Haberler

Özgür Özel'den "Emniyet'te deprem" tepkisi: İtalyan mafya filmi mi izliyoruz?

Güncelleme:

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Ankara emniyetini sarsan Ayhan Bora Kaplan soruşturmasına ilişkin dikkat çeken ifadeler kullandı. Özel "Bir İtalyan mafya filmi mi izliyor Türkiye yoksa adalet-siyaset-emniyet üçgeninde yaşanan bir şeyleri mi izliyor belli değil. İçişleri Bakanı ile bir partinin genel başkanının tweet'ler üzerinden Cumhurbaşkanı'na ve birbirlerine mesaj vermeleri demokrasi görüntüsü değil. Ellerini Emniyet'in ve adaletin üzerinden çekmeleri gerekiyor" dedi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, partisinin il belediye başkanlarıyla CHP Genel Merkezi'ndeki toplantının ardından İYİ Parti'yi ziyaret etti. Özel ve İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu, İYİ Parti Genel Merkezi'ndeki görüşme sonrası ortak açıklama yaptı.

"FİLLERİN BOĞUŞMASI ALTTA ADALET EZİLMESİ..."

Türkiye gündeminden düşmeyen Ayhan Bora Kaplan soruşturmasında yaşanan gelişmeler hakkında yorumları istenen iki liderden CHP Genel Başkanı Özgür Özel "Meselenin kendisi neyse, bir gerilim mi bir pazarlık mı karşılıklı bir restleşme mi? Bu fillerin boğuşması altta adalet ezilmesi, anaların ezilmesiyle sonuçlanıyor. Bugün Ayşe Ateş'in yüreğindeki yangın, adalet beklentileri, üstü kapalı beyanlarla iyice kriminal bir hikayenin buzdağının küçük kısmını görüyormuşuzcasına her geçen gün güçlendiriyor.

"ANAYASA'YI İHLALDE ISRARCISINIZ"

Yargıtay seçimindeki sonuç Erdoğan'ın beklediği gibi olmadı ama yaptığı atama maalesef 31 Mart'tan sonra gelişen normalleşme anlayışına uygun değil. Anayasa ihlalinin sembol ismini Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı atıyorsanız, demek ki sizin mevcut Anayasa'yı ihlalde ısrarcısınız demek. Nasıl normalleşecek bu ülke?

"HERKES AKLINI BAŞINA ALSIN"

Gezi aileleri, 28 Şubat aileleri adalet bekliyor. Sinan Ateş'i eşi, çocukları adalet bekliyor. Siz onu sen onu çek ben bunu buraya atayayım... O sözünü tutmazsa da atayayım ki racona ters olmasın... Bir İtalyan mafya filmi mi izliyor Türkiye yoksa adalet-siyaset-emniyet üçgeninde yaşanan bir şeyleri mi izliyor belli değil. O yüzden herkes aklını başına alsın. Huzur içinde yaşayacaksak insanların adalete güvenmesi lazım. Yüksek yargıya güvenin olmadığı yerde demokrasi olmaz.

"İÇİŞLERİ BAKANI İLE BİR PARTİNİN GENEL BAŞKANI..."

Mesele fevkalade yanlıştır. Her gün taraflar taraf değiştiriyor. Tweetler atılıyor, içinde bir sürü anlam çıkarılabilecek tehditler var. İçişleri Bakanı ile bir partinin genel başkanının tweetler üzerinden Cumhurbaşkanı'na ve birbirlerine mesaj vermeleri demokrasi görüntüsü değil. Ellerini Emniyet'in ve adaletin üzerinden çekmeleri gerekiyor" dedi.

Erdem Aksoy
Haberler.com - Politika

Ayhan Bora Kaplan İçişleri Bakanı Özgür Özel Demokrasi Siyaset Türkiye Ankara Deprem Politika Güncel Haberler

AK Parti'de bir istifa daha! Rize'nin ardından Adıyaman il başkanı da görevinden affını istedi

AK Parti'de bir istifa daha! Rize'nin ardından Adıyaman il başkanı da görevinden affını istedi

Şüpheli ölümün arkasından yasak aşk çıktı! Yengesiyle birlikte abisine fare zehri vermişler

Şüpheli ölümün arkasından yasak aşk çıktı! Yengesiyle birlikte abisine fare zehri vermişler

Milyonluk otomobil ile İstanbul gezintisi! Tasarruf tedbirlerinin teğet geçtiği bakanlık

Milyonluk otomobil ile İstanbul gezintisi! Tasarruf tedbirlerinin teğet geçtiği bakanlık

Erdoğan'ın 34 yıl sonra gelen 'seferberlik' hamlesi ne anlama geliyor? AK Parti'den açıklama var

Erdoğan'ın 34 yıl sonra gelen "seferberlik" hamlesi ne anlama geliyor? AK Parti'den açıklama var

500

Yorumlar (2)

Luckyboom:

22 yıllık sicili belli bunların. Ne normalleşmesinden bahsediyorsun özgür özel? Tamam sen bir adım attın, üzerine düşeni yaptın. Ama acilen şu romantik tavrı bırak, günden değiştirme çabalarına alet olma.

22
7
yanıtYanıtla
sade vatandaş:

ülkenin sorunlar yumağı mevcut iktidarla iyice çıkmaza giriyor demokrasinden uzaklaşıldıkça karanlık geleceklere umutsuz yarınlara sürükleniyoruz bunda oy verenlerin vebalide var

2
3
yanıtYanıtla
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title