Haberler

Şentop, Estonya-Türkiye Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Korb'u kabul etti

Güncelleme:

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Estonya-Türkiye Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Mihhail Korb'u kabul etti.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Estonya- Türkiye Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Mihhail Korb'u kabul etti.

Şentop, Korb ile makamında yaptığı görüşmede, Türkiye ile Estonya arasındaki tarihi ilişkilere değindi.

İki ülke arasındaki diplomatik ilişkilerin, bunun tesisinin üzerinden geçen 30 yılda çok daha ileri düzeye geldiğini vurgulayan Şentop, Estonya ile NATO gibi Avrupa Atlantik kurumları başta olmak üzere birçok konuda uluslararası platformda dayanışma içerisinde ilişkileri sürdürdüklerini kaydetti.

Türkiye'nin, AB ile ilişkilerini de olumlu gündem çerçevesinde geliştirmeye çalıştığına işaret eden Şentop, "Estonya'nın, Türkiye'nin AB üyeliği sürecine vermiş olduğu destek bizim için önemlidir. Bu ilkesel desteğin devam edeceğine şüphemiz yok." dedi.

Korb da Türkiye'ye, özellikle mülteci sorunuyla ilgili üstlendiği sorumluluktan dolayı teşekkürlerini iletti.

Kaynak: AA / Politika

TBMM Dışişleri Komisyonu Yusuf Ziya Yılmaz Türkiye Estonya Politika Güncel Haberler

Netanyahu'nun oğlundan skandal harita! Türkiye'yi soykırım yapmakla suçladılar

Netanyahu'nun oğlundan skandal harita! Türkiye'yi soykırım yapmakla suçladılar

Bakan Özhaseki evine haritalama uçağıyla mı gidiyor? Bakanlık iddiayı doğrulayıp 'tasarruf' vurgusu yaptı

Bakan Özhaseki evine haritalama uçağıyla mı gidiyor? Bakanlık iddiayı doğrulayıp "tasarruf" vurgusu yaptı

Gökçek laf attığına bin pişman oldu: Sen bir soytarısın, kes sesini

Gökçek laf attığına bin pişman oldu: Sen bir soytarısın, kes sesini

Bakmadan Geçme

İnci Taneleri final mi yapıyor, İnci Taneleri bitiyor mu? #128250 31 Mayıs Cuma Hutbesi yayınlandı! 31 Mayıs Cuma Hutbesi tam metni! #128220 Minnesota TW Dallas Mavericks NBA maçı CANLI izleme linki var mı, maç nereden nasıl izlenir? 31 Mayıs Basketbol NBA CANLI İZLE! #127936 Sakaryaspor Bodrumspor maçı CANLI izle! (HD) 30 Mayıs Sakaryaspor Bodrumspor maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? 30-31 Mayıs hava bugün ve yarın nasıl olacak? HAVA DURUMU! İstanbul'da yarın hava nasıl olacak, yağış var mı? 30-31 Mayıs Akaryakıt Fiyatları: Benzine ve motorine indirim veya zam var mı? 30 Mayıs Perşembe yarın okullar tatil mi, okul yok mu? İstanbul, İzmir, Ankara okullar tatil mi? Survivor bireysel dokunulmazlık oyununu kim kazandı 30 Mayıs Perşembe 2024? #128250 Survivor kim kazandı? 30 Mayıs Perşembe Mavi Takım mı kazandı, Kırmızı Takım mı kazandı? #129300 Survivor CANLI izle! 30 Mayıs Perşembe TV8 Survivor HD izleme linki var mı? #128250 Hudutsuz Sevda 35. Bölüm fragmanı yayınlandı mı? 30 Mayıs Hudutsuz Sevda yeni bölüm fragmanı izleme linki var mı? #128250 İnci Taneleri 18. Bölüm fragmanı yayınlandı mı? 30 Mayıs İnci Taneleri yeni bölüm fragmanı izleme linki var mı? İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? 30-31 Mayıs 2024 İzmir su kesintisi listesi! Aldatmak 71. Bölüm fragmanı yayınlandı mı? 30 Mayıs Aldatmak yeni bölüm fragmanı izleme linki var mı? #128250 KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? 30-31 Mayıs 2024 Konya su kesintisi listesi!
Türkiye'deki yaşlı nüfus oranı cumhuriyet tarihinde ilk kez çift haneye ulaştı

Türkiye'deki yaşlı nüfus oranı cumhuriyet tarihinde ilk kez çift haneye ulaştı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title