Haberi Paylaş

Yüzbinlerce mağdur var! CHP'li vekil ehliyet affı için kanun teklifi verdi

Politika Haberleri

Çeşitli nedenlerden dolayı ehliyetlerine el konulan yüzbinlerce kişinin sosyal medyada ''Ehliyet affı'' etiketiyle yaptığı çağrıya CHP'den cevap geldi. CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada ''Cana kast etmemiş, yaptığı kusur ile ehliyet cezası alan, aralarında meslek olarak şoför binlerce kişi bir kere mahsus af bekliyor. Ekonomik krizde yapacak başka işi olmadığı için mağdurlar. Kanun teklifi verdim.'' dedi.

Yaralama ve ölüm gibi neticeleri olan kazalara karışmamış, trafik kurallarını taksirli ya da istemli şekilde ihlal etmiş vatandaşlar, bir süredir ''Ehliyet affı'' etiketiyle sosyal medyada sesini duyurmaya çalışıyordu. Cezalarının bir kereye mahsus olmak üzere affedilmesini ya da para cezasına çevrilmesini isteyen vatandaşların yüreğine su serpecek haber ise bugün CHP cephesinden geldi.

Yüzbinlerce mağduru ilgilendiren ehliyet affı için CHP'li vekil düğmeye bastı: ''Kanun teklifi verdim''

''KANUN TEKLİFİ VERDİM''

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer sosyal medyada, vatandaşların kullandığı etiketi kullanarak pek çok kişinin yüzünün gülmesine sebep oldu. Seslerini duyuramadıkları için isyan eden vatandaşlara cevaben Gürer, ''Ehliyet affı yaklaşık bir milyon kişiyi ilgilendiriyor. Cana kast etmemiş, yaptığı kusur ile ehliyet cezası alan, aralarında meslek olarak şoför binlerce kişi bir kere mahsus af bekliyor. Ekonomik krizde yapacak başka işi olmadığı için mağdurlar. Kanun teklifi verdim.'' ifadelerini sosyal medya hesabı üzerinden paylaştı.

İşte Fethi Gürer'in o paylaşımı;

Yüzbinlerce mağduru ilgilendiren ehliyet affı için CHP'li vekil düğmeye bastı: ''Kanun teklifi verdim''

Haberler.com / Büşra Seyis - Politika

Af Yasası Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (3)

Fakır:

ehliyetine el konulan bir insan demek ki büyük yanlışlar yapmıştır. büyük hataların affı olmamalı

Kenan TAŞ:

Ben buna karşıyım , trafık şakası olmayan bir konu ciddiyetsizliğin luzumu yok. Ehliyet neden geri alınıyor ? Demekkı araba kullanmayı ogrenememışler.

Omurilik Sarmsağı :

Tek derdi alkollü araba kullandığı için ehliyetine el konulanlar.

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title