ZEYNEP ALTIOK HABERLERİ

Zeynep Altıok haber, Zeynep Altıok son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Zeynep Altıok

Zeynep Altıok

Doğum Yeri Ankara / Türkiye
Doğum Tarihi 1.1.1968

Zeynep Altıok Kimdir ?

Zeynep Altıok Akatlı, 1968 yılında Ankara’da doğdu. Felsefeci Füsun Akatlı ile Şair Metin Altıok’un kızıdır. İstanbul ÜniversitesiSosyal Antropoloji Bölümü’nü bitirdi. İletişimciliği meslek olarak seçti. 19 yıl çokuluslu reklam ajanslarında müşteri ilişkileri koordinatörlüğü, grup yöneticiliği yaptı. Kariyerini profesyonel iletişim danışmanı olarak sürdürüyor.
Biyografinin devamı için tıklayın
Zeynep Altıok - 27.08.2021
Börklüce Mustafa'ya 11'inci kez şiirlerle merhaba!
Şeyh Bedreddin ve Börklüce Mustafa Kültür Sanat ve Dayanışma Derneği tarafından Karaburun Belediyesi katkıları ile gerçekleştirilen, Karaburun'da geleneksel hale gelen sanat etkinliği Börklüce Şiir Günleri, 27-29 Ağustos tarihleri arasında sanatseverler ile buluşuyor. Pandemi nedeniyle bir yıl ara verilen etkinliğin 11'incisine ev sahipliği yapmaya hazırlanan Karaburun, Türkiye'nin farklı kentlerinden ve yurt dışından edebiyat tutkunu pek çok sanatçının da akınına uğradı. Bu yılki ana teması "Umut ve Cesaret" olarak belirlenen 11'inci Börklüce Şiir Günleri'nin açılış etkinliği bugün saat 18.00'de Şeyh Bedreddin ve Börklüce Mustafa Kültür Sanat ve Dayanışma Derneği Başkanı İlhan Yıldız ve Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan'ın katılımları ile Nergis Kafe'de gerçekleşecek. Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan, adı ilçe özdeşleşen şiir günlerine iki yıl aradan sonra ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını belirterek; etkinlikler kapsamında şiir dinletileri, müzik dinletileri, söyleşi, panel ve tiyatro gösterilerinin sanatseverler ile buluşacağını söyledi. Şeyh Bedreddin, Börklüce Mustafa ve Torlak Kemal´in anısını ve felsefelerini yaşatmayı ve kamuoyuna duyurmayı amaçlayan Şiir Günleri'nin bu yılki onur konuğu şair Hikmet Recai Atalay olacak. Şairler Asuman Susam, Duygu Kankaytsın, Hasan Hüseyin Yalvaç, Bedri Karayağmurlar, konuk panelistler ise Zeynep Altıok Akatlı, Birsen Başaran ve Asım Öztürk de şiirseverler ile buluşacak.
Zeynep Altıok - 09.07.2021
CHP, medya ve kültür sanat alanındaki istihdam sorunlarını ele alacak
Koordinatörlüğünü eski İzmir Milletvekili Zeynep Altıok'un yapacağı çalıştay, 12 Temmuz Pazartesi saat 13.
Zeynep Altıok - 10.12.2019
Bayraklı'da 'İnsan Hakları' paneli
Bayraklı Belediyesi'nin düzenlediği "İnsan, Haklarıyla İnsandır" başlıklı panele katılan siyasetçi Zeynep Altıok ve Yazar Eren Aysan, insan haklarının uygarlıkla eş değer olduğunu belirtti.
Zeynep Altıok - 09.11.2019
Uluslararası FeminİSTANBUL şiir festivali Kartal'da gerçekleştirildi
7-9 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilen ve 3 gün süren "FeminİSTANBUL" Uluslararası Kadın Şiiri Festivali Kartal Belediyesi Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi. Festivalin ödül töreni ise 8 Kasım Cuma günü gerçekleştirildi ve Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na onur ödülü verildi. Törene Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel'in ve CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun yanı sıra 26. Dönem Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Zeynep Altıok Akatlı, Cumhuriyet Halk Partisi Kartal İlçe Başkanı Muammer Çelebi, şairler, yazarlar ve çok sayıda Kartallı vatandaş katıldı.
Zeynep Altıok - 07.11.2019
Eski CHP Milletvekili Altıok, 'Cumhurbaşkanına hakaret'ten yargılanıyor
Eski Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve eski İzmir Milletvekili Zeynep Altıok, "Cumhurbaşkanına hakaret" suçlamasıyla yargılandığı davada hakim karşısına çıktı.
Zeynep Altıok - 07.11.2019
CHP'li Zeynep Altıok "Cumhurbaşkanına hakaret" suçundan hakim karşısına çıktı
CHP'nin eski genel başkan yardımcısı ve eski İzmir Milletvekili Zeynep Altıok'un "Cumhurbaşkanına hakaret" iddiasıyla yargılanmasına başlandı.
Zeynep Altıok - 29.06.2019
Pir Sultan Abdal, doğduğu köyde anıldı
2 Temmuz 1993'te çıkan olaylarla Madımak Oteli'nde hayatını kaybeden Metin Altıok'un kızı Zeynep Altıok ise, "Eğer biz aydınlık gelecek arzuluyorsak güzel günlere kardeşçe yan yana ilerlemek istiyorsak geçmişten bugünün bağını bugünden yarına kurmalıyız.
Zeynep Altıok - 29.06.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 13
2 Temmuz 1993'te çıkan olaylarla Madımak Oteli'nde hayatını kaybeden Metin Altıok'un kızı Zeynep Altıok ise, "Eğer biz aydınlık gelecek arzuluyorsak güzel günlere kardeşçe yan yana ilerlemek istiyorsak geçmişten bugünün bağını bugünden yarına kurmalıyız.
Zeynep Altıok - 29.06.2019
Pir Sultan Abdal 30. Kültür Etkinlikleri
26. Dönem CHP İzmir Milletvekili Zeynep Altıok da konuşmasında barış, kardeşlik ve eşitlik temennisinde bulundu.
Zeynep Altıok - 13.06.2019
Kadınlardan nafaka hakkı için imza kampanyası
Nafaka Hakkı Kadın Platformu'nca nafaka hakkına ilişkin yapılması planlanan düzenlemeye karşı imza kampanyası başlatıldı.
Zeynep Altıok - 13.06.2019
Kadınlardan nafaka hakkı için imza kampanyası
NAFAKA Hakkı Kadın Platformu'nca nafaka hakkına ilişkin yapılması planlanan düzenlemeye karşı imza kampanyası başlatıldı.
Zeynep Altıok - 29.04.2019
Foça'da Çocuk İstismarı Protesto Edildi - Ekiyle
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Foça Kadın Kolları'nın düzenlediği protestoya İzmir 26'ncı dönem Milletvekili Zeynep Altıok, Foça Belediye Başkanı CHP'li Fatih Gürbüz, CHP İlçe Başkanı Baran Gezmiş Yıldırım, CHP Aliağa eski İlçe Başkanı Özcan Durmaz, partililer ve vatandaşlar katıldı.
Zeynep Altıok - 29.04.2019
Foça'da Çocuk İstismarı Protesto Edildi
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Foça Kadın Kolları'nın düzenlediği protestoya İzmir 26'ncı dönem Milletvekili Zeynep Altıok, Foça Belediye Başkanı CHP'li Fatih Gürbüz, CHP İlçe Başkanı Baran Gezmiş Yıldırım, CHP Aliağa eski İlçe Başkanı Özcan Durmaz, partililer ve vatandaşlar katıldı.
Zeynep Altıok - 05.01.2019
Adana Çukurova Kitap Fuarı Açıldı
500 YAZAR KATILIYOR 13 Ocak tarihine kadar açık kalacak fuarda, imza günlerinin yanı sıra panel, söyleşi, sergi ve dinletilerden oluşan 70 kültür etkinliği gerçekleştirilecek. Yağışlı havaya rağmen kitapseverlerin büyük ilgi gösterdiği fuarın konukları arasında Füruzan, Ercan Kesal, Latife Tekin, Gülten Dayıoğlu, Yekta Kopan, Ayşe Kulin, Buket Uzuner, Aret Vartanyan, Canan Tan, Zeynep Altıok Akatlı, Mavisel Yener, Nebil Özgentürk, Tülin Kozikoğlu, Sinan Meydan, Hasan Ali Toptaş, Ataol Behramoğlu, İsmail Saymaz, Levent Gültekin, Behiç Ak, Mete Yarar, Çiğdem Gündeş, Kerem Fırtına, Selim Temo, Toprak Işık, Aytül Akal, Hikmet Anıl Öztekin, Sinan Tuzcu, Kemal Hamamcıoğlu, Menderes Samancılar, Kahraman Tazeoğlu, Koray Avcı Çakman, Bahadır Yenişehirlioğlu, Zafer Algöz, Can Yılmaz, Ahmet Şimşirgil, Tarık Tufan, Sinan Yağmur ve daha pek çok değerli yazar, şair ve bilim insanı bulunuyor.
Zeynep Altıok - 26.12.2018
Çukurova 12. Kitap Fuarı'na Doğru
Çukurova Kitap Fuarı'nın konukları arasında, Füruzan, Ercan Kesal, Latife Tekin, Gülten Dayıoğlu, Altan Öymen, Yekta Kopan, Ayşe Kulin, Buket Uzuner, Aret Vartanyan, Canan Tan, Ayşe Hür, Zeynep Altıok Akatlı, Mavisel Yener, Nebil Özgentürk, Tülin Kozikoğlu, Sinan Meydan, Hasan Ali Toptaş, Ataol Behramoğlu, İsmail Saymaz, Levent Gültekin, Behiç Ak, Mete Yarar, Çiğdem Gündeş, Kerem Fırtına, Erdoğan Aydın, Selim Temo, Toprak Işık, Aytül Akal, Hikmet Anıl Öztekin, Sinan Tuzcu, Kemal Hamamcıoğlu, Menderes Samancılar, Kahraman Tazeoğlu, Koray Avcı Çakman, Bahadır Yenişehirlioğlu, Zafer Algöz, Can Yılmaz, Ahmet Şimşirgil, Tarık Tufan, Sinan Yağmur gibi birçok yazar, şair ve bilim insanı bulunuyor.
Zeynep Altıok - 23.07.2018
Urla Cemevi'ne Kavuştu
Urla Belediyesi tarafından Zeytinalanı Mahallesi'ne yapılan Kültür Merkezi – Cemevi binasının açılışında İlk Cem töreni de yapıldı. Açılışa Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, Milletvekili Tacettin Bayır, Önceki dönem milletvekilleri Musa Çam, Bülent Baratalı, Zeynep Altıok, önceki Urla Belediye Başkanı M.
Zeynep Altıok - 06.06.2018
Boğaziçi Üniversitesi Öğrencilerinin Davası Başladı
Haber-Kamera: Hakan KAYA- Hasan YILDIRIM - İSTANBUL DHA 14'ü tutuklu 22 Boğaziçi Üniversitesi öğrencisinin ilk duruşması Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi 32. Ağır Ceza Mahkemesi'nde başladı. Tutuklu öğrencilerin aileleri ve katılımcılar duruşma öncesi adliye önünde basın açıklaması yaptı. Boğaziçi Üniversitesi'nde Afrin'de şehit düşen askerleri anmak için stant açarak lokum dağıtan öğrencilere saldırdıkları iddiasıyla 14'ü tutuklu 22 Boğaziçi Üniversitesi öğrencisinin ilk duruşması bugün Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi 32. Ağır Ceza Mahkemesi'nde başladı. Duruşma öncesi İstanbul Adalet Sarayı'nda önünde basın açıklaması yapıldı. Açıklamaya Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) milletvekilleri Ali Şeker, Sezgin Tanrıkulu, Zeynep Altıok Akatlı, Selina Doğan, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Halkların Demokratik Partisi (HDP) milletvekili adayları Ahmet Şık, Erkan Baş, Oya Ersoy ve Sema Uçar'ın da aralarında olduğu çok sayıda kişi katıldı.
Zeynep Altıok - 21.05.2018
CHP'de Milletvekillerinin Yarıya Yakını Liste Dışı Kaldı
Aday adaylığı başvurusunda bulunup aday listelerine giremeyen milletvekillerinin isimleri şöyle: "İbrahim Özdiş, Zülfikar İnönü Tümer, Elif Doğan Türkmen, Aydın Uslupehlivan, Metin Lütfü Baydar, Mustafa Akaydın, Niyazi Nefi Kara, Devrim Kök, Mehmet Tüm, Gaye Usluer, Cemal Okan Yüksel, Akif Ekici, Mehmet Gökdağ, Mevlüt Dudu, Birol Ertem, Hilmi Yarayıcı, İrfan Bakır, İlhan Cihaner, Eren Erdem, Barış Yarkadaş, Didem Engin, Ali Akyıldız, Selina Doğan, Gülay Yedekçi, Sencer Ayata, Ali Özcan, Mustafa Balbay, Musa Çam, Zeynep Altıok, Ali Yiğit, Hüsnü Bozkurt, Tur Yıldız Biçer, Fikri Sağlar, Serdal Kuyucuoğlu, Nurettin Demir, Ömer Süha Aldan, Hayati Tekin, Haluk Pekşen, Emre Köprülü, Özkan Yalım, Şenal Sarıhan, Necati Yılmaz, Zekeriya Temizel.
Zeynep Altıok - 21.05.2018
CHP'nin Milletvekili Adayları Belirlendi
Bazı milletvekilleri liste dışı kaldı Aralarında Haluk Pekşen, Mustafa Balbay, Eren Erdem, Barış Yarkadaş, Zeynep Altıok, Şenal Sarıhan, Musa Çam, Erdin Bircan, Hüsnü Bozkurt, Necati Yılmaz, Hilmi Yarayıcı, Niyazi Nefi Kara, Elif Doğan Türmen ve İlhan Cihaner'in de bulunduğu bazı milletvekilleri aday listesinde yer almadı.
Zeynep Altıok - 18.05.2018
CHP'den Suç Duyurusu
Bakan Arslan'ın, "Bize sorsalar söylerdik" dediğini aktaran Özel, "Bu durumda da İzmir Milletvekilimiz Zeynep Altıok'un bu konuyla ilgili iddialar ortaya çıktığında, bundan 11 ay önce ilgili Bakanlığa sorduğu ancak soru önergesinin hala yanıtlanmadığı ortaya çıkmıştır.
Zeynep Altıok - 15.05.2018
Çiftçiler Günü Urla'da Coşkuyla Kutlandı
Urla'nın Kuşçular Mahallesi Üretici Pazaryeri'nde İzmir Büyükşehir Belediyesi, Urla Belediyesi, Urla Ziraat Odası Başkanlığı ve Kuşçular Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi işbirliğiyle gerçekleşen "Dünya Çiftçiler Günü" kutlama etkinliğine İzmir Milletvekili Zeynep Altıok, Urla Kaymakamı Önder Can, Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, siyasi parti temsilcileri, Urla Ziraat Odası Başkanı Nurettin Kılınç, protokol üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda çiftçi katıldı.
Zeynep Altıok - 07.05.2018
CHP'de Adaylık Başvuruları İçin Son Gün
CHP İzmir milletvekili aday adayları, başvurularını Ankara'da genel merkeze yaptı. 30 Nisan'da başlayan aday adaylık başvuru süresi, bugün akşam sona erecek. Milletvekili aday adaylığı için şu ana kadar, 70'e yakın başvurunun yapıldığı öğrenildi. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, Parti Meclisi (PM) Üyesi Sevda Erdan Kılıç, Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi (YDK) Mahir Polat, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ekonomi Danışmanı Turgay Bozoğlu, CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan'ın yardımcısı, eski Konak İlçe Başkanı Mehmet Şakir Başak, aday adaylık dosyalarını genel merkeze verdi. DİSK eski Genel Başkanı Kani Beko da başvuru yapanlar arasında. CHP'nin İzmir milletvekillerinden Atila Sertel, Zeynep Altıok, Selin Sayek Böke, Kamil Okyay Sındır, Murat Bakan, Özcan Purçu ve Mustafa Balbay da adaylık için başvuruda bulundu.
Zeynep Altıok - 01.05.2018
İzmir'de Coşkulu 1 Mayıs Kutlaması
KANİ BEKO, DİSK KORTEJİNDE CHP'den İzmir milletvekili adayı olmak için istifa eden DİSK eski Genel Başkanı Kani Beko, DİSK kortejinin önünde yürüdü. CHP İzmir Milletvekili olan DİSK eski Genel Sekreteri Musa Çam da sendikacılarla yürüyüp, grubun en önünde, sloganlarla işçilere destek verdi. CHP İzmir milletvekilleri Zeynep Altıok, Kamil Okyay Sındır, Ali Yiğit ve ilçe belediye başkanları da CHP kortejinde yer aldı.
Zeynep Altıok - 01.05.2018
Dha Yurt Bülteni - 8
MESAJLAR PANKARTLAR VE SLOGANLARLA VERİLDİ  1 Mayıs İşçi Bayramı kutlamalarında en çok pankartlar ve farklı kıyafetler dikkat çekti. İşçiler, 1 Mayıs İşçi Marşı ve şarkıların yanı sıra sloganlar attı. Taşıdıkları dövizlerle mesaj verdi. Uluslararası Aktivist Sanatçılar Birliği birbirinden farklı ve dikkat çeken kıyafetlerle kortejde yer aldı. Bunun yanı sıra CHP'liler de üzerinde "Bıçak kemiğe dayandı" yazılı tişörtlerle alana geldi. Ayrıca kutlamalara katılanlar, "Kadınlara yönelik ayrımcı politikalara hayır", "Hak Hukuk Adalet", "Yaşasın 1 Mayıs", "Birleşe birleşe kazanacağız" sloganları attı, "Emek adalet ve insanca yaşamak için alanlardayız", "İşten çıkarmalara karşı, baskılara ve sömürüye karşı 1 Mayıs'ta alanlardayız", "Kadınız sevgi ve barıştan yanayız", "Devlette, eşte, işte erken egemen istemiyoruz",  "Ne patron ne devlet itaat etme isyan et", pankartları taşıdı. Ayrıca CHP'den İzmir milletvekili adayı olmak için istifa eden DİSK eski Genel Başkanı Kani Beko, DİSK kortejinin önünde yürüdü. CHP İzmir Milletvekili olan DİSK eski Genel Sekreteri Musa Çam da yine sendikacılarla yürüdü, grubun en önünde sloganlarla işçilere destek verdi. CHP İzmir milletvekilleri Zeynep Altıok, Kamil Okyay Sındır, Ali Yiğit ve ilçe belediye başkanları da CHP kortejinde yeraldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Zeynep Altıok Haberleri | Zeynep Altıok Kimdir - Haberler - Zeynep Altıok haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Zeynep Altıok kimdir, hayatı ve biyografisi. Börklüce Mustafa'ya 11'inci kez şiirlerle merhaba!.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 19.9.2021 13:46:57. #1.14#

title