Haberler

İYİ Parti'de tarihi kurultay! Seçim 3. tura kaldı

Güncelleme:

İYİ Parti'nin 5. Olağanüstü Kurultayı'nda başkanlık seçiminin ilk turunda adaylardan Koray Aydın 472, Müsavat Dervişoğlu 370, Mehmet Tolga Akalın 327 ve Günay Kodaz 2 oy aldı. 2. turda Tolga Akalın adaylıktan çekildi, delegeleri serbest bıraktı. 2. turda Müsavat Dervişoğlu 570, Koray Aydın 565 oy aldı. Hiçbir adayın salt çoğunluğa ulaşamaması nedeniyle oylama üçüncü tura kaldı. 3. turda salt çoğunluk aranmayacak. en çok oyu alan iki adaydan biri genel başkan olacak.

İyi Parti'de yeni genel başkanın belirleneceği 5. Olağanüstü Kurultay'da ilk tur seçimleri tamamlandı. Genel başkanlık için yarışan adaylardan Koray Aydın 472, Müsavat Dervişoğlu 370, Mehmet Tolga Akalın 327 ve Günay Kodaz 2 oy aldı. 2. turda Tolga Akalın adaylıktan çekildi, delegeleri serbest bıraktı. 2. turda Müsavat Dervişoğlu 570, Koray Aydın 565 oy aldı. Seçim 3. tura kaldı.

3. TURDA EN ÇOK OY ALAN GENEL BAŞKAN OLACAK

Üçüncü turda en çok oy alan iki aday; Dervişoğlu ve Aydın yarışacak. Bu kez salt çoğunluk aranmayacak, en çok oy alan aday İYİ Parti'nin yeni genel başkanı olacak.

İYİ Parti'de tarihi kurultay! Seçim ikinci tura kaldıKoray Aydın

DIŞARIDAN KATILIMCI YOK

Kurultay delegeleri, il, ilçe ve belediye başkanları ile önceki dönem milletvekilleri dışında salona dışarıda katılımcı alınmadı. Tepki çeken bu kararı Genel Başkan Yardımcısı Hakan Şeref Olgun "Salonun fiziki şartları nedeniyle katılımcı kısıtlaması getirildi" sözleriyle savundu.

İYİ Parti'de tarihi kurultay! Seçim ikinci tura kaldıDursun Müsavat Dervişoğlu

TOLGA AKALIN 2. TURDA ADAYLIKTAN ÇEKİLDİ

Siyasetin millet ve tabanla yapılacağını belirten Akalın, "Bir irade ortaya koydu, bir fotoğraf verdi. Bu fotoğraftan benim okumam şudur ki delege 'Benim ferasetime güvenin' dedi. Ben bugüne kadar siyasi meşruiyetini taban siyaseti yaparak elde etmiş, otoriteye karşı mücadele etmiş bir dava arkadaşınız olarak delegemizin ferasetine inanıyorum. Bundan sonraki süreci de siz saygıdeğer, değerli delegelerimizin ferasetine takdim ediyorum." değerlendirmesinde bulundu.

İYİ Parti'de tarihi kurultay! Seçim ikinci tura kaldıTolga Akalın

AKŞENER, KENNEDY'NİN SÖZÜYLE VEDA ETTİ

Zaman zaman duygusal anlar yaşadığı gözlenen Akşener'in 19 dakikalık konuşmasının sonunda John F. Kennedy'nin sözünden de alıntı yaparak "Kennedy'nin çok meşhur bir sözü vardır; 'Zaferin bin babası vardır, mağlubiyet yetimdir' der. İşte ben o bin babanın kaçıştığı yerde o yetim mağlubiyeti öksüz bırakmadım. Haksız olduğumuz için değil söz verdiğim için bırakmadım başarısızlığı ben aldım artık, başarıyı sizler yakalayacaksınız. Bedeli ben ödedim artık, hesabı siz tutacaksınız" ifadelerini kullandı.

İYİ Parti'de tarihi kurultay! Seçim ikinci tura kaldı

Haberler.com / Emre İliksiz - Politika

Mehmet Tolga Akalın Mehmet Tolga Tolga Akalın Günay Kodaz Koray Aydın İYİ Parti Aydın Politika Güncel Haberler

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Bakmadan Geçme

23-24 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 23-24 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 23-24 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Büyükçekmece, Eyüp, Üsküdar elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Mamak, Altındağ, Sincan elektrik kesintisi! İztutu Plajı nerede, hangi ilde ve ilçede, nereye bağlı? İztutu Plajı giriş ücreti 2024 ne kadar? İşte İztutu Plajı yol tarifi Blum ne zaman listelenecek? Blum coin listelendi mi, ne zaman çıkacak? Blum coin listelenme tarihi Kıyamet alametleri nelerdir, kaç tanesi gerçekleşti? 54 kıyamet alametleri nelerdir? Gerçekleşen ve gerçekleşmeyen kıyamet alametleri Oğuz Aydın aslen nereli, kaç yaşında? Oğuz Aydın hangi takımda, hangi mevkide oynuyor? Türksat 42.0e otomatik arama frekansı! Türksat tüm kanallar otomatik arama frekans bilgileri, polarizasyon, sembol oranı, FEC nedir? 19 Nisan hangi burç? Nisan'ın 19'unda doğanlar hangi burç oluyor? 19 Nisan burcu! 21 Mart hangi burç? Mart'ın 21'inde doğanlar hangi burç oluyor? 21 Mart burcu! Esenyurt hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Esenyurt nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı?
Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

500

Yorumlar (15)

Erdal Doğan:

Bu parti ileri ki zamanlarda tarihin tozlu sayfalarında yer alacaktır

185
21
yanıtYanıtla
Mülayim sert:

Yeraldı bile Akşener gitti parti bitti

yanıt86
yanıt26
Can null:

Partimi kaldı ki

110
16
yanıtYanıtla
bekir yapici:

biri 64 yasinda meral hanim gibi gizli erdoganci eski tüccar , bir digeriyse 68 yasinda ve bahceli karsiti ama mhp yanlisi eski bir bakan bu insanlarin siyasete yeni bir söylem getirecegine veya muhafezekar sag kanadi veya milliyetcileri toparlayarak Türkiyenin ikinci veya ücüncü partisi olacaklarina ben sahsen pek inanmiyorum korkarim iyi partide diger unutulanlar arasinda yerini alir.

42
19
yanıtYanıtla
Umut Mergen:

ERDOĞANCI MUSAVAT

yanıt8
yanıt12
Zafer yılmaz :

en doğru seçim Mehmet Tolga Akalın. daha genç herşeyden önce. tecrübesi ve kültür yapısıyla İYİ'yi iyi bir şekilde temsil edecektir.

31
19
yanıtYanıtla
Sefa:

iyi parti de siyasi parti tarihine geçer. tarih olur..

yanıt76
yanıt16
Ismail Karadoğan:

Meral hanım çok şaşırttı beni sözünün eriymiş helal olsun.

27
14
yanıtYanıtla
Salih Kandıralı:

Milletin Başka derdi yok. Birde siz çıktınız. Yıllardır zaten o parti bu parti geziyorsunuz. Şu millete ne faydanız oldu?

27
7
yanıtYanıtla
Mülayim sert:

Bu millete iyilik yaramadı ve iyi partide yokolma sürecine girdi adı kötü parti olsa belki bu duruma düşmezdi

18
12
yanıtYanıtla
Tüm 15 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title