Haberler

HÜDA Par'dan tekbirli restoran baskınlarına yönelik açıklama! Hükümete çağrı yaptılar

Güncelleme:

HÜDA PAR, Diyarbakır'da dünyaca ünlü kahve ve fast food zincirlerinin tekbir getirilerek basılmasına yönelik açıklama yaptı. Partiden yapılan açıklamada "Hükümetin duyarsızlığı yüzünden halkın öfkesi siyonizmin destekçisi firmalara yönelmektedir. Soykırımcı siyonistlere destek verdiği tespit edilen firmaların faaliyetlerine son verilmeli, çalışma ruhsatları iptal edilmelidir. Hükümeti bu konuda derhal somut adım atmaya davet ediyoruz" denildi.

7 Ekim 2023'den bu yana Gazze'ye yönelik saldırılarda bulunan ve 38 bine yakın Filistinliyi katleden İsrail'e yönelik protestolar dünyanın dört bir yanında devam ederken önceki gün Diyarbakır'da dünyaca ünlü bir zincir restoran ve kafeye tekbirler eşliğinde baskın düzenlendi.

HÜDA PAR'DAN BASKINLARA İLİŞKİN AÇIKLAMA

HÜDA PAR'dan Diyarbakır ve diğer illerde de devam eden protestolara ilişki açıklama yapıldı. Partinin resmi sosyal medya hesabından yapılan açıklamada hükümete de "Soykırımcı siyonistlere destek verdiği tespit edilen firmaların faaliyetlerine son verin" çağrısı yapıldı.

"SİYONİSTLERLE TİCARET YAPILMASI HALKIMIZI RAHATSIZ ETMEKTEDİR"

HÜDA PAR'ın açıklaması şu şekilde; "Hükümetin en üst perdeden terörist ilan ettiği siyonist işgalci rejime açıktan destek veren firmaların ülke içinde faaliyetlerine serbestçe devam edebiliyor olmaları kabul edilemez. PKK veya İŞİD'e desteğini ilan eden bir firmaya gösterilecek muamelenin, siyonist destekçisi firmalardan esirgenmesinin anlaşılır bir yönü yoktur. Hükümet bu çelişkili tavrından derhal vazgeçmelidir. Hukuk tanımayan Siyonizm madem terörizmdir, yardım edenlere de buna göre muamele edilmelidir.

Siyonistlerle ticaret yapılması ve siyonistlere açıktan destek veren firmaların serbestçe faaliyet göstermesi, her gün çocuk ve kadın ölümlerini seyreden vicdan sahibi halkımızı rahatsız etmektedir. Hükümetin duyarsızlığı yüzünden halkın öfkesi siyonizmin destekçisi firmalara yönelmektedir. Ortaya konan tepkiler zaman zaman istenmeyen görüntülere de yol açmaktadır.

"ÇALIŞMA RUHSATLARINI DERHAL İPTAL EDİN"

Siyonist katillerin fütursuzca sürdürdükleri soykırımı ve destekçilerini protesto etmek, boykot çağrısı yapmak, Filistin'de yaşanan vahşeti gündemde tutmak için çaba sarf etmek sadece bir hak değil aynı zamanda insani bir görevdir. Haklı protestolarımızı ortaya koyarken "siyonizmin gizli destekçileri"ne malzeme vermemeye azami derecede dikkat edilmesi gerektiğini de unutmamalıyız. Soykırımcı siyonistlere destek verdiği tespit edilen firmaların faaliyetlerine son verilmeli, çalışma ruhsatları iptal edilmelidir. Hükümeti bu konuda derhal somut adım atmaya davet ediyoruz."

HÜDA Par'dan tekbirli restoran baskınlarına yönelik açıklama! Hükümete çağrı yaptılar

Erdem Aksoy
Haberler.com - Politika

Diyarbakır Hükümet Politika Dünya Haberler

Emeklilerin zam farkının hesaplara yatacağı tarih belli oldu

Emeklilerin zam farkının hesaplara yatacağı tarih belli oldu

Ülkede turist istemiyorlar! 10 bin kişi dev pankartlarla sokağa indi

Ülkede turist istemiyorlar! 10 bin kişi dev pankartlarla sokağa indi

Dilan Polat'ın tahliye talebi reddedildi

Dilan Polat'ın tahliye talebi reddedildi

Merkez Bankası yıl sonu dolar ve enflasyon tahminini düşürdü

Merkez Bankası yıl sonu dolar ve enflasyon tahminini düşürdü

500

Yorumlar (56)

Sktgdn:

Yiyorsa gidin savaşın milletin yediğine içtiğine karışmayın

890
578
yanıtYanıtla
Hüseyin Kaan:

bu adamlarda vatan içinde ümmet için de savaşacak cesarette olduğunu eminim. sen kendine bak

yanıt541
yanıt777
Selman:

tekbir birilerini kudurtmuş yine Allahu Ekber...

520
621
yanıtYanıtla
Büşra :

Yahu oralarda çalışanlar Türk. Firmaya nolcak ki. Kapansa yine kendi vatandaşımız zarar görecek.

yanıt479
yanıt274
Vatandaşın biri:

Terörizme tekbiri karıştırma. Git teröristliğini istediğin yerde yap bu ülke sınırlarında değil.

yanıt312
yanıt131
Gerard Dirivia:

tekbir anlamı ''sadece kahve içen gençlere gücüm yeter'' ?

yanıt236
yanıt98
VEFA:

Size Allahu Ekber diyene siz de Allahu Ekber diye karşılık verin. Silahları alınmış gibi duhule uğruyor gariplerim ;)

yanıt58
yanıt30
Hasan Turk:

Hizla ilk caga donuyoruz hedefe dewam

326
196
yanıtYanıtla
Abdurrahman Yiğitoğlu:

Hasan isminin anlamı: Peygamber torununun adı. sizin için bişey ifade ediyorsa anlarsın. Şu yozlaşmış Her türlü musibeti belayı hak eden toplumda olmaktansa, eski zamanlar daha hayırlı gelir.

yanıt90
yanıt96
Gerard Dirivia:

Abdurrahman isminin anlamı: Abdur ve rahman isimlerinin birleşimiyle oluşur, 4 hecelidir, sesli harfle başlayıp sessiz harf ile sonlanır. Böyle isim herkese kısmet olmaz isminin hakkını ver. O kafayıda bi zahmet değiştir artık ilkel toplumlarda yaşamıyoruz. Okuma yazma bilmeyen cahil dönemlerde bir hikaye anlatılmış yayıla yayıla günümüze kadar gelmiş. Sen tarih öncesi çağdan kalmış bir fosil olabilirsin amma lakin ki herkes öyle değildir. E yorumlamam bu gadar

yanıt64
yanıt90
Tüm 56 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title