Haberler

Göç İdaresi Başkanlığı: Afganlara kolay vize verileceği iddiaları gerçek dışı

Güncelleme:

Türk heyetinin Afganistan'a yaptığı ziyaret sonrası Afganlara kolay vize verileceği iddiaları ortaya atıldı. Göç İdaresi Başkanlığı, iddiaların gerçek dışı olduğunu belirterek ziyarette Türkiye'deki düzensiz göçmen durumundaki Afganistan vatandaşlarının geri dönüş süreçlerinin ele alındığı ifade edildi. Ayrıca görüşmede Türk bayrağının yer almamasının gerekçesi ise Türkiye'nin Afganistan geçici hükümetini resmi olarak tanımaması olarak gösterildi.

Göç İdaresi Başkanlığı, düzensiz göçle mücadele için Türk heyetinin Afganistan'a gerçekleştirdiği ziyaretle ilgili bazı basın yayın organları ve sosyal medyada yer alan "Afganlara kolay vize verilecek" iddialarının doğru olmadığını açıkladı.

"TÜRKİYE'DEKİ DÜZENSİZ AFGAN GÖÇMENLERİN GERİ DÖNÜŞÜ ELE ALINDI"

İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Başkanlığı'nın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda " Türkiye'nin düzensiz göçle mücadelesi kapsamında, Göç İdaresi Başkanlığı heyetinin Afganistan'a gerçekleştirdiği ziyarete ilişkin gerçek dışı iddialar hakkında açıklama yapma ihtiyacı ortaya çıkmıştır. Düzensiz göçle mücadelenin kesintisiz bir şekilde yürütülmesi ve düzensiz göçmenlerin ülkelerine geri dönüşlerinin sağlanabilmesi için kaynak ülkelerle ikili temaslarda bulunulması gerekmektedir. Afganistan'a bu çerçevede gerçekleştirilen ziyaret kapsamında yapılan görüşmelerde, düzensiz göçle mücadelede kararlılığımız vurgulanmış ve ülkemizde düzensiz göçmen konumunda bulunan Afganistan vatandaşlarının geri dönüş süreçleri ele alınmıştır" ifadeleri kullanıldı.

TÜRK BAYRAĞI NEDEN KONULMADI?

Ayrıca görüşmelere, Türkiye'nin Kabil Büyükelçiliği Maslahatgüzarı ve ilgili kurum yetkililerinin de katıldığı belirtilerek, "Ülkemiz, Afganistan geçici hükümetini resmi olarak tanımadığı için bu tür toplantılarda bayrağımız konmamaktadır. Bahse konu iddialar gerçeği yansıtmamaktadır. Göç İdaresi Başkanlığı olarak düzensiz göçle mücadelemizi azim ve kararlılıkla sürdüreceğiz" denildi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Politika

İçişleri Bakanlığı Afganistan Afganistan Türkiye Göçmen Hukuk Gündem Politika Dünya Haberler

File Market'te nakit ödemeler kaldırılıyor mu? Mağazaya yerleştirilen tabela ortalığı karıştırdı

File Market'te nakit ödemeler kaldırılıyor mu? Mağazaya yerleştirilen tabela ortalığı karıştırdı

Küçük çocuğu zorla dudaklarından öptürmüştü! Genç kadın TikTok rezaleti sonrası gözaltına alındı

Küçük çocuğu zorla dudaklarından öptürmüştü! Genç kadın TikTok rezaleti sonrası gözaltına alındı

CHP heyeti, Bakan Şimşek ile görüştü! Taleplerini 4 ana başlık üzerinden sıraladılar

CHP heyeti, Bakan Şimşek ile görüştü! Taleplerini 4 ana başlık üzerinden sıraladılar

Bakmadan Geçme

Babamın Penguenleri filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Babamın Penguenleri filmi ne zaman, nerede çekildi? #128250 Renkli güneş kremi kullanmak zararlı mı? Renkli güneş kremi mi daha iyi renksiz mi? Renkli güneş koruyucusu nedir? Buket Özgünlü serbest bırakıldı mı? Buket Özgünlü neden tutuklandı? KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? 24-25 Haziran 2024 Konya su kesintisi listesi! ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? 24-25 Haziran 2024 Antalya su kesintisi listesi! İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? 24-25 Haziran 2024 İzmir su kesintisi listesi! 24 Haziran 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? 24-25 Haziran Mayıs 2024 İstanbul su kesintisi listesi! 24 Haziran 2024 On Numara çekiliş sonuçları açıklandı mı? On Numara sonuçları saat kaçta? On Numara CANLI izle! Bugün kazanan numaralar neler? ÖSYM OBP nedir, nasıl hesaplanır? OBP nasıl güncellenir? ASKİ Ankara su kesintisi: Ankara'da sular ne zaman gelecek? 24-25 Haziran 2024 Ankara su kesintisi listesi! Bugünkü EURO 2024 maçları saat kaçta? 24 Haziran bugün kimin maçı var? Sokak hayvanları yasası nedir? Sokak köpekleri uyutulacak mı? 2024 TBMM'de sokak hayvanları kanun teklifinde son durum! 25 Haziran Salı 2024 Günlük Burç Yorumları! AŞK, EVLİLİK, SAĞLIK, KARİYER burç yorumları! 25 Haziran burç yorumları nedir? 2024 Uzman Erbaş alımı başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? Uzman Erbaş başvuru şartları neler?
Ada sakinlerinin hedefindeki İmamoğlu'ndan günler sonra gelen 'Azmanbüs' açıklaması

Ada sakinlerinin hedefindeki İmamoğlu'ndan günler sonra gelen "Azmanbüs" açıklaması

500

Yorumlar (23)

veli İdi:

Adamlar vizesiz geziyor zaten,ihtiyaçları yokki

332
7
yanıtYanıtla
Hakan:

Ortalık Türk düşmanı kaynıyor , yerimize yurdumuza iyice yerleştiler. istediğin kadar açıklama yapın.

yanıt103
yanıt4
elif alabaş:

Aynen katılıyorum size.Türkiyede türklerden çok yabancı uyrukluinsanlar dolaşıyor.Elini sallayan valizini kapan canım ülkemde.Ne hale getirdiler canım memleketimi.Bu gidişle kendi ülkemizde sığınmacı konumuna düşeceğiz

yanıt109
yanıt2
aristoteles:

Türkiyeyi Türksüzleştirmek istiyor birileri ama kim

yanıt54
yanıt0
Murat Kara:

vermelerine gerek yokki Afganistan hep burda

187
3
yanıtYanıtla
Doğa Yiğit:

Suç oranı artar baş edemeyiz insanlarımız zarar görür insanlarımızı koruyamayız bizim insanlarımıza yazık turizme zarar verir turist gelmez çünkü bu insanlar turistlere zarar verebilir

132
6
yanıtYanıtla
Murat Kara:

seni beni dinleyen kim

yanıt89
yanıt2
Cem Baris:

Göç idaresinin Afganistanda ne isi var kesin bir anlaşma imzalanmıs bu ülkeyle kamuoyuna açıklarlarsa memnun oluruz

119
3
yanıtYanıtla
mithat fidan:

Ülke muz diyarı ipini koparan burda. Herkes bize vize uygularken biz önümüze gelene içeri davet ediyoruz. Bir şey ne kadar gıt olursa o kadar değerli olur. Turizim ayağına veya Müslüman kardeşimize Ensar olacak ayağına gereksiz insanlara kapılar açıldı. Ha bide bunun adı Ensar olalım ama avrupadan da kira alalim

88
1
yanıtYanıtla
Baba Yabgu:

Öyle olmaz gelmek istemeyen olursa zorla tutun getirin

60
1
yanıtYanıtla
Tüm 23 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title