Haberler

CHP'den teklif geldi mi? Muharrem İnce'den Fikri Sağlar'ın açıklamalarına yanıt: İş işten geçmişti

Güncelleme:

Eski Devlet ve Kültür Bakanı Fikri Sağlar, 3 Nisan'da Kılıçdaroğlu'nun bilgisi dahilinde Memleket Partisi lideri İnce ile bir uzlaşma görüşmesi gerçekleştirdiğini ancak olumsuz yanıt aldığını söyledi. İnce ise, "Sayın Fikri Sağlar ziyaretime geldiğinde kesin aday listesi Resmi Gazete'de yayınlanmış, kura çekilmişti, iş işten geçmişti" dedi.

Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, katıldığı bir televizyon programında cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'yle görüşüldüğünü ancak İnce'nin teklifi kabul etmediğini söyledi. İnce ise Kılıçdaroğlu'ndan teklif gelmediğini belirterek açıklama yaptı.

FİKRİ SAĞLAR: 3 NİSAN'DA GÖRÜŞTÜK

Bunun üzerine Eski Kültür ve Devlet Bakanı Fikri Sağlar, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, 3 Nisan'da Millet İttifakı'nın 13. Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun bilgisi dahilinde Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce ile bir uzlaşma görüşmesi gerçekleştirdiğini ifade etti.

ENGİN ALTAY: İNCE İLE 2 KEZ GÖRÜŞTÜK

CHP Grup Başkanvekili İstanbul Milletvekili Engin Altay ise "Kamuoyunun Bilgisine; Memleket Partisi genel merkezine yapılan ziyaretin ardından aynı gün ve ertesi gün (29-30 Mart), Sayın İnce ile iki kez görüşme gerçekleştirilmiştir. Maalesef önerilerimize uygun bir yanıt alınamamıştır." dedi.

CHP'den teklif geldi mi? Muharrem İnce'den Fikri Sağlar'ın açıklamalarına yanıt

"GELDİĞİNDE İŞ İŞTEN GEÇMİŞTİ"

Fikri Sağlar'ın çıkışının ardından İnce, sosyal medyada şu paylaşımı yaptı: "Sayın Fikri Sağlar ziyaretime geldiğinde kesin aday listesi Resmi Gazete'de yayınlanmış, kura çekilmişti, iş işten geçmişti. Sayın Engin Altay bir açıklama yapacaksa kendisine 2018 seçim gecesi ile ilgili bana atılan iftiralar konusunda açıklama yapmasını tavsiye ediyorum. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptığımız görüşmede ise deprem bölgesi, seçim güvenliği ve troller dışında bir konu görüşmedik."

CHP'den teklif geldi mi? Muharrem İnce'den Fikri Sağlar'ın açıklamalarına yanıt

"CHP VE İYİ PARTİ OLABİLECEĞİNİ İFADE ETTİM"

Öte yandan İnce, görüşmeler ve ittifaklar üzerine şu açıklamayı da yaptı: Her platformda siyasette ittifakların olabileceğini ama bu ittifakların menfaatler etrafında değil ilkeler etrafında olabileceğini söyledim. İlke ittifakı kurabileceğimiz partiler arasında da CHP ve İyi Parti olabileceğini ifade ettim.

"GÖRÜŞME YAPILDIĞINI İLK BEN AÇIKLADIM"

Katıldığım bir TV programında dostlar aracılığı ile bir görüşme yapıldığını ilk kez ben açıkladım. Bu dolaylı görüşmelerde ilkesel bir ittifak yapılabileceği muhataplara iletilmişse de partimizi ziyaretleri öncesinde bir geri dönüş olmamıştır.

"BAZI TEKLİFLER YAPILIYORMUŞ GİBİ YAPILDI"

Bütün kamuoyu gibi bizde de (her ne kadar ziyaret adayların kesinleşmesine 24 saat öncesine bırakılmışsa da) partimizi ziyaretlerinde birinci ağızdan bir görüşme olur beklentisi oluşmuşken meselenin yakınından bile geçilmemiştir.

Daha sonra kamuoyunda bu konu ile ilgili tepkileri bastırmak için olsa gerek adayların kesinleşmesinden sonra hatırlı dostları araya sokarak bazı teklifler yapılıyormuş gibi yapılmıştır.

"GERÇEK İSTENİLSEYDİ İTTİFAK KURULABİLDİ"

Benim ilk günden beri duruşum net ve açıktır: kişisel ikbal, makam, koltuk derdinde değilim. Öyle olsaydı zaten CHP'deki konforumdan vazgeçmezdim. Benim derdim memlekettir. Bu memleketi düze çıkarmak için yola çıktığımız bana inanmış, bu yola gönül vermiş insanları yolda bırakacak herhangi bir adım atmam. Gerçekten istenilseydi ilkeler üzerinden bir ittifak kurulabilirdi. Gerçekten istenilseydi bu girişimler adayların kesinleşmesinden sonra değil, çok öncesinde yapılabilirdi.

"KEMAL BEY'E DOĞRU BİLGİLER VERİLMEMİŞ OLABİLİR"

Kemal Bey'e yeterli ve doğru bilgiler verilmemiş de olabilir. Memleket Partisi'nin oy oranları ile ilgili belki kamuoyu gibi onu da yanıltmış olabilirler. O yüzden ben de onu suçlamak istemem.

"BU KONUYLA İLGİLİ SON AÇIKLAMAMDIR"

Bu meselenin uzatılmasını da doğru bulmuyorum. Bizi itham eden bir açıklama yapılmadığı sürece, bu konu ile ilgili son açıklamamdır. Ortak hedefimiz olan bu iktidarın gönderilmesi konusuna odaklanalım.

Haberler.com / Emre İliksiz - Politika

Memleket Partisi Muharrem İnce Fikri Sağlar Fikri Sağlar Politika Güncel Haberler

Adıyaman'da 14 yaşındaki kız çocuğu kendini asarak intihar etti

Adıyaman'da 14 yaşındaki kız çocuğu kendini asarak intihar etti

Trump'a suikast girişiminde bulunan gencin aracında ve evinde bomba malzemeleri bulundu

Trump'a suikast girişiminde bulunan gencin aracında ve evinde bomba malzemeleri bulundu

İzmir'de elektrik akımına kapılan 2 kişinin ölümüyle ilgili 15 şüpheli gözaltına alındı

İzmir'de elektrik akımına kapılan 2 kişinin ölümüyle ilgili 15 şüpheli gözaltına alındı

Engin Polat'dan cezaevinden aylar sonra ilk paylaşım: Eşim Dilan'ın hukuksuzluğa dayanacak gücü kalmadı

Engin Polat'dan cezaevinden aylar sonra ilk paylaşım: Eşim Dilan'ın hukuksuzluğa dayanacak gücü kalmadı

500

Yorumlar (10)

Osman Karadeniz:

İnce sana nasıl güvenip oy verelim

74
13
yanıtYanıtla
İbrahim Demirel:

İnce sağ gösterip sol vuruyor. Anlayın işte.

54
7
yanıtYanıtla
sade vatandaş:

bilsin veya bilmesin farkında olsun veya olmasın bana göre muharrem ince o istediği kadar inkar etsin millet ittifakının oyunu bölmek için seçimlere sokulan turuva atıdır sonuç ne olursa olsun siyaseten kendini bitirmiştir bu saatten sonra geri adım atsa bile farketmez sonuç değişmez

39
18
yanıtYanıtla
Türk 182:

Sayın İnce sende artık bir kalıbına otur,yok şöyle yok böyle ülke yönetinine talipsiniz bu şekilde olurmu ..

46
4
yanıtYanıtla
Ercan cıftcı:

Aslında parlementer sistemin bir özeti gibi. Koaslisyonlar, o onu dedi, bu bunu dedi, yalanlamalar, çark etmeler, otel odalarında bakanlık ve MV pazarlıkları, bir türlü alınamayan kararlar, hantal bir devlet sistemi vs vs vs..

38
11
yanıtYanıtla
mehmet bay:

Özetci bey; - Başkanlık sisteminin özeti ne ? - Sorun sistemde mi yoksa sistemi uygulayanlarda mı?

yanıt14
yanıt4
Samet sayın:

Erdoğan başkan İnce başkan yardımcı. Bunu anlamak çok mu zor. İnce hesaplar.

19
26
yanıtYanıtla
Hikmet Cakir:

yönetime talip olan adaylar net cevap verebilmeli vermeli kivirakli konusmamali konustununda arkasinda durmali lakin siyasetde 24 saat cok uzun bir zaman diyen zihniyetler degilmi bu vatan i böyle sürtünmelere sürüklüyen

30
1
yanıtYanıtla
Reis şeker:

Ortaokul öğrencileri oy kullanmayacak inceden inceden ikile

7
2
yanıtYanıtla
Angino chere:

Ince buradan sonra kalibina oturmaya calissa ne olur? Tiren kacti. Kendi kendine zarar verdi.. Gercekte % 3ü gecemeyen bir oy poansiyeli var.

6
2
yanıtYanıtla
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title