Haberler

Sağlık-Sen Başkanı: 15 Temmuz'da Yapamadıklarını, Ekonomide Yapmaya Çalışıyorlar

Sen Genel Başkanı Metin Memiş, Türkiye üzerine oynanan oyunun farkında olduklarını belirterek, "Bu ülkeye 15 Temmuz'da yapamadıkları darbelerini ekonomik anlamda, dolar üzerinden yapmaya çalışıyorlar" dedi.

SAĞLIK-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, Türkiye üzerine oynanan oyunun farkında olduklarını belirterek, "Bu ülkeye 15 Temmuz'da yapamadıkları darbelerini ekonomik anlamda, dolar üzerinden yapmaya çalışıyorlar" dedi.

Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, sendikanın Bolu Şubesi 4'üncü Olağan Genel Kurulu için geldiği Bolu'da gazetecilerin sorularını yanıtladı. Memiş, ABD ile ilişkilerde yaşanan gerginlik ve dolardaki artışın yanı sıra, açıklanan ekonomi politikası ile ilgili soruya, şöyle yanıt verdi:

"Açıklanan paketi önemsiyoruz. Çünkü Türkiye üzerine oynanan oyunun farkındayız. 15 Temmuz sürecinde bu oyunda başarılı olamayanların bunun sonrasında yine ülkemiz üzerinde oyun kurgulayacaklarının farkındaydık. Bunu her zaman söylemiştik. Geçtiğimiz günlerdeki yaşanan olayların boyutuna bakacak olursak, bir ajanın oluşturduğu krizle birlikte Amerika'nın küresel anlamda başlatmış olduğu, ülkelere bir ekonomik darbe girişimini maalesef görüyoruz. Bu sadece Türkiye'ye karşı değil; Meksika var, Çin var, Rusya var. Bütün ülkeler üzerinde bir müdahale söz konusu şu anda. Ülkemiz de bu müdahale ile karşı karşıya. Bu zaten belliydi. 24 Haziran seçimleriyle; ekonomik krizle, dolarla, soğanla, patatesle bu milletin aklı ile alay edenlere karşı önlem alınmıştı. Bu seçimin önemli bir adım olduğunu o zaman söylemiştik. Ama şu anda yine bu küresel üst akıl durmak bilmiyor. Amaçları, ülkemizi dize getirmek, geleceği ile oynamak."

Metin Memiş, vatandaşlara kenetlenme çağrısı yaparak, "Bu ülkeye 15 Temmuz'da yapamadıkları darbelerini ekonomik anlamda dolar üzerinden yapmaya çalışıyorlar. Elbette ki krizler olacaktır. Bunun yansıması vatandaşa, çalışanlara olacaktır. Ama ne olursa olsun. Bizim için aslolan bu ülkenin geleceğidir. Buradan kamu çalışanlarımızı, vatandaşımızı, 81 milyonu kenetlenmeye, bu ülke üzerinde ekonomik krizler oluşturarak, ekonomik darbeler yaparak diz çöktürmek isteyenlere karşı ortak hareket etmemiz gerektiğini ifade etmek istiyorum" diye konuştu.

Sağlık-Sen'in çalışanların, emekli maaşlarının artırılması noktasında önemli kazanımların altına imza atan bir sendika olduğunu söyleyen Memiş, "3600 ek gösterge ile bu gerçekleştiği takdirde bir hemşirenin emekli maaşında 500-550 lira arasında bir artış olacak. Emekli ikramiyesinde ise 25-30 bin liralık bir artış olacak. İnşallah bu süreci Türkiye'mizin üzerindeki krizler, sıkıntılar atlatıldıktan sonra, inşallah bu konular masaya yatırılır, bu verilen sözler yerine getirilir. Bizim için öncelik ülkemiz" ifadelerini kullandı. - Bolu

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Politika

Metin Memiş 15 Temmuz Türkiye Bolu Politika Haberler

Umutlar azalıyor! İran Cumhurbaşkanı Reisi'nin helikopteri kaza geçirdi

Umutlar azalıyor! İran Cumhurbaşkanı Reisi'nin helikopteri kaza geçirdi

İran'da Cumhurbaşkanı Reisi'nin düşen helikopteriyle ilk temas

İran'da Cumhurbaşkanı Reisi'nin düşen helikopteriyle ilk temas

İran Cumhurbaşkanı Reisi'nin helikopter kazasından önceki son sözleri oldukça manidar

İran Cumhurbaşkanı Reisi'nin helikopter kazasından önceki son sözleri oldukça manidar

Bakmadan Geçme

Şampiyon kim olacak? Galatasaray mı Fenerbahçe mi şampiyon olacak? Villarreal Real Madrid maç özeti ve golleri izle! (ARDA GÜLER'İN GOLLERİ) Real Madrid maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Galatasaray Fenerbahçe maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) GS FB maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Fenerbahçe kaç yıldır şampiyon olamıyor 2024? İşte Fenerbahçe'nin son şampiyonluk yaşadığı sezon! DEV DERBİDE KAVGA! Fenerbahçe - Galatasaray maçı kavgayı kim çıkardı, KİM KAVGA ETTİ? Olay ne, ne oldu? Galatasaray en son ne zaman şampiyon oldu? GS en son hangi yıl ve sezon şampiyonluk yaşadı? FENERBAHÇE - GALATASARAY MAÇI KAÇ KAÇ? #9917 Dev derbide kim önde, kim gol attı? DEV DERBİ SON DURUM! #129349 DEV DERBİDE NEFESLER TUTULDU! #9917 Fenerbahçe Galatasaray maçı CANLI ANLATIM! Dakika dakika ne oldu, kim gol attı? #129349 Tarihte suikaste uğrayan ve ölen dünya liderleri GALATASARAY'IN TARİHÇESİ! Galatasaray ne zaman kuruldu, kaç kez şampiyon oldu? Galatasaray ilk başkanı kimdir? FENERBAHÇE'NİN TARİHÇESİ! Fenerbahçe ne zaman kuruldu, kaç kez şampiyon oldu? Fenerbahçe'nin ilk başkanı kimdir? Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanan maçlar (1909-2024) Galatasaray Fenerbahçe maçı CANLI izle! (HD) 19 Mayıs Galatasaray Fenerbahçe maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Galatasaray Fenerbahçe maçı öncesi kavga mı çıktı, kimle kim kavga etti? İlk 11 belli oldu! İşte Galatasaray Fenerbahçe maçı 11'leri!
Ali Koç, takımı toplayıp Rams Park'ta kutlama yaptı! Ortalık bir anda karıştı

Ali Koç, takımı toplayıp Rams Park'ta kutlama yaptı! Ortalık bir anda karıştı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title