Haberler

Görevden Uzaklaştırılan Ahmet Çamyar Açıklaması

Abone Ol

İçişleri Bakanlığının yayımladığı genelge ile görevden uzaklaştırılan Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile olan gönül ilişkilerinin bozulmayacağını belirterek, partinin yanında olduğunu ve hizmet etmeye devam edeceklerini söyledi.

İçişleri Bakanlığının yayımladığı genelge ile görevden uzaklaştırılan Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile olan gönül ilişkilerinin bozulmayacağını belirterek, partinin yanında olduğunu ve hizmet etmeye devam edeceklerini söyledi.

Ünye Belediye Başkanlığı makamında bir basın toplantısı yapan Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, ilk olarak 1994 yılında Recep Tayyip Erdoğan'ın arkasında siyasi hayatının başladığını hatırlattı. 5 yıldır Ünye'ye hizmet ettiklerini ve bugün karşılaştıkları durumun partinin kurumsal kimliği ile alakalı olmadığını belirten Çamyar, "Bugün karşılaştığım durumun partimizin kurumsal kimliği ile hiçbir alakasının olmadığı bütün kamuoyunun malumudur. Bu süreç partili kimliğimizden ya da dava şuurumdan hiçbir eksilmeye sebep olmayacaktır. Nefsini öldürenler için parti başkanı olmakla partinin hizmetlisi olmak, partinin çaycısı olmak arasında bir fark yoktur. Dava şuuru böyle bir şeydir. Amelinden şüphesi olmayan bir Müslüman ölüme giderken nasıl bir iç huzuru içinde ölüme gülümserse ben de bugün bu sonuca böyle tebessüm ediyorum. Büyük bir iç huzuru içindeyim" dedi.

"Cumhurbaşkanımız ile olan gönül muhabbetimde de en ufak bir endişe ve eksilme olmadığından bu sonucu kendilerinin bilgi ve takdirlerine emanet ediyorum"

Çamyar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti ile olan gönül ilişkilerinin hiçbir zaman bozulmayacağına işaret ederek, şunları söyledi:

"Bugün geldiğim noktada Cumhurbaşkanımız ile olan gönül muhabbetimde de en ufak bir endişe ve eksilme olmadığından bu sonucu kendilerinin bilgi ve takdirlerine emanet ediyorum. Bizim partide çaycı olmak ile genel başkan olmanın hiç farkının olmadığını veya üye olmanın hiçbir farkının olmadığını bilen birisiyim. Onun için ha burada oturmuşuz, ha partimizin salt bir üyesi olarak görevimize devam etmişiz, bizim için hiç fark etmeyecektir. Biz ne yaptığımızı ve hangi irade ile çalıştığımızı biliyoruz. Bugün gönül rahatlığı ile makamımızdan ayrılıyoruz."

"Bu şarkı burada bitmez"

Çamyar, yapılacak çok işleri olduğunu ve Ünye ilgili projelerinin olduğunu ifade ederek, "Şunu ifade edelim: Bizim bugün ortaya koyduğumuz Fatiha son değil bir başlangıçtır. Fatihalar son olmaktan öteye başlangıçlar için okunur. Cumhurbaşkanımız hiçbir şey yokken bir şiir okudu diye Pınarhisar Cezaevine giderken, 'Bu şarkı burada' bitmez demişti. Ben de bu şarkı burada bitmez diyorum. Bizim alacağımız, gideceğimiz ve yapacağımız çok iş, gideceğimiz çok yol var. Kafamızda bu şehirle ilgili çok proje var. Bu şehir hizmet etmekten onurlu ve mutluyuz" şeklinde konuştu. - ORDU

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Politika

Recep Tayyip Erdoğan Ahmet Çamyar Ünye Politika Haberler

Bakmadan Geçme

SARI KODLU İLLER 8 ARALIK 2023 | Sarı kod hangi illerde? Meteorolojinin uyardığı sarı ve turuncu kodlu 14 şehir hangileri? Yerli malı haftası ne zaman? Yerli malı haftası 2023 hangi tarihte, ayın kaçında? Filiz Taçbaş kimdir, kaç yaşında? Filiz Taçbaş hangi dizilerde oynadı? BURÇLAR DEĞİŞTİ Mİ 2023? Burç tarihleri niye, nasıl değişti? 2023 hangi ay hangi burç? Gizem Bağdaçiçek kimdir, kaç yaşında? Gizem Bağdaçiçek neden gözaltına alındı? 8 ARALIK OKULLAR TATİL Mİ 2023 İSTANBUL? Bugün okullar tatil mi, var mı, yok mu? İstanbul'da bugün okullar da kar tatili var mı? BİM Aktüel Ürünler Kataloğu 8 Aralık : Bu Hafta Bim'e Hangi Ürünler Geliyor? Okulların kapanmasına kaç gün var SAYAÇ (8 Aralık) Okullar ne zaman, hangi tarihte kapanacak? İSKİ BARAJ DOLULUK ORANI 2023: İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa barajlarında son durum nedir? Yağışlar barajları ne kadar doldurdu? Bugün maç var mı? 8 Aralık hangi takımın maçı var, saat kaçta? Dün gece deprem oldu mu? 8 Aralık İzmir'de, İstanbul'da, Ankara'da deprem mi oldu? BUGÜN HANGİ DİZİLER VAR 8 ARALIK | TV yayın akışı ve bugün hangi diziler var? Bu akşam hangi diziler yayınlanıyor? Enver Salih Dinçer sağlık durumu nasıl, neden öldü, yaşıyor mu? Enver Salih Dinçer hangi partiden? MÜGE ANLI CANLI İZLE 8 ARALIK | Müge Anlı Canlı İzleme Linki! Müge Anlı son bölüm neler oldu? Resmi Gazete Atama Kararları! Bugünün (8 Aralık) kararları neler? 2724 sayılı Resmi Gazete yeni düzenleme!
title