Ragga Oktay Yazdığı "Mc Dandik" 6 Aralık'ta Vizyonda

Ragga Oktay Yazdığı "Mc Dandik" 6 Aralık'ta Vizyonda

"MC DANDİK" sinema filminde Dandik karakteri banka soymaya kalkınca olanlar oluyor ve herşeyi eline yüzüne bulaştırıyor.

Ragga Oktay Yazdığı

RAGGA OKTAY BANKA SOYDU!!!

"OYUNCULUK SİZE HERŞEYİ YAPTIRIYOR!!!"

Ünlü müzisyen ve oyuncu Ragga Oktay'ın öyküsünü yazdığı, Cem Yaz ile birlikte yönettiği, "Dandik" ve "Has İttir" adlı 2 ayrı karakterle başrolünü oynadığı "MC DANDİK" sinema filminde Dandik karakteri banka soymaya kalkınca olanlar oluyor ve herşeyi eline yüzüne bulaştırıyor.

Senaryo gereği banka soyan Ragga Oktay ''Oyunculuk çok farklı bir şey. Hayatınızda yapamayacağınız birçok şeyi yapabiliyorsunuz. MC Dandik banka soygunu sahnelerinde inanılmaz güldük ve eğlendik… Banka soymak çok eğlenceliydi… Aman siz denemeyin" diyerek espri yaptı.

TÜRKİYE'DE BİR İLK "ROMANTİK MÜZİKAL KOMEDİ" SİNEMA FİLMİ "MC DANDİK" 6 ARALIK'DA VİZYONDA!!!

Ünlü müzisyen ve oyuncu Ragga Oktay'ın öyküsünü yazdığı, Cem Yaz ile birlikte yönettiği, "Dandik" ve "Has İttir" adlı 2 ayrı karakterle başrolünü oynadığı "MC DANDİK" sinema filmi

6 Aralık'ta sinema seyircisiyle buluşuyor…

Yapımcılığını Paprika Prodüksiyon Yapım Şirketi Ragga Oktay ve Hakan Yıldız'ın üstlendiği, yönetmenliğini Ragga Oktay ve Cem Yaz'ın birlikte kaleme aldığı "MC DANDİK" in öyküsüde Ragga Oktay'ın kendisine ait. Kubilay Tuncer'in katkılarıyla senaryosunun şekillendiği, Türkiye'de az örneği yapılmış "romantik müzikal komedi" türünde olan bu film için, yüzlerce oyuncu ve dansçı uzun ve yorucu bir ön hazırlık sürecinden geçtiler. Çekimlerin gerçekleşeceği onlarca mekan organize edilerek, gerçeküstü mekanlar yaratıldı, oyuncular ve dansçılar için yüzlerce kostüm dikildi. Büyük titizlik ve uzun süren çalışmalar sonucu çekimleri bitirilen MC DANDİK değerli Sinema seyircileriyle 6 Aralık ta buluşacak.

Yıllardır üzerinde çalıştığı tiplemeleri karakterleri müzikleri birleştirerek sinema filmini gerçekleştiren Ragga Oktay, 4 yıldır öykü - senaryosu üzerinde çalıştığı filmi "MC DANDİK" 6 Aralık'ta dağıtımcı Özen film ile sinemalara çıkıyor…

Filmde Dandik ve Has İttir adlı iki farklı karakter ve tiplemeleri canlandıran Ragga Oktay, "Bu filmin fikir sahibi olabilirim ama bunu uyumlu, işinde profesyonel çok güzel bir ekip kurarak daha da güçlü ve akıcı bir hale getirdik… Mümkün olduğu kadar aklımızdaki fikre yaklaşmak için elimizden geleni yaptık. Uzun, kalabalık ama verimli bir ön hazırlık süreci geçirdik. Bu filmi çok kıymetli bir ekip kurarak 6 haftada İstanbul ve İzmit de değişik mekan ve platolarda çektik. Filmler 'de bugüne kadar bulamadıkları bir görsellik sanat ve müzikalite seyirciyi bekliyor olacak!!! Hatta sloganımız şu "Komedisiyle, aşk hikayesiyle, müzikleriyle bugüne kadar yapılmamış bir film yaptık. "MC DANDİK" filmimizle izleyicileri görmedikleri çok değişik bir dünya ile buluşturacağımıza eminim."

''Büyük Prodüksiyon bütçesiyle ve emeğiyle bugüne kadar eşine rastlanmamış bir hapishane yaptırdık… Filmin en büyük sürprizlerinden biride bu, Filmin bir önemli özelliği de Türk sinemasında benzeri olmayan kalitede müzikleri ve dansları olması… Heyecanlı ve mutluyum" dedi.

MC Dandik, İstanbul ve İzmit'te kurulan özel platolar da 6 hafta da çekildi. Filmin ana kadrosu; Ragga Oktay (Dandik ve Has İttir adlı 2 ayrı karakter), Zerrin Arıkan (Aslı), Lemi Filozof (Fiko), Sümer Tilmaç (Has Baba), Özay Fecht (Has Anne), Asım Can Gündüz (Mc Sallama), Gülüm Baltacıgil (Sinem), Muhammed Solihu (Yeşil Dev), Sami Levi(Mahkum) Emmanuel Mele Jason (40 Cent)'Zeki Kayan Coşkun (sunucu) , Mansur Ark (Hakim) , Destan Hakan (koğuş arkadaşı)dan oluşuyor…

FİLMİN KONUSU:

Doğduğu gün kaderi belirlenmiş olan öksüz ve yetim DANDİK (Ragga Oktay), zorluklarla dolu bir hayatın içinde dürüstlükle komik ve şaşkın olarak aşkının peşinden koşarken kötü bir adamın düşmanlığını ve hayatın engellerini aşmaya çalışır. Yıllar önce kaybettiği çocukluk aşkı ASLI'yı (Zerrin Arıkan) tesadüfen yeniden bulan DANDİK, en yakın arkadaşı FİKO (Lemi Filozof) ile birlikte ayakta durmaya çalışırken bir yandan da sevdiğiyle mutlu bir hayat kurmanın yollarını arar. Hiçbir zorluk karşısında geri adım atmayan, hapse düşünce bile ayakta kalmayı başaran DANDİK, sevdiğine ve hayallerine kavuşabilecek mi? Kötü adamla olan savaşı nasıl son bulacak? Dandik'in komik hikayesi....

FİLMİN KÜNYESİ

YAPIM ŞİRKETİ: PAPRİKA PRODÜKSİYON YAPIM A.Ş.

YAPIMCI: RAGGA OKTAY & HAKAN YILDIZ

YÖNETMEN: RAGGA OKTAY & CEM YAZ

GÖRÜNTÜ YÖNETMENİ: FEZA ÇALDIRAN

ÖYKÜ: RAGGA OKTAY

SENERYO: RAGGA OKTAY & KUBİLAY TUNCER

MÜZİK: RAGGA OKTAY & YILDIRAY GÜRGEN

TÜR: ROMANTİK KOMEDİ MÜZİKAL

SÜRE: 105 DAKİKA

DAĞITIM: ÖZEN FİLM

VİZYON: 6 ARALIK 2013