Haberi Paylaş

"Bize sıra son gün geldi" diyerek sitem eden Muharrem İnce, CHP'ye kapıları kapattı

Politika Haberleri

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, CHP ile aralarında bir müzakere süreci olmadığını belirterek Kılıçdaroğlu'na bir de sitem etti. "Sayın Kılıçdaroğlu, 17 Mart'ta Milli Yol Partisi ile Bağımsız Türkiye Partisi'ni, 20 Mart'ta HDP'yi ziyaret etmiştir. Memleket Partisi'ne ise sıra, Cumhurbaşkanı adaylarının kesinleşmesine 24 saat kala gelebilmiştir" diyen İnce, seçimde başarılar dileyerek CHP'ye kapıyı kapattı.

Memleket Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, sosyal medya hesabından açıklamada bulundu. İnce, bazı medya organlarında 'kulis bilgisi' adı altında paylaşılan, 'Cumhuriyet Halk Partisi yönetimi ile Muharrem İnce arasında müzakerelerin başarısız olduğu' şeklindeki haberlerin, bir teklif yapılmadığı için gerçeği yansıtmadığını belirtti.

"BİZE SIRA SON GÜN GELDİ"

Muharrem İnce şu ifadeleri kullandı: "Öncelikle bilinmelidir ki ne CHP yönetimi ne de Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, bana veya partime herhangi bir ittifak teklifinde bulunmamıştır. Adaylığı ilan edildikten hemen sonra Sayın Kılıçdaroğlu, 17 Mart 2023 tarihinde Milli Yol Partisi ile Bağımsız Türkiye Partisi'ni, 20 Mart 2023 tarihinde HDP'yi ziyaret etmiştir. Memleket Partisi'ne ise sıra, 29 Mart günü yani Cumhurbaşkanı adaylarının kesinleşmesine 24 saat kala gelebilmiştir. Ve kalan 24 saat içinde, seçimler öncesi işbirliği yapılmasına ilişkin bir müzakere mekanizması doğal olarak oluşmamıştır veya oluşması istenmemiştir.

'Bize sıra son gün geldi' diyerek sitem eden Muharrem İnce, CHP'ye kapıları kapattı

"ZAMAN KİMİN HAKLI KİMİN HAKSIZ OLDUĞUNU ORTAYA ÇIKARACAK"

Açıkça ifade edeyim ki siyasi partileri sosyal medya üzerinden linç etmek, onları yıldırmak, yaftalamak, itibarsızlaştırmak ve diz çökmeye zorlamak bir müzakere yöntemi olamaz. Modern demokrasilerde ilişkiler siyasi partiler arası kurumsal görüşmeler ile ilerler. Bunun dışındaki her yol, medeni bir ilişki kurmayı reddeden despot ve dayatmacı bir zihniyeti temsil edecektir. Neyse ki bu cinnet hali yavaş yavaş yerini aklı selime terk etmekte, gerçekler yavaş yavaş ortaya çıkmaktadır. Zaman kimin haklı kimin haksız olduğunu ortaya koyacaktır. Bu vesileyle, Sayın Kılıçdaroğlu'na ve Cumhuriyet Halk Partisi'ne seçimlerde başarılar diliyorum."

'Bize sıra son gün geldi' diyerek sitem eden Muharrem İnce, CHP'ye kapıları kapattı

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Politika

Kemal Kılıçdaroğlu Memleket Partisi Muharrem İnce Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (14)

ferhat atmaca:

tamam ilkelerin güzel ama bu seçim o seçim değil. türkiye mevcut iktidarla 4 yılı daha kaldıramaz. kendine gel.

Cevap Yaz11191Yayından Kaldır
Noah Mahsenoglu:

Muharrem sen zaten CHP sayesinde zamanında isim yapdın.

Cevap Yaz9287Yayından Kaldır
Gökhan Efe:

Bu adama oy verecektim ama haksızlığa ugradığı partinin etrafında gezmesi düşündürmüyor değil

Cevap Yaz5257Yayından Kaldır
Tüm 14 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title