Haberi Paylaş

Kılıçdaroğlu'ndan "Muhalefet kazanırsa AB ile göçmen anlaşması ne olacak?" sorusuna yanıt: Başından beri bu konuda nettim, önce Türkiye

Politika Haberleri

Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Avrupa merkezli yayın yapan Fransa merkezli bir ajansın "Muhalefet seçimi kazanırsa Türkiye'nin AB göçmen anlaşmasına ne olacak?" paylaşımını sosyal medyadan alıntılayarak yanıt verdi. Kılıçdaroğlu, "Başından beri bu konu hakkında çok nettim. Önce Türkiye" yanıtını verdi.

CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Avrupa merkezli yayın yapan Fransa merkezli bir haber ajansının "Muhalefet seçimi kazanırsa Türkiye'nin AB göçmen anlaşmasına ne olacak?" başlıklı haberinini Twitter paylaşımını alıntılayarak yanıt verdi.

"BAŞINDAN BERİ BU KONUDA NETTİM, ÖNCE TÜRKİYE"

Türkiye- Avrupa Birliği arasındaki göçmen anlaşmasına dikkat çekilen habere İngilizce yanıt veren Kılıçdaroğlu, "Başından beri bu konu hakkında çok nettim. Önce Türkiye" ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu'nun Fransız kanalının 'Kazanırsa AB göçmen anlaşması ne olacak?' sorusuna yanıt: Başından beri bu konuda nettim, önce Türkiye

AB-TÜRKİYE ARASINDAKİ GÖÇMEN MUTABAKATI NEDİR?

Türkiye ile AB arasındaki göçmen anlaşması 18 Mart 2016'da Türkiye-AB zirvesi sonrası yürürlüğe girdi. Anlaşma kamuoyunda '18 Mart Mutabakatı', 'Göçmen Mutabakatı' olarak biliniyor. Yetkililer daha önce 15 Kasım 2015 ve 29 Kasım 2015 zirvelerinde bir araya gelmiş ve Suriye'deki iç savaştan kaçan mültecileri kabul eden Türkiye'nin desteklenmesi, AB'ye yönelik düzensiz göç akınının önlenmesine ilişkin işbirliğini öngören Ortak Eylem Planı'nın uygulanması kararı alınmıştı.

Haberler.com / Emre İliksiz - Politika

Kemal Kılıçdaroğlu Avrupa Birliği Fransa Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (14)

Duran Turhan:

Tam Demirel vari bir cevap. Yuvarla gitsin.

Cevap Yaz48Yayından Kaldır
Doğa YİĞİT:

Once Turkiye demek ne demek? tam bir Politikaci cevabi, Ince ne diyor? Gonderecegiz diyor, siz ne diyorsunuz Sn. Kemal bey? Lutfen acik olun.

Cevap Yaz1316Yayından Kaldır
serdar cem:

Sığınmacı meselesi ve vatandaslik verilenlerin iptali konusu en oncelikli secim konusudur. Bu konuyu cozemeyen ise secimi kazansa bile milletimizin teveccuhunu ve 10 ay sonraki yerel secimleri kaybetmis demektir...

Cevap Yaz226Yayından Kaldır
Tüm 14 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title