Haberler

Kılıçdaroğlu'nun yardımcısına soruldu: Sadullah Ergin'i neden CHP listesinden aday gösterdiniz?

Abone Ol

Eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin'in CHP Ankara 1. bölge adayı olarak gösterilmesi parti içinde tartışmalara neden olurken, CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı katıldığı yayında Ergin'in neden aday gösterildiğini anlattı. CHP'li Salıcı, "İttifak içindeki partilerden değişik isimler geliyor. Bunun tartışması bizim için doğru bir tartışma olmaz, partilerin kendi vermeleri gereken bir karar. Bu sistem bizi bir araya gelmeye zorluyor. Biz de bunu soğukkanlı bir şekilde yürütüyoruz" dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı; CHP'nin 14 Mayıs seçimleri için Sadullah Ergin'i Ankara 1'inci bölgeden aday göstermesine ilişkin eleştirilere yanıt verdi, Ergin'in neden CHP listesinden aday gösterildiğini anlattı.

"GEREĞİNİ YERİNE GETİRMEYE ÇALIŞTIK"

Salıcı'nın konuyla ilgili açıklamaları şöyle; "Sayın Genel Başkan'ımız, ittifak partilerinin bir çatı altında girmesinin siyaseten de daha doğru olacağını, aynı zamanda da Türkiye'nin geniş kesimlerini kucaklayan bir siyaset ortaya koyacağını düşündü, ifade etti. Biz de bunun gereğini yerine getirmeye çalıştık.

"PARTİLERİN KENDİ VERMESİ GEREKEN BİR KARAR"

Orada; 'Saadet Partisi'nden şu arkadaş geliyor, DEVA Partisi'nden başka biri geliyor, Demokrat Parti'den şu isimler geliyor…' Bunun tartışması bizim için doğru bir tartışma olmaz. Partilerin kendi vermeleri gereken bir karar.

Kılıçdaroğlu'nun yardımcısına soruldu: Sadullah Ergin'i neden CHP listesinden aday gösterdiniz?CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı.

"BİZ FİKİR ÜZERİNDEN GİDEN BİR SİYASET ORTAYA KOYUYORUZ"

Bu meselelerde siyaseti isimler üzerinden giden, sadece isimlere endeksleyen bir siyaset haline getirirsek olayı kişilere bağlamış oluruz. Halbuki biz fikir üzerinden giden bir siyaset ortaya koyuyoruz.

"SİSTEM BİZİ BİR ARAYA GELMEYE ZORLUYOR"

Biz birbirimize benzemeye çalışmıyoruz. Aynılaşmaya çalışmıyoruz. Farklılıklarımızı biliyoruz. Bu sistem bizi bir araya gelmeye zorluyor. Biz de bunu soğukkanlı bir şekilde yürütüyoruz."

Erdem Aksoy
Haberler.com - Politika

Oğuz Kağan Salıcı Sadullah Ergin Seçim 2023 Politika Güncel Haberler

1000

Yorumlar (8)

sade vatandaş:

kim olursa olsun hangi partiden olursa olsun uyanıklık yapıp yönetime gelerek Türkiye Cumhuriyetinin üniter yapısına karşı sinsice hasmane tutum içinde olanların karşısındayım bu ülke artık bu tarz hareketleri kaldırmıyor bunu yapmaya çalışanlar en ağır şekilde cezalandırılmalı

Yanıtla09
Ercan akdeniz:

Jeremy Rıfkın nere gitt? perde arkasından kı yönetiyor seçim çalışmalarını karagöz hacıvat oynunu misali?

Yanıtla29
I D:

Buna birlik beraberlik diyelim Erdoğan muhalefetin yapacaklarini dediklerini seçim de kullanıyor bir emeğe emek verilmiş hazır projeye konuyor

Yanıtla109
Fatihaziz:

şu bir gerçek.artık meclis mecliste 2 tane ak parti olacak. bir geçek ak parti . ikincisi ise chp deki ak parti

Yanıtla00
Osman :

Valla ben bile şaşırdım Yaptı etti şimdide adam birinci sıra aday Demekki yapan eden yarıyor insana

Yanıtla230
apolat:

Üç günlük dünya için bu kadar fırıldak olmaya gereke yok chp, her yol mübah anlayışı yanlış.. Dün sövdüğünüze bugün ağam atam diyorsunuz oluyor mu?

Yanıtla2397
Ay kural:

Türkiye de koalisyonlar hep hüsranla sonuçlandı. Geniş kesimlere kucak açmışlarda hepsi hikaye. İki binli yılların başında yaşadığımız Devlet krizini yaşamayız inşallah. Şunu anlamıyorlar siyah siyahtır , beyaz beyazdır. Fikir, zikir hiçbir zaman değişmez.

Yanıtla02
Ali Kelesoglu:

Kimsenin tepki vs gösterdiği yok, ittifak yaptıysan tabi ki vekillik için yer vereceksin, bunu her partinin uç noktaları eleştirir, tabi medya hükümete yaranmak için açık arayıp meseleyi köpürttürmeye çalışıyor.

Yanıtla00
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title