Potada Maçın Ardından

Anadolu Efes Başantrenörü Dusan Ivkovic, Türkiye Basketbol Ligi'nde Galatasaray Liv Hospital'ı 77-75 yendikleri maçta önemli hatalar yapmalarına rağmen kazandıklarını söyledi.

Potada Maçın Ardından

Anadolu Efes Başantrenörü Dusan Ivkovic, Türkiye Basketbol Ligi'nde Galatasaray Liv Hospital'ı 77-75 yendikleri maçta önemli hatalar yapmalarına rağmen kazandıklarını söyledi. 

Karşılaşmadan sonra düzenlenen basın toplantısında Ivkovic, üst düzey bir maç olduğunu anlatarak, "Son ana kadar iki takım da büyük bir arzuyla oynadı. Galatasaray'da Ender ve Sinan çok iyiydi. Önemli hatalar yapmamıza rağmen, bunun bedelini mağlubiyetle ödemedik. İlk yarı gerideydik ama ikinci yarı daha iyi oynadık. Son 5 serbest atışımızı kaçırdık. Bunun sonuçları kötü olabilirdi. Galatasaray da iyi mücadele etti ama maçı biz kazandık" diye konuştu. 

Anadolu Efes oyuncusu Doğuş Balbay ise kötü oynadıkları bir maçı, takım karakterini ortaya koyarak kazandıklarını ifade etti.

Ataman: "Fenerbahçe maçında sahadayım"

Galatasaray Liv Hospital Başantrenörü Ergin Ataman, iki teknik faul alarak kendisini oyundan diskalifiye eden hakemler hakkında fazla konuşmak istemediğini ve Avrupa'nın en iyi başantrenörü ile takımına sahip Anadolu Efes'e karşı son saniyeye kadar mücadele ettiklerini belirtti. 

Ataman, iki takımı da oynadıkları basketboldan dolayı kutlayarak, şunları söyledi:

"Manşetler hazır. Galatasaray takımının yapmış olduğu mücadeleyi, oynamış olduğu basketbolu, Avrupa'nın en iyi koçuna ve takımına karşı son saniyeye kadar direnişi, manşetlere taşınmaz, 'Ergin Ataman atıldı' manşet yapılır. Taraftarımız merak etmesin. Kurallar gereği, iki teknik faulle atıldığım için haftaya Fenerbahçe Ülker maçında takımın başında olacağım. Erceg ribaundu aldıktan sonra üst üste üç kez sert faul yapıldı. Buna sinirlenip hafif dirsek çıkartınca da teknik faul aldı. Buna sinirlenip itiraz ettiğim için ikinci teknik faulü alıp, kurallar gereği diskalifiye edildim. Bütün oyuncularımla gurur duyuyorum. Bu sezonun göze hoş gelen en iyi basketbolunu oynayan Anadolu Efes'i tebrik ediyorum ve hakemler hakkında daha fazla konuşmak istemiyorum." 

Sarı-kırmızılı takımın tecrübeli ismi Kerem Gönlüm ise iki THY Avrupa Ligi takımına yakışan bir mücadele olduğunu ifade ederek, maçın hakemlerine tepki gösterdi.

Kerem, çok iyi bir mücadele ortaya koyduklarının altını çizerek, "Hayatımda hiçbir zaman hakemler hakkında konuşmadım ama büyük emek koyduk ortaya. Yazık oldu. Maçın adrenalininden ağzımdan başka şeyler çıkabilir. Kulüp olarak zor günler geçiriyoruz. Şu bilinsin ki mücadelemiz devam edecek. Kimse de bizi sahipsiz sanmasın" değerlendirmesinde bulundu. 

Basın toplantısına katılım belirsizliği

Ergin Ataman'ın iki teknik faulle diskalifiye edilmesi nedeniyle tecrübeli başantrenörün basın toplantısına katılıp katılmayacağıyla ilgili belirsizlik yaşandı. 

Türkiye Basketbol Federasyonu görevlisinin federasyondan konuyla ilgili bilgi alması üzerine, Ergin Ataman'ın basın toplantısına katılmasında bir engel bulunmadığı Galatasaray Liv Hospital yetkililerine bildirildi. Bunun üzerine Ataman, basın toplantısına katıldı.

Kaynak: AA