Haberler

İçişleri Bakanı Soylu: Alparslan Kuytul kökü dışarda olan bir adamdır, karşımızda bir şaklaban var

Güncelleme:

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, dün akşam katıldığı canlı yayında Furkan Vakfı üyelerinin Adana'da gerçekleştirdiği eylemle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Furkan Vakfı kurucusu Alparslan Kuytul'un idaresindeki grubun yalnızca Adana'da 50'nin üzerinde yasa dışı eylem gerçekleştirmeye çalıştığını belirten Bakan Soylu, "Alparslan Kuytul kökü dışarda olan bir adamdır. Karşımızda hakikaten bir şaklaban var. Başka yerlerden talimat alan bir adam var" ifadesini kullandı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, dün TVNET'te yayımlanan 'Net Bakış Özel' programına katıldı. Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezi'nden (GAMER) yapılan canlı yayında Serhat İbrahimoğlu moderatörlüğünde Mete Yarar ve Nedim Şener'in gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan Bakan Soylu, Furkan Vakfı'nın Adana'da yaptığı eylemle ilgili de bilgi verdi.

"KUYTULCULAR 50'NİN ÜZERİNDE YASA DIŞI EYLEM GERÇEKLEŞTİRMEYE ÇALIŞTI"

Bakan Soylu, "Son 4-4.5 aydır bu Kuytulcular dediğimiz grup sadece Adana'da 50'nin üzerinde yasa dışı eylem gerçekleştirmeye çalıştı. Eylül-Ekim aylarında bunların içerisinde bulunan ve bunlardan olduğu iddia edilen bir kişinin bunların belli bir maddi kaynağını başka bir yere aktardığına dair bir tespitleri üzerine, 7 kişilik bir grup bunu kaçırıyorlar ve 12 gün işkence yapıyor. Ailesi haber veriyor ve biz bunu 12 gün boyunca aradık. Çok sıkıştırınca serbest bırakmak zorunda kaldılar. İş yargıya intikal etti ve netice itibariyle bu 7 kişi tutuklanmış oldu. Bundan 1.5-2 ay önce başka bir vilayette bu sefer başka bir kişiyi, bir doktoru tehdit ediyorlar. Bu kişi tehdidi gerçekleştirmek üzereyken yakalanıyor ve o da tutuklanıyor" ifadelerini kullandı.

"POLİSİN DE TEDBİR ALMA HAKKI VARDIR"

Sokak yürüyüşlerinin ya da gösterilerinin belirli bir kanuna göre düzenlendiğini hatırlatan Bakan Soylu, "2911'e göre bunun kanunu var. Eğer bunu yapmazsa, kanunun gereğini yerine getirmezseniz elbette ki polisin de orada diğer insanların hayatlarının, özgürlüklerinin, hürriyetlerinin, rahatlarının kısıtlanmamasını temin etmek için tedbir alma hakkı var. Bu sadece burada, Mersin'de de var. Başka illerde de var. Sadece Adana'da dediğim süre içerisinde, çok kısa bir süre içerisinde, 4,5 aylık bir zaman dilimi içerisinde 50'nin üzerinde bu eylemleri yapmış. Yani biz buna kimse kusura bakmasın, eyvallah demeyiz yani.

"KARŞIMIZDA BAŞKA YERLERDEN TALİMAT ALAN BİR ADAM VAR"

Dünkü sosyal medyanın yüzde 45'i bot hesaplar, yüzde 55'in büyük bölümü muhalif gruplar, bunların yarısı da dışarıdan FETÖ'cüler. Alparslan Kuytul kökü dışarda olan bir adamdır. Karşımızda hakikaten bir şaklaban var. Başka yerlerden talimat alan bir adam var."

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Politika

Alparslan Kuytul Süleyman Soylu Türkiye Adana Politika Güncel Haberler

Namaz çıkışı Özel'i kızdıran sözler: Bayram sabahı ne konuştuğunu bil

Namaz çıkışı Özel'i kızdıran sözler: Bayram sabahı ne konuştuğunu bil

Bayram günü infial yaratan olay! Atatürk anıtına baltalarla saldırdılar

Bayram günü infial yaratan olay! Atatürk anıtına baltalarla saldırdılar

Yarım asırlık süt markasının fabrikası icradan satışa çıktı

Yarım asırlık süt markasının fabrikası icradan satışa çıktı

Kurban pazarında zabıtayla tartışıp kendini astı! Çevredekiler son anda kurtardı

Kurban pazarında zabıtayla tartışıp kendini astı! Çevredekiler son anda kurtardı

500

Yorumlar (4)

Eğrioturdoğrukonuş:

Devletimizin yanındayız. Yanına 50-100 kişi toplayan kendini ülkede söz sahibiyim diye görüyor.

77
76
yanıtYanıtla
ERKAN :

değişik bir ülkeyiz bakan çıkıp adamın nasıl bir suçlu olduğunu anlatıyor. tutuklama yok ama

135
10
yanıtYanıtla
Ahmet25 :

Adam suç işlemiyor, suç işletiyor. Onlar da zaten tutuklanıyor. Haberde tutuklandığı yazıyor.

yanıt0
yanıt0
özgür :

Ahada gelecek seçimde 1. Sıradan millet vekil adayi buraya yaziyorum canan da bir zaman polistaşlıyandı

48
16
yanıtYanıtla
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title