Haberler

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Hamas sadece kendi topraklarını değil, Anadolu'yu da savunuyor

Güncelleme:

Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz haftalardaki bir açıklamasında Kuvayımilliye'ye benzettiği Hamas'la ilgili yeni bir çıkış yaptı. AK Parti'nin Ankara Kızılcahamam'da düzenlenen "31. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı"nda konuşan Erdoğan, "Hamas ve Filistin halkı sadece kendi topraklarını savunmuyor. Aynı zamanda arzımevut hezeyanına karşı Anadolu'yu savunuyor." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ak Parti'nin Kızılcahamam'da düzenlenen "31. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı"nda Hamas ile ilgili dikkat çeken ifadeler kullandı. Erdoğan, "Hamas ve Filistin halkı sadece kendi topraklarını savunmuyor. Aynı zamanda arzımevut hezeyanına karşı Anadolu'yu savunuyor." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ak Parti'nin, "Türkiye'nin Ortak Aklı" temasıyla Ankara Kızılcahamam'da bir otelde düzenlenen "31. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı"nın kapanışında konuştu.

Erdoğan'dan Hamas açıklaması: Sadece kendi topraklarını değil, Anadolu'yu da savunuyorlar

"FİLİSTİNLİ ÇOCUKLAR 76 YILDIR ŞIMARIK BİR DEVLET TARAFINDAN ÖLDÜRÜLÜYOR"

Filistin halkının tam 76 yıldır zulme maruz kaldığının altını çizen Erdoğan, Filistin'in topraklarının 76 yıldır aşama aşama gasbedildiğini kaydetti. Erdoğan, "Filistin'de katliam 76 yıldır kesintisiz devam ediyor. Filistinli çocuklar 76 yıldır şımarık bir devlet tarafından öldürülüyor. 7 Ekim'den bu yana Gazze'de şahit olunan barbarlık, Filistin halkının 76 yıldır her gün yaşadığı vahşetin, insanlığın geri kalanı tarafından görülmesini sağladı." dedi.

"HAMAS AYNI ZAMANDA ARZIMEVUT HEZEYANINA KARŞI ANADOLU'YU SAVUNUYOR"

"Türkiye olarak bu zulme, bu katliama 76 yıldır devam eden bu adaletsizliğe her platformda itiraz ediyoruz." ifadesini kullanan Erdoğan, "Tüm imkanlarımızla Filistin halkının yanında dimdik duruyoruz ve duracağız. Hiçbir baskı, tehdit, küstahlık bunu değiştirmeyecek. Varsın birileri rahatsız olur, varsın birileri İsrail'e şirinlik yapsın, varsın birileri Filistin direnişine çamur atacak kadar vicdanını kaybetsin. Biz Filistinli kardeşlerimizin nasıl zorlu, önemli ve kahramanca bir mücadele verdiklerini gayet iyi biliyoruz. Hamas ve Filistin halkı sadece kendi topraklarını savunmuyor. Aynı zamanda arzımevut hezeyanına karşı Anadolu'yu savunuyor." şeklinde konuştu.

Erdoğan'dan Hamas açıklaması: Sadece kendi topraklarını değil, Anadolu'yu da savunuyorlar

"NETANYAHU DENEN BARBARA ARTIK BİR 'DUR' DENİLMELİDİR"

Erdoğan konuşmasının devamında, "Filistinli kardeşlerimiz Gazze'de insanlığı, insani değerleri savunuyor. İsrailli yöneticilerin yaptığı açıklamalar bunu teyit ve tasdik etmektedir. Hamas daha önceki ateşkes önerisi gibi Amerikan Başkanı Biden'ın son teklifine de müspet yaklaştığını açıkladı. Netanyahu'nun cevabı ise yine kan dökmek, katliam yapmak, işgal ve soykırım politikasının şiddetini artırmak olmuştur. Kendi ülkesiyle birlikte bölgemizi ve tüm dünyayı büyük bir felakete sürükleyen Netanyahu denen bu barbara, bu hayduda, gözünü kan bürümüş bu muhterise artık bir 'dur' denilmelidir." ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN, HAMAS'I KUVAYIMİLLİYE'YE BENZETMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, nisan ayındaki AK Parti TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada Hamas'ı Kuvayımilliye'ye benzeterek, "Milli Mücadele sırasında Türkiye'deki Kuvayımilliye ne ise Hamas da işte aynen odur. Bunu söylemenin de bir bedeli olduğunun elbette farkındayız. Böyle bir dönemde hakkı ve hakikati haykırmanın zor olduğunu biliyoruz. Ama bütün dünya bilsin, anlasın, idrak etsin: Ne suikast girişimlerine, ne darbe girişimlerinize, ne ekonomik saldırılarınıza, ne de algı operasyonlarınıza boyun eğeceğiz. Tayyip Erdoğan olarak tek başıma kalsam dahi, Allah ömür verdikçe Filistin mücadelesini savunmaya, mazlum Filistin halkının sesi olmaya devam edeceğim, devam edeceğiz." demişti.

Kaynak: AA / Politika

Recep Tayyip Erdoğan Kızılcahamam Filistin AK Parti Ankara İsrail Hamas Politika Dünya Güncel Haberler

Bahçeli'nin elini öptüğü için tartışılan Özel Harekat Başkanı Karadeniz sessizliğini bozdu

Bahçeli'nin elini öptüğü için tartışılan Özel Harekat Başkanı Karadeniz sessizliğini bozdu

TBMM'de işe başlayan kızıyla ilgili soru Destici'yi kızdırdı! Canlı yayında ortam gerildi

TBMM'de işe başlayan kızıyla ilgili soru Destici'yi kızdırdı! Canlı yayında ortam gerildi

Ne diyeceği merak konusuydu! Seçimi kaybeden Büyükekşi'den tek cümlelik veda

Ne diyeceği merak konusuydu! Seçimi kaybeden Büyükekşi'den tek cümlelik veda

Bakmadan Geçme

19 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 19 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 19 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 19 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Eyüp, Üsküdar, Pendik elektrik kesintisi! 19 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 19 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 19 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 19 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Beyoğlu hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Beyoğlu nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Beylikdüzü hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Beylikdüzü nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Beşiktaş hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Beşiktaş nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? Beyoğlu, Fatih, Şişli 18-19 Temmuz İstanbul su kesintisi listesi! Galatasaray Trencin maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) GS Trencin maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? İzmir Balçova, Gaziemir, Karaburun elektrik kesintisi! İzmir elektrik kesintisi saat kaçta bitecek, elektrikler ne zaman gelecek? Fenerbahçe Hull City maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) FB Hull City maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti?
İzmir'de alevler saatlerdir söndürülemiyor! 1 mahallenin tahliyesine başlandı

İzmir'de alevler saatlerdir söndürülemiyor! 1 mahallenin tahliyesine başlandı

500

Yorumlar (91)

VEFA:

Cumhurbaşkanlığı 65 yaşından sonra yapılmamalı. Birçok önemli meslekte askerlik, hakimlik gibi 65 yaşından sonra zorunlu emeklilik var. Yoksa bir gelen iktidardaki gücünü de kullanarak seçim sonuçlarını etkileyip bir daha gitmiyor. Bize yep yeni bir bakış açısı, yeni bir vizyon lazım.

831
271
yanıtYanıtla
Sefa:

vefa sana sağlam bi pompacı lazım...

yanıt211
yanıt600
VEFA:

@Sefa insanlar senin mensubiyetinin farkında, sen mensubiyetinin doğasına yakışanı yapıyorsun. Bunu herkese bu şekilde apaçık gösterdiğin için yine de sana teşekkür ederim.

yanıt374
yanıt71
Sefa:

aradığın bu diye düşünmüştüm.. la kaydırak bi yerde dur artık

yanıt66
yanıt245
Firat Tas:

Sefa kendini anlatmış sıkıntı yok

yanıt196
yanıt46
faruk merttürk:

Sefa özür dilemekten aciz, kendine saygısı olmayan bir tür canlı.

yanıt244
yanıt48
Ömer:

Vefa'ya değilde Sefa'ya sağlam bir pompacı lazım.

yanıt193
yanıt37
Sefa:

hepinizin pompacısı ben olacam.

yanıt38
yanıt172
Sefa:

firat sarı torbaya firat sarı torbaya

yanıt23
yanıt111
Muhammed:

aynen öyle

63
104
yanıtYanıtla
Tüm 91 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title