Kürtçe müzikleriyle tanınan Aynur Doğan'ın konserinin iptali Kılıçdaroğlu'nu sinirlendirdi - Haberler
Haberi Paylaş

Kürtçe müzikleriyle tanınan Aynur Doğan'ın konserinin iptali Kılıçdaroğlu'nu sinirlendirdi

Haberler.com - Politika
 - Güncelleme:

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sanatçı Aynur Doğan'ın Kocaeli'nin Derince ilçesindeki konserinin belediye tarafından iptal edilmesinin ardından sosyal medya hesabından tepki paylaşımında bulundu. Kılıçdaroğlu, Doğan'a ait Dar Hejiroke şarkısını paylaştı.

Kocaeli'nin Derince ilçesinde gerçekleştirilmesi planlanan Aynur Doğan konseri, bugün Derince Belediyesi tarafından iptal edildi. Belediyenin resmi sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, "İlçemiz sınırları içerisinde özel bir firmanın yapacak olduğu konser organizasyonunun yapılan detaylı inceleme sonucunda uygun olmadığı tespit edilmiş olup, etkinlik belediyemiz tarafından iptal edilmiştir" denildi.

Kürtçe müzikleriyle tanınan Aynur Doğan'ın konserinin iptali Kılıçdaroğlu'nu sinirlendirdi

CHP LİDERİNDEN TEPKİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da konserin iptal edilmesi nedeniyle sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulundu. CHP lideri, "Gençler KPOP seviyor, yasak. AKP belediyesinde Kürtçe müzik yasak. Eğlenmeyi yasaklayan bir anayasa değişikliği getirsinler, yakışır onlara. Özgür doğduk, özgür öleceğiz bu vatanda. Bunu kafana sok AKP. Geceye Dar Hejiroke iyi gider…" ifadelerini kullandı. Kılıçdaroğlu ayrıca yine Doğan'ın seslendirdiği Dar Hejiroke şarkısına ait bir de link bıraktı.

Kürtçe müzikleriyle tanınan Aynur Doğan'ın konserinin iptali Kılıçdaroğlu'nu sinirlendirdi

KPOP MESELESİ NEDİR?

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın düzenlediği Başkent Kültür Yolu Festivali'nde Güney Koreli Mirae K-Pop grubunun Ankara'da ücretsiz gerçekleştireceği konser iptal edilmişti.

Haberler.com - Politika

Kemal Kılıçdaroğlu Aynur Doğan Derince Kocaeli Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (7)

Ertuğrul Osman:

Muhalefetin işi gücü topu taca atmak ve orta sahada top çevirmek.asil mevzuya gel sen millet et süt peynir alamıyor buna gel bunaaaaaaa.muzikmis herkez istediğini dinliyor sorun bunlar değil bırakın bu işleri.

Sudenaz Ünlü:

Allah'ın emirleri yok sayilirsa haremlik selamlık ortadan kalkıp kadın erkek bir arada yer içer ise seytanda boz durmaz.boyle şeylerde kaçınılmaz olur.

ramazan özyaşar:

Artık insanlar dini dili ile uğraşmaktan vaz geçip halkın refahını düşünün ve halkın refahı için çalışan siyasetçilere ihtiyaç vardır

Tüm 7 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title