Haberler

CHP Genel Başkan Yardımcısı Altıok Açıklaması

CHP Genel Başkan Yardımcısı Zeynep Altıok, 16 Nisan'da yapılacak halk oylamasına ilişkin "Türkiye'nin her tarafında 'evet'i gerekçelendiremeyenler 'hayır'ın gerekçelerini susturmak üzerine seçim kampanyası sürdürmekteler.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Zeynep Altıok, 16 Nisan'da yapılacak halk oylamasına ilişkin " Türkiye'nin her tarafında 'evet'i gerekçelendiremeyenler 'hayır'ın gerekçelerini susturmak üzerine seçim kampanyası sürdürmekteler." dedi.

Altıok, partisinin Uşak İl Başkanlığında düzenlenen basın toplantısında, 16 Nisan'da yapılacak anayasa değişikliği halk oylamasıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Halk oylaması öncesi "hayır" propagandası yapanların çeşitli baskılara maruz kaldığını iddia eden Altıok, parti olarak bu şiddet ve baskıları raporlandırdıklarını, bugüne kadar 150'nin üzerinde olay tespit ettiklerini söyledi.

'Evet'i anlatamayanların 'hayır'ın anlatılmamasından medet umduğunu ileri süren Altıok eşit şartlarda propaganda süreci yaşamadıklarını savundu.

Altıok şöyle konuştu:

"Türkiye'nin her tarafında 'evet'i gerekçelendiremeyenler 'hayır'ın gerekçelerini susturmak üzerine seçim kampanyası sürdürmekteler. Birçok yerde 'hayır' diyen insanların sözüne engel konuyor, çalışmalarının önüne engel çıkarılıyor, şiddet söz konusu oluyor. Buna karşın hukuki olarak tarafsız olmakla yükümlü olan rektörler, kaymakamlar, valiler birçok kamu kuruluşunda 'evet' propagandasını olağanüstü bir şekilde sürdürüyor.

Biz bütün bunların yasal yollardan karşısında durmaya devam edeceğiz. Ciddi hak ihlalleri var, 'hayır' şarkısı söyleyen kadınlara yönelik şiddet, afişleme yapan gençlerin gözaltına alınması söz konusu. Milletvekilimiz İlhan Cihaner ve Genel Başkan Yardımcımız Selin Sayek Böke'nin üniversitelerdeki konuşmaları engellendi. Kısaca 'evet' demek her koşulda alabildiğine serbest, 'hayır' demek alabildiğine yasaklı."

Kaynak: AA / Politika

Zeynep Altıok Türkiye Uşak Politika Güncel Haberler

Sergen Yalçın, tüm dünyanın ayakta alkışladığı Arda Güler'e demediğini bırakmadı

Sergen Yalçın, tüm dünyanın ayakta alkışladığı Arda Güler'e demediğini bırakmadı

Sokak hayvanları nasıl uyutulacak? AK Partili isimden çok tartışılacak 'ötanazi' ifadesi

Sokak hayvanları nasıl uyutulacak? AK Partili isimden çok tartışılacak "ötanazi" ifadesi

Adı yasak aşk, tehdit, uyuşturucu kullanımı ve rüşvete karışan hakim hakkında karar çıktı

Adı yasak aşk, tehdit, uyuşturucu kullanımı ve rüşvete karışan hakim hakkında karar çıktı

Bakmadan Geçme

EURO 2024 F Grubu Puan Durumu! F Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 F Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? EURO 2024 E Grubu Puan Durumu! E Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 E Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? EURO 2024 D Grubu Puan Durumu! D Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 D Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? 20 Haziran Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Haziran İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 20 Haziran 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Haziran Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Haziran Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Haziran Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Haziran İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 20 Haziran Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 21 Haziran Cuma 2024 Günlük Burç Yorumları! AŞK, EVLİLİK, SAĞLIK, KARİYER burç yorumları! 21 Haziran burç yorumları nedir? İskoçya İsviçre maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) İskoçya İsviçre maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? İskoçya İsviçre maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SONUCU! İskoçya İsviçre maçı ne oldu? İskoçya İsviçre maçı CANLI izle! (EURO 2024) İskoçya İsviçre EURO 2024 maçını hangi kanal veriyor, şifresiz nereden izlenir?
Ayşe Ateş ölüm tehdidini duyurup içişleri ve adalet bakanlarına çağrı yaptı: Geleni görmüyor musunuz?

Ayşe Ateş ölüm tehdidini duyurup içişleri ve adalet bakanlarına çağrı yaptı: Geleni görmüyor musunuz?

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title