOK ÜNİVERSİTE TEKRAR ON-LİNE EĞİTİME DÖNMEKTEDİR YÖK Başkanı Yekta Saraç da törende yaptığı konuşmasında, Covid-19 salgının, bütün dünyada yükseköğretimi, eğitim-öğretim sistemlerini derinden etkilediğini, öğrenme, öğretme ve iletişim yöntemleri yeniden şekillendirdiğini ifade etti.
Yekta Saraç - 3.10.2020
KKTC üniversitelerinin doluluk oranlarında 11 puanlık artış
Çavuşoğlu, sıra dışı ve zor şartlar altında yürütülen çalışma sürecine katkı yapan KKTC Başbakan Ersin Tatar, Türkiye Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ve tüm sıkıntılarıyla yakinen ilgilenen Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Yekta Saraç ile tüm paydaşlara teşekkür ederek, ülkedeki üniversitelere kayıt hakkı kazanan öğrencilere eğitim hayatlarında başarılar diledi.
Yekta Saraç - 21.9.2020
YÖK Başkanı Saraç'ın makalesi UWN'de en çok okunanlar listesinde yer aldı
Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç'ın, University World News'da (UWN) yayımlanan makalesinin en çok okunanlar listesinde yer aldığı belirtildi.
Yekta Saraç - 17.9.2020
YÖK bünyesinde "Uzaktan Öğretim Politikaları Komisyonu" kuruldu
Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, YÖK bünyesinde, çeşitli üniversitelerin farklı disiplinlerinden gelen uzaktan öğretim alanında uzman akademisyenlerin yer aldığı Uzaktan Öğretim Politikaları Komisyonu'nu oluşturduklarını bildirdi.
Yekta Saraç - 15.9.2020
YÖK Başkanı Saraç, açıköğretim fakültesi olan üniversitelerin yöneticileriyle görüştü
Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, bünyelerinde açıköğretim fakültesi bulunan üniversitelerin yöneticileriyle görüştü.
Yekta Saraç - 12.9.2020
YÖK Başkanı Saraç: 'Öncelikli Alan Öğretim Üyesi' istihdamını başlatıyoruz
YÜKSEKÖĞRETİM Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, "YÖK-Gelecek Projesi'nin ikinci aşaması olan 'Öncelikli Alan Öğretim Üyesi' istihdamını başlatıyoruz.
Yekta Saraç - 12.9.2020
YÖK-Gelecek Projesi'nin ikinci aşamasına geçildi
Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, "YÖK-Gelecek Projesi"nin ikinci aşaması olan "Öncelikli Alan Öğretim Üyesi İstihdamı"nı başlattıklarını belirterek, "YÖK kurulduğu tarihten itibaren ilk defa başarılı bölümlerin, merkezi olarak YÖK tarafından görülmesi ve bunlara...
Yekta Saraç - 12.9.2020
YÖK-Gelecek projesinin ikinci aşamasına geçildi
YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, "YÖK-Gelecek Projemizin ikinci aşaması olan 'Öncelikli Alan Öğretim Üyesi' istihdamını da başlatıyoruz.
Yekta Saraç - 9.9.2020
Haliç Üniversitesi, Erol Mütercimler hakkında soruşturma başlattı
Bu arada, YÖK Başkanı Yekta Saraç'ın da Haliç Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Mehmet Naci Topsakal ve Rektör Prof.
Yekta Saraç - 9.9.2020
Haliç Üniversitesi'nden Erol Mütercimler hakkında soruşturma
HALİÇ Üniversitesi'nce öğretim üyesi Erol Mütercimler hakkında imam- hatip camiasına yönelik sözleri nedeniyle soruşturma başlatıldı.  Edinilen bilgiye göre, Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Yekta Saraç, Haliç Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Mehmet Naci Topsakal ve Rektörü Prof.
Yekta Saraç - 4.9.2020
İstanbul Üniversitesi, AİHM Başkanı Spano'ya fahri doktora unvanı verdi
İstanbul Üniversitesi (İÜ) Rektörlük binası doktora salonunda düzenlenen törene, İstanbul Vali Yardımcısı Uğur Aladağ, YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof.
Yekta Saraç - 3.9.2020
Son dakika haber | YÖK Başkanı Saraç, Katar Eğitim ve Yükseköğretim Bakanı ile görüştü
Son dakika haberi: Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, Katar Eğitim ve Yükseköğretim Bakanı Dr. Muhammed bin Abdulvahid el-Hammadi ile görüştü.
Yekta Saraç - 2.9.2020
Üniversitelerde salgın tedbirlerine yönelik sağlık ve temizlik kriterleri belirlenecek
YÖK ile TSE arasında, bilgi paylaşımının artırılması, teknik alanlarda iş birliğinin geliştirilmesi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını ve bulaşıcı hastalıklarla mücadele kapsamındaki iş birliği protokolünün imza töreni, YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç ile TSE Başkanı Adem Şahin'in de katılımıyla Sanayi ve Teknoloji Bakanlığında gerçekleştirildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Yekta Saraç Haberleri | Yekta Saraç Kimdir - Haberler - Yekta Saraç haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Yekta Saraç kimdir, hayatı ve biyografisi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, uçan araba TUSİ'yi inceledi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 2.12.2020 20:09:48. #1.15#
title