Haberler

TBMM Genel Kurulu

MHP'li Akçay: "Başbakan yolsuzlukların üzerine gideceğine yolsuzlukların üstünü örtmeye çalışmaktadır" AK Parti'li Karaca: "Operasyonlar milli iradeye karşı kurulan bir tuzak"

MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay, "Başbakan yolsuzlukların üzerine gideceğine yolsuzlukların üstünü örtmeye çalışmaktadır" dedi.

TBMM Genel Kurulu'nda, MHP'nin, yolsuzluk ve usulsüzlüklerle ilgili verdiği araştırma önergesinin bugün ele alınması önerisi görüşüldü.

MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay, Sayıştay'ın denetim yapamaz hale getirildiğini, Kamu İhale Kanunu mevzuatında 170 değişiklik yapıldığını ifade etti.

Rüşvet ve yolsuzluk soruşturmasına değinen Akçay, "17 Aralık'ta AKP suç üstü yakalanmıştır" dedi.

"Yolsuzluk yok" diyemeyenlerin bunun yerine "zamanlaması manidar" dediğini belirten Akçay, "Başbakan yolsuzlukların üzerine gideceğine yolsuzlukların üstünü örtmeye çalışmaktadır. Polis müdürleri görevden alınmıştır. Başka yolsuzlukları ortaya çıkarabilecek polislerin de yerleri değiştirilmiştir. Başbakan, oğlunu koruma altına almıştır. Bu korkunun ve paniğini nedeni nedir?" diye sordu.

-"Yargıyı tehdit eden iktidar"

AK Parti İstanbul Milletvekili Harun Karaca, operasyonların milli iradeye karşı kurulan bir tuzak olduğunu ve yerel seçimler ile Cumhurbaşkanlığı seçimini etkilemeyi amaçladığını kaydetti.

Karaca, "Kayıtdışı siyaset yapanları mertçe burada siyaset yapmaya davet ediyoruz" dedi.

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, "Siz savcıları, polisleri görevden alacağınıza kamuoyundan özür dileyin ve bu soruşturmaların önünü kapatmayın. Yargıyı tehdit eden iktidar, gayrimeşru iktidardır" görüşünü savundu.

Tanal, Karaca ile ilgili bazı iddialar gündeme getirdi.

Karaca da yeniden söz alarak, "Ben milletvekili olduktan sonra kendime ait olan şirketle ilgili İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden ihale aldığımı ispatlarsa ben istifa etmeye hazırım, yoksa kendisi istifa etsin. Etik olsun diye o şirketimi devrettim ve bıraktım" diye konuştu.

Tartışmanın sürmesi üzerine, Akşener birleşime ara verdi.

Tartışma arada da devam etti. AK Parti İzmir Milletvekili Hamza Dağ ile Mahmut Tanal bir süre tartıştı. CHP Grup Başkanvekili Engin Altay ile AK Parti İstanbul Milletvekili Muhammet Bilal Macit arasında bağrışmalar oldu.

MHP ve CHP milletvekilleriyle AK Parti milletvekilleri, yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasıyla ilgili birbirlerine sataşmada bulundu.

CHP Mersin Milletvekili Ali Rıza Öztürk, konuşmak için kürsüye ayakkabı kutusu ile çıktı ve "Merak etmeyin içinde benim evraklarım var" dedi.

Öztürk, "Yargıda çeteleşme varsa bu çeteleşmeyi siz yaptınız" diye konuştu.

AK Parti Gümüşhane Milletvekili Feramuz Üstün, "Yolsuzluğu kim yaptıysa hesabını versin, vermelidir" dedi.

Üstün, CHP'nin olağanüstü yollarla, millete rağmen iktidara gelme arayışı içinde olduğunu savundu.

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, "Millete rağmen anlayışı bizde hiçbir zaman olmamıştır. Biz, millete din imam diyerek, kendileri han hamam sahibi olanlardan olmadık. Türkiye'nin gündemi darbe değil yolsuzluk" diye konuştu.

MHP'nin önerisi reddedildi. - TBMM

Kaynak: AA / Politika

Mahmut Tanal Harun Karaca Erkan Akçay Ak Parti Politika Güncel Haberler

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Bakmadan Geçme

Hafsanur Sancaktutan ve Kubilay Aka sevgili mi? SON DAKİKA: DEPREM Mİ OLDU? Deprem nerede oldu? Süper Lig'de yabancı futbolcu kuralında değişiklik yapıldı mı? TFF yabancı futbolcu kuralını değiştirdi mi? 23-24 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 23-24 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 23-24 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Büyükçekmece, Eyüp, Üsküdar elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Mamak, Altındağ, Sincan elektrik kesintisi! İztutu Plajı nerede, hangi ilde ve ilçede, nereye bağlı? İztutu Plajı giriş ücreti 2024 ne kadar? İşte İztutu Plajı yol tarifi Blum ne zaman listelenecek? Blum coin listelendi mi, ne zaman çıkacak? Blum coin listelenme tarihi Kıyamet alametleri nelerdir, kaç tanesi gerçekleşti? 54 kıyamet alametleri nelerdir? Gerçekleşen ve gerçekleşmeyen kıyamet alametleri Oğuz Aydın aslen nereli, kaç yaşında? Oğuz Aydın hangi takımda, hangi mevkide oynuyor? Türksat 42.0e otomatik arama frekansı! Türksat tüm kanallar otomatik arama frekans bilgileri, polarizasyon, sembol oranı, FEC nedir?
Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title