Haberler

'Levent Gültekin' imasına tepki gösteren Bahçeli'nin danışmanı Çiçek'e Tuğrul Türkeş'ten sert yanıt

Güncelleme:

Tuğrul Türkeş'in Levent Gültekin'e yapılan saldırıyla ilgili, "Bu saldırıları ben, CHP ya da AK Parti yapmayacağına göre, maalesef mantık bir yeri gösteriyor" sözlerine Bahçeli'nin danışmanı Yıldıray Çiçek, "Gerçekten utan ve MHP hakkında sus artık" demişti. Türkeş, Çiçek'in tepkisine, "Ben şahsen evdeki küçük köpeklere çok acırım" sözleriyle yanıt verdi.

Gazeteci Levent Gültekin, 8 Mart'ta Halk TV'deki programı öncesi 25 kişilik bir grubun saldırısına uğramıştı. Levent Gültekin'in, Mhp'nin kurucusu Alparslan Türkeş'i eleştirmesinin hemen ardından saldırıya uğraması dikkat çekmişti. Gültekin'e yönelik saldırı sonrasında, gazeteci-yazar Barış Pehlivan'a açıklamalarda bulunan AK Parti Ankara Milletvekili Tuğrul Türkeş, "Ben Tuğrul Türkeş olarak bu saldırıları yapmayacağıma göre, CHP ya da AK Parti yapmayacağına göre, maalesef mantık bir yeri gösteriyor" demişti.

BAHÇELİ'NİN DANIŞMANINDAN SERT TEPKİ

Türkeş'in bu açıklamalarına MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin danışmanı Yıldıray Çiçek tepki göstermiş, "Geçmişi utanmazlıklar dolu", "Gerçekten utan ve gerçekten MHP hakkında sus artık Tuğrul Türkeş…" ifadelerini kullanmıştı.

TÜRKEŞ'TEN YANIT

Türkeş, MHP'nin tepkisi sonrası yeni açıklama yaptı. Türkeş, "Ben Halk TV'ye yaptığım açıklamada 'MHP' demedim ki, yarası olan gocunur" dedi.Türkeş, MHP'nin tepkisiyle ilgili sorulan, "Bu açıklama, size yönelik ağır eleştirilere bir yanıt niteliğinde mi?" sorusuna ise 'esprili' bir üslupla "Ben küçük köpekleri severim" yanıtını verdi.

Türkeş'in 'Evdeki küçük köpekler ve onların alışkanlıkları' başlığıyla OdaTV'ye gönderdiği açıklama şöyle:

"Bugün gergin ülke gündemi ve Kovid-19'un hayatımızı etkilediği bir yılın ardından bir yazı yazmak istedim. Ben bir hayvan severim; bütün hayvanların kendi ortamlarında rahat yaşamalarını arzu ediyorum. Bu demek değildir ki başka bir tabiatın doğal yaşamından bazı hayvanları getirip evinizde bahçenizde besleyeceksiniz. Hatta genetiği ile oynanmış ve tuhaflaştırılmış evcil hayvanlara da çok acırım. Onlar gerçek değildirler. Ama ne hikmetse bu tip hayvanlara da meraklı olanlar çok.

"KÜÇÜK KÖPEKLERE ÇOK ACIRIM"

Örneğin evde beslenen küçük köpekler var değişik cinste olurlar ama ortak özellikleri ufak olmaları ve boyundan büyük seslerinin olmasıdır. Gerçek köpekler yine köpektirler ama mevcudiyetlerinin ve ebatlarının bilincindedirler. Kolluk kuvvetlerine yardımdan çiftlikte koyun gütmeye kadar birçok işlevleri vardır. Evde de olurlar ve evi beklerler. Yabancı, tanımadığı veya tehlike sezdiği kişi ve veya hayvanlara karşı görevlerini yerine getirmek için cansiperane çabalarlar. Ben şahsen evdeki küçük köpeklere çok acırım.

"BÜYÜK YAYGARA KOPARTIRLAR"

Onlar acizliklerinin farkında oldukları için haybeye bir yaygara tuttururlar ve bunun bir neticesinin de olmayacağını bilirler. Onların tek derdi sahibine yaranmaktır; bir ödül bisküvisi kapmak hatta sahibini ziyadesi ile memnun edebilirse yağlı bir kemik bile nasiplerinde olabilir. O garipler bu küçük ödüller için büyük yaygaralar kopartırlar.

"ÜSTÜNE GİTSENİZ KORKAR VE SİNERLER"

Hayvanları yeterince tanımayan veya hayatında hiç hayvan beslememiş olanlar bu vaveyladan tedirgin olabilirler. Olmayın! Bu küçük köpekler sadece sahibinin isteği ve onun keyfi doğrultusunda hareket ederler ve üstüne gitseniz korkar ve sinerler. Yazık! Bunlarınki de böyle bir hayat."

Kaynak: Haberler.com / Politika

Levent Gültekin Tuğrul Türkeş AK Parti MHP Politika Güncel Haberler

Biden'ın çekilme kararıyla ilgili bomba iddia: Danışmanlarının bile haberi yoktu, sosyal medyadan öğrendiler

Biden'ın çekilme kararıyla ilgili bomba iddia: Danışmanlarının bile haberi yoktu, sosyal medyadan öğrendiler

Obama da aralarında! Biden'ın yerine aday gösterdiği Kamala'ya kritik isimlerden destek çıkmadı

Obama da aralarında! Biden'ın yerine aday gösterdiği Kamala'ya kritik isimlerden destek çıkmadı

Haremlik selamlık uygulama! Adıyaman Menzil'de otobüs durakları kadın-erkek diye ayrıldı

Haremlik selamlık uygulama! Adıyaman Menzil'de otobüs durakları kadın-erkek diye ayrıldı

Bakmadan Geçme

LGS YERLEŞTİRME SONUÇLARI AÇIKLANDI! LGS yerleştirme sonuçlarına nereden bakılır? Sorgulama ekranı! Celal Şengör ne dedi? Türkiye'nin geleceği tehlikede mi? Celal Şengör kimdir, nereli, kaç yaşında? 22 TEMMUZ GÜNCEL ALTIN FİYATLARI | Bugün gram altın, çeyrek altın, tam altın ne kadar? Merkez Bankası faiz kararı ne zaman, saat kaçta açıklanacak? Temmuz ayı MB faiz kararı ne olur? 2024 Lise taban puanları ve boş kontenjanlar açıklandı mı? Lise 1. ve 2. nakil tercihleri ne zaman alınacak? BİM AKTÜEL KATALOĞU 22-25 TEMMUZ YAYINLANDI | BİM'e elektrikli bisiklet ve scooter geldi mi? BİM'e gelecek ürünler ve BİM fiyat listesi! meb.gov.tr LGS yerleştirme sonuçları! LGS yerleştirme sonuçları açıklandı mı? LGS TERCİH SONUÇLARI açıklandı mı? LGS tercih sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sandık Kokusu Bora kim? Engin Öztürk kimdir, kaç yaşında ve hangi dizilerde oynadı? Okullar ne zaman açılacak? İlköğretim, Ortaokul, Lise 2024-2025 eğitim öğretim yılı ne zaman başlayacak? Kabine Toplantısı ne zaman? Bu hafta Kabine Toplantısı yapılacak mı? Kabine Toplantısının gündeminde ne var? LGS 2024 TERCİH SONUÇ EKRANI | LGS tercih sonuçları açıklandı mı, saat kaçta açıklanacak? Dct Trading halka arz oldu mu? Dct Trading katılım endeksine uygun mu, kaç lot veriyor? Resmi Gazete bugün (22 Temmuz) kararları neler? Resmi Gazete atama kararları 2024! BUGÜN HAVA NASIL? 22 Temmuz hava durumu | Bugün İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa hava nasıl olacak?
Ağrı Dağı'nda kaybolan 2 kişinin cansız bedeni bulundu

Ağrı Dağı'nda kaybolan 2 kişinin cansız bedeni bulundu

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title