Haberler

Rusya Ankara Büyükelçisi Yerhov'dan Suriye Açıklaması

Rusya Ankara Büyükelçisi Yerhov'dan Suriye açıklaması Büyükelçi Aleksey Yerhov: "Karşılıklı olarak Suriye'de barışın bir an evvel olması için çok ciddi gayretler sarf ediyoruz.

Rusya Ankara Büyükelçisi Yerhov'dan Suriye açıklaması

Büyükelçi Aleksey Yerhov :

"Karşılıklı olarak Suriye'de barışın bir an evvel olması için çok ciddi gayretler sarf ediyoruz. Fakat henüz barış noktasına gelemedik ve muhtemelen daha da zayiat vermeye devam edeceğiz"

ERZURUM - Erzurum Valiliğini ziyaret eden Rusya Ankara Büyükelçisi Aleksey Yerhov, "Karşılıklı olarak Suriye'de barışın bir an evvel olması için çok ciddi gayretler sarf ediyoruz. Fakat henüz barış noktasına gelemedik ve muhtemelen daha da zayiat vermeye devam edeceğiz" dedi.

Vali Seyfettin Azizoğlu, Valilik Şeref Defterini imzalayan Rusya Ankara Büyükelçisi Aleksey Yerhov ile bir süre görüştü. Rusya Federasyonu Ankara Büyükelçisi Aleksey Yerhov ve beraberindeki heyeti Erzurum'da görmekten mutluluk duyduklarını belirten Vali Seyfettin Azizoğlu, "Türkiye -Rusya ilişkileri devlet başkanlarımızın dostane ilişkileriyle beraber gelişiyor. Erzurum'da da Rusya Başkonsolosumuz ilişkilerimize ivme kazandırıyor. Özellikle iş adamlarımızın Rusya ile ekonomik ve ticari ilişkiler konusunda çok güzel tecrübeleri var. Bu ilişkilerin bugünde hayata geçmesi ve devam etmesi için gayretlerimiz devam ediyor. İki ülke arasındaki dostane ilişkilerin daha da artacağına inanıyorum" dedi.

Rusya ve Türkiye'nin Suriye'de barışın sağlanması için ciddi gayretler sarf ettiğini belirten Rusya Federasyonu Ankara Büyükelçisi Aleksey Yerhov, "Rusya ile Türkiye'nin ilişkileri şuanda inanılmaz yüksek bir seviyede devlet başkanlarımız neredeyse haftada bir buluşuyorlar. İşin güzel tarafı da her buluştuklarında da görüşecekleri bir konu oluyor. Daha 2 gün önce Soçi'de birlikteydiler ve orada çok ciddi bir şekilde Suriye'nin geleceğini etkileyecek bir mutabakat karşılıklı olarak sağlanmıştır. Hem Rusya Federasyonu hem Türkiye Cumhuriyeti karşılıklı olarak Suriye'de barışın bir an evvel olması için çok ciddi gayretler sarf ettiler. Fakat henüz barış noktasına gelemedik ve muhtemelen daha da zayiat vermeye devam edeceğiz" dedi.

Aleksey Yerhov ticari hacmin yıl sonunda 30 milyon dolar civarında olmasını beklediğini vurgulayarak, "İkili ilişkiler ve ticari ilişkilerimiz açısından geleceğimiz var. Karşılıklı olarak ticaret yolumuzda mevcut olan engelleri karşılıklı olarak kaldırdık. Ticari hacmimiz 15 milyon dolar aslında bu rakam 6 aylık bir rakamdır. Gidişat böyle olursa yılın sonunda ulaşacağımız rakam yaklaşık 29-30 milyon dolar civarı" diye konuştu.

Şampiyonlar Ligin'de Galatasaray'ın, Lokomotif Moskova'yı 3-0 yendiği karşılaşmayı da değerlendiren Yerhov, Galatasaray için güzel bir skor olduğunu ama maçın Rusya'da rövanşının da olacağını belirterek" Aldıkları galibiyetten dolayı Türkiye'yi ve Galatasaray'ı tebrik ediyoruz. Daha önce 6 yıl boyunca İstanbul Başkonsolosluğu görevinde bulundum İstanbul'un tüm futbol takımları bizim kalbimizdedir. Galatasaray açısın 3-0 güzel bir skor ama rövanşını da bakacağız. Trabzon'da oynanan milli maçı Rusya kazanmıştı Galatasaray'da bunun bir nevi rövanşını aldı diyebiliriz" dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Politika

Rusya Federasyonu Aleksey Yerhov Ankara Suriye Politika Haberler

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Bakmadan Geçme

Ötenazi nedir? Ötenazi ne demek? Ötenazi sokak hayvanları yasasından çıkarılıyor mu? Çanakkale'de deprem mi oldu? Çanakkale'de son dakika deprem oldu! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? Son depremler AFAD ve Kandilli listesi Kreatin saç döker mi? Kreatin saça ne yapar? Gaziantep GASKİ su kesintisi: Gaziantep'te sular ne zaman gelecek? Nizip, İslahiye, Nurdağı 22-23 Temmuz 2024 GASKİ su kesintisi listesi! Kadınlar evlendikten sonra sadece kendi soyadını kullanabilir mi? Evli kadın sadece kendi soyadını kullanabilir mi? Adana ASKİ su kesintisi: Adana'da sular ne zaman gelecek? Tufanbeyli, Aladağ, Saimbeyli 22-23 Temmuz 2024 Adana su kesintisi listesi! KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? Akşehir, Beyşehir, Çumra 22-23 Temmuz 2024 Konya su kesintisi listesi! MARAŞ'TA YANGIN SON DAKİKA! Maraş-Dulkadiroğlu ilçesinde orman yangını söndürüldü mü, son durum nedir? İstanbul baraj doluluk oranı düşüyor mu, barajlar yüzde kaç dolu? Güncel İSKİ baraj doluluk oranı! 22 Temmuz barajların doluluk oranı yüzde kaç? BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? Mustafakemalpaşa, Nilüfer, Osmangazi 22-23 Temmuz 2024 Bursa su kesintisi listesi! ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? Muratpaşa, Alanya, Manavgat 22-23 Temmuz 2024 Antalya su kesintisi listesi! ENFLASYON BEKLENTİSİ TEMMUZ 2024 l Temmuz ayı enflasyonu ne zaman açıklanacak? 2024 Temmuz ayı enflasyon beklentisi anketi paylaşıldı mı? ASKİ Ankara su kesintisi: Ankara'da sular ne zaman gelecek? Sincan, Gölbaşı, Beypazarı 22-23 Temmuz 2024 Ankara su kesintisi listesi! CANLI maç izle! (TÜM MAÇLAR) Canlı şifresiz donmadan HD maç izle! 22 Temmuz günün maçları nereden izlenir? 23 Temmuz 2024 Günlük Burç Yorumları! AŞK, EVLİLİK, KARİYER, SAĞLIK burç yorumları! 23 Temmuz burç yorumları nedir?
Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title