Haberler

CHP'li Başarır: Dosyayı okuyun, delillere bakın

Güncelleme:

CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır, Antalya'da Tünektepe Teleferik Tesisi'ndeki kaza soruşturması kapsamında Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz'ün tutuklanmasına ilişkin açıklamalarda bulundu. Başarır, Kocagöz'ün haksız bir şekilde tutuklandığını öne sürdü ve dosyanın incelenmesi gerektiğini belirtti.

CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır, Antalya'da Tünektepe Teleferik Tesisi'ndeki kaza soruşturması kapsamında Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz'ün tutuklanmasına ilişkin, "Yargıçlara şunu söylüyorum, dosyayı okuyun, delillere bakın. Eğer ki belediye başkanımın sorumluluğu varsa, biz zaten burada olmayız." dedi.

Başarır, Antalya Adliyesi önünde CHP Antalya İl Başkanı Nail Kamacı, bazı CHP'li milletvekilleri ve belediye başkanlarıyla basın açıklaması yaptı.

Kentte yaşanan teleferik kazasında kurtarma çalışmalarını yakından takip ettiklerini anlatan Başarır, Kocagöz'ün haksız bir şekilde tutuklandığını öne sürdü.

Kepez'de 30 yıl sonra yüzde 50 ile CHP'nin belediye başkanlığını aldığını belirten Başarır, mahkeme kararının halkın iradesine gölge düşürdüğünü ifade etti.

Kocagöz'ün yerinin cezaevi değil belediye olduğunu dile getiren Başarır, şunları söyledi:

"Bu şekilde bizleri, partimizi, belediyemizi kimse yıldıramaz. CHP grubu olarak Genel Başkan'ımız, milletvekillerimiz, belediye başkanlarımız, il başkanlarımız, örgütümüz, Kepez ve Antalya halkı gerekirse belediyenin, adliyenin önünde günlerce nöbet tutarız. Alnımızın akıyla kazandığımız belediyeyi hukuksuz bir kararla kimselere teslim etmeyiz. Değerli yargıçlara şunu söylüyorum, dosyayı okuyun, delillere bakın. Eğer ki belediye başkanımın sorumluluğu varsa, biz zaten burada olmayız. Ama benim belediye başkanım, istifa ettikten sonra o tesiste üç kez bakım yapılmış, kendisinin hiçbir hukuki sorumluluğu yoktur. Gelin vicdanınızın sesini dinleyin, Kepez halkının oylarına, iradesine saygı gösterin, derhal Mesut Kocagöz'ün tahliyesine karar verin."

CHP Antalya İl Başkanı Nail Kamacı da hukuk mücadelesini sonuna kadar sürdüreceklerini bildirdi.

Adliye önünde toplanan partililer de Kocagöz'ün tutuklanmasına tepki gösterdi.

Başarır ve beraberindeki heyet, açıklamanın ardından Kocagöz'ü ziyaret etmek için cezaevine gitti.

Kaynak: AA / Politika

Ali Mahir Başarır Mesut Kocagöz Antalya Kepez Yerel Haberler Hukuk Politika Güncel Haberler

Özel, rahatsızlandığını öğrenince Bahçeli'ye cevap vermekten vazgeçti: Konuşmada MHP ile ilgili kısmı atladık

Özel, rahatsızlandığını öğrenince Bahçeli'ye cevap vermekten vazgeçti: Konuşmada MHP ile ilgili kısmı atladık

15 kişinin can verdiği Diyarbakır-Mardin arasındaki yangının çıkış nedeni elektrik tellerindeki kıvılcımlar

15 kişinin can verdiği Diyarbakır-Mardin arasındaki yangının çıkış nedeni elektrik tellerindeki kıvılcımlar

Memur ve emekli ne kadar zam alacak? Haziran enflasyonu gelmeden rakamlar tek tek hesaplandı

Memur ve emekli ne kadar zam alacak? Haziran enflasyonu gelmeden rakamlar tek tek hesaplandı

Bakmadan Geçme

Iron Man filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Iron Man filmi ne zaman, nerede çekildi? 25-26 Haziran Akaryakıt Fiyatları: Benzine ve motorine indirim veya zam var mı? Küçük Esnaf filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Küçük Esnaf filmi ne zaman, nerede çekildi? Gülen Gözler filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Gülen Gözler filmi ne zaman, nerede çekildi? #128250 25-26 Haziran hava bugün ve yarın nasıl olacak? HAVA DURUMU! İstanbul'da yarın hava nasıl olacak, yağış var mı? Avanak Abdi filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Avanak Abdi filmi ne zaman, nerede çekildi? Dokunmayın Şabanıma filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Dokunmayın Şabanıma filmi ne zaman, nerede çekildi? BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? 25-26 Haziran 2024 Bursa su kesintisi listesi! Babası filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Babası filmi ne zaman, nerede çekildi? #128250 #129300 KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? 25-26 Haziran 2024 Konya su kesintisi listesi! İnstagram çöktü mü? İnstagram neden açılmıyor? 25 Haziran Salı İnstagram'da sorun mu var, neden yüklenmiyor? İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? 25-26 Haziran 2024 İzmir su kesintisi listesi! ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? 25-26 Haziran 2024 Antalya su kesintisi listesi! İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? 25-26 Haziran Mayıs 2024 İstanbul su kesintisi listesi! ASKİ Ankara su kesintisi: Ankara'da sular ne zaman gelecek? 25-26 Haziran 2024 Ankara su kesintisi listesi!
MHP'li kaynaklar 'Ciddi bir sorun yok' diyor ama Bahçeli'nin görüntüsü sevenlerini korkuttu

MHP'li kaynaklar "Ciddi bir sorun yok" diyor ama Bahçeli'nin görüntüsü sevenlerini korkuttu

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title