Haberler

Malatya'da kent merkezi yeniden inşa ediliyor

Güncelleme:

AK Parti Malatya Milletvekili İnanç Siraç Kara Ölmeztoprak, Malatya'nın kent merkezinin yeniden inşası ve ihyası için başlatılan çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini belirtti. Toplamda 66 hektarlık bir alanda 11 bin 275 bağımsız birim için çalışmalar sürüyor.

Ak Parti Malatya Milletvekili İnanç Siraç Kara Ölmeztoprak, Malatya, kent merkezinin yeniden inşası ve ihyası için başlatılan çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini belirterek, toplamda 66 hektarlık bir alanda 11 bin 275 bağımsız birim için çalışmaların sürdüğünü söyledi.

Deprem bölgesi Malatya ile ilgili sürdürülen çalışmalarla ilgili sosyal medya hesabında peş peşe açıklamalarda bulunan AK Parti Malatya Milletvekili İnanç Siraç Kara Ölmeztoprak, Malatya, kent merkezinin yeniden inşası ve ihyası için başlatılan çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini belirterek, toplamda 66 hektarlık bir alanda 11 bin 275 bağımsız birim için çalışmaların sürdüğünü belirtti.

Malatya'nın yeniden inşası ve ihyası için başlatılan çalışmaları yakından takip ettiklerini aktaran Ölmeztoprak, "Malatya'mızın Çarşı proje alanı, ek revize alanı ve dahil edilerek yerinden tek tek tespit edilip üzerinde çalıştığımız alanlar, iş yeri ve konut projelerimizin inşası ve süreçlerinin takibi bunlardan sadece birkaçı. İlk etapta belirlenen çarşı alamızda sınırlı kalmadan tamamen bütüncül bir proje çalışma anlayışı ile revize edilerek devam eden Malatya merkez inşa ve ihya faaliyetlerimiz hız kesmeden dikkatlice etap etap ilerliyor. Malatya merkez yapılanma faaliyetlerimiz kapsamında 66,06 hektar alana 3 bin 600 konut bağımsız birim, 7 bin 675 ticaret bağımsız birim olmak üzere toplamda 11 bin 275 bağımsız birim inşa edilecek. Malatya'mıza ve vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun" dedi.

Kentle ilgili sürdürülen çalışmaların bütüncül bir şekilde ele alındığını da belirten Ölmeztoprak, "Önümüzdeki haftalarda Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'mız bütüncül esaslara göre yaptığı çalışmaların daha da genişleyeceğini ve bu bilgileri tek tek hemşerilerimizle vakit kaybetmeden an be an yerinde tespitlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Malatya'mızın ihyası ve yeniden inşası için durmadan yorulmadan 7/24 esasına göre çalışmaya devam edeceğiz" diye konuştu - MALATYA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Politika

İnanç Siraç Kara Ölmeztoprak Milletvekili AK Parti Malatya Deprem Politika Güncel Haberler

Emeklilik sistemi değişiyor mu? Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni yasama dönemini işaret etti

Emeklilik sistemi değişiyor mu? Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni yasama dönemini işaret etti

Haremlik selamlık uygulama! Adıyaman Menzil'de otobüs durakları kadın-erkek diye ayrıldı

Haremlik selamlık uygulama! Adıyaman Menzil'de otobüs durakları kadın-erkek diye ayrıldı

ABD Başkanı Joe Biden adaylıktan çekildi

ABD Başkanı Joe Biden adaylıktan çekildi

Özgür Özel'e Feyzioğlu'ndan yanıt: Ben ve büyükelçiliğimiz hiçbir partiyi karşılamadık

Özgür Özel'e Feyzioğlu'ndan yanıt: Ben ve büyükelçiliğimiz hiçbir partiyi karşılamadık

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title