Kemal Kılıçdaroğlu, konseri iptal edilen Aynur Doğan'a sahip çıktı! Sözleri partilileri coşturdu - Haberler
Haberi Paylaş

Kemal Kılıçdaroğlu, konseri iptal edilen Aynur Doğan'a sahip çıktı! Sözleri partilileri coşturdu

Haberler.com - Gözde Nur Bayar - Politika
 - Güncelleme:

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, grup toplantısında geçtiğimiz günlerde Derince Belediyesi tarafından konseri iptal edilen sanatçı Aynur Doğan'a destek verdi. Kılıçdaroğlu, "Feriştahınız gelse ben susmam. Rengarenk bir Türkiye'de yaşayacağız. Her şey güzel olacak. Barış getireceğiz, herkes türküsünü özgürce söyleyecek. Bir şarkıdan korkan olur mu? Korkmayacağız, yürekli olacağız, bir olacağız." dedi. Bu sözler partililer tarafından coşkuyla karşılandı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Çeşitli konularda değerlendirmeler yapan Kılıçdaroğlu, Kocaeli'nde Derince Belediyesi tarafından konseri iptal edilen sanatçı Aynur Doğan'la ilgili de konuştu.

Daha önce Kürtçe bir şarkı paylaşarak sanatçıya destek veren Kılıçdaroğlu, bu kez de "Aynur Doğan hepimizin şarkısını duygulanarak dinlediği bir sanatçı. Dar Hejiroke diye bir şarkısı var. Bu aslında bir incir ağacı şarkısı. Bu şarkıyı hafızalarımıza kazıyan güzel bir film vardı. Gönül Yarası filminde Şener Şen ve Meltem Cumbul bu şarkıyı dinlerken Meltem Cumbul ağlamaya başlıyor. Şener Şen, 'Sen Kürtçe biliyor musun?' diyor. 'Hayır, bilmiyorum' diyor. 'O zaman neden ağlıyorsun' diye soruyor. 'E bu şarkıya ağlamamak mümkün mü' diyor. Siz bu şarkıyı yasaklıyorsunuz. Türkiye bu noktaya gelmemeli, getirmemeliyiz. Şarkıların, türkülerin tamamı bizim. Kürtçe bir şarkı okudu diye nasıl yasak getirebiliriz? 21 yüzyılda yaşıyoruz artık. Her şarkı, türkü bizim. Sizin feriştahınız gelse ben susmam. Rengarenk bir Türkiye'de yaşayacağız. Ebruli olacak. Barışı, huzuru getireceğiz. Herkes şarkısını özgürce söyleyecek. Bir şarkıdan, türküden korkulur mu? Korkmayacağız. Beraber, birlikte olacağız." dedi.

CHP liderinin sözleri partilileri coşturdu. Bütün salon ayağa kalkarak Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuşmasına alkışlarla eşlik etti.

Siyasi yasak getirilen CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'yla ilgili de konuşan CHP lideri, "Geçen hafta Erdoğan'ın bir siyasi intikamına tanık olduk. İstanbul İl Başkanımız Canan hanımı mahkum ettiler. Mahkum etmekle kalmadılar bir de siyasi yasak getirdiler. Yasaklarla özellikle siyasi tutuklularla Türkiye asla yol almamıştır. Parti kapatmakla, farklı düşündü diye hapse atmakla bir ülkeye demokrasi gelmez. Canan hanımın hapse atılmasını isteyenler, seçilmiş mahkemeler, hakimler... O hakimler şunu unutmasın bu ülkeye demokrasiyi, özgürlüğü size rağmen getireceğiz. Bu ülkeye kardeşliği saraya rağmen getireceğiz. İl Başkanımızın siyasi yasak kararını asla tanımıyorum. Mahkemeyi de tanımıyoruz, verdiği kararı da tanımıyoruz. Canan Kaftancıoğlu İstanbul İl Başkanımızdır." ifadelerini kullandı.

Haberler.com / Gözde Nur Bayar - Politika

Kemal Kılıçdaroğlu Aynur Doğan Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (4)

Abdurrahim GÖKÇE:

1453 ah bu haller ne olaçak kemal boş şeyleri bırak hadi aday olda sana oy verekk

GERÇEKÇİ...!!!!!:

ELİ KANLI TERÖR ÖRGÜTÜ LİDERİNİN POSTERLERİ ÖNÜNDE pkk PAÇAVRALARI ARASINDA KONSER VEREN BİRİSİ.. ( Türkiye Cumhuriyeti Devleti ) topraklarında KONSER VEREMEZ...kürtçe müziği serbest eden şimdiki hükümettir... sorun kürtçe şarkı değil...ŞARKICIDIR

ANIL:

Kürtçe kanal açıldığında milliyetçisiniz bir türkücünün konseri iptal edildiğinde kürtsünüz sizin ne idüğünüz belirsiz... sen susma zaten sen konuş ki reisin değerini anlayalım.Allah böyle muhalefeti Türkiyenin başından almasın ....

Tüm 4 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title