Haberler

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, PKK'nın partisi Belediye Başkanı Mehmet Akış'ın gözaltına alınmasını destekliyor

Güncelleme:

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, DEM Parti'nin yani PKK'nın partisi Belediye Başkanı Mehmet Akış'ın gözaltına alınması ve belediyeye kayyum atanmasını destekliyor, karara tepki gösteren terör örgütünün partisi dışındaki tüm siyasi partileri ve temsilcilerini de şiddetle kınıyor.

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, " Dem Parti'nin yani PKK'nın partisi Belediye Başkanı Mehmet Akış'ın gözaltına alınması ve belediyeye kayyum atanmasını destekliyor, karara tepki gösteren terör örgütünün partisi dışındaki tüm siyasi partileri ve temsilcilerini de şiddetle kınıyorum." dedi.

Destici, partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, dün Kayseri 12. Hava Üs Ulaştırma Komutanlığından kalkan eğitim uçağının düşmesiyle şehit düşen pilotlar Albay Uğur Yıldız ve Albay Gökhan Özen'i rahmetle anarak, ailesi ve yakınlarına başsağlığı diledi.

Mustafa Destici, Zonguldak'ta maden ocağındaki göçükte hayatını kaybeden maden işçisi Tevfik Soy'a da Allah'tan rahmet dileğinde bulundu.

Gelişmiş ülkeler maden kazası sorununu çözerken Türkiye'de halen bu sorunun devam ettiğini belirten Destici, maden kazalarının "kader" kelimesi ile izah edildiği dönemin çok geride kaldığını kaydetti.

Türkiye'nin, iş ve işçi kazalarını en çok yaşayan Avrupa ülkesi konumunda olduğunu ileri süren Destici, "Maden kazalarıyla ilgili hiçbir mazereti kabul etmiyorum." ifadesini kullandı.

BBP Genel Başkanı Destici, şöyle devam etti:

"Özellikle devlete, kamuya ait maden işletmelerinde yaşanan benzer hadiseler, hepimizi, üzüntüyle beraber umutsuzluğa da sevk ediyor. Acilen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bünyesinde bir çalışma grubu kurulmalı, kamuya ve özel sektöre ait tüm işletmelerde iş güvenliğiyle ilgili kontroller artırılmalı, eksiği bulunan maden ocaklarının faaliyetlerine devam etmesine hiçbir şekilde izin verilmemelidir."

"Anayasa Mahkemesi'nin kararını vermesini bekliyoruz"

Hakkari Belediyesine kayyum atanmasına ilişkin konuşan Destici, "DEM Parti'nin yani PKK'nın partisi Belediye Başkanı Mehmet Akış'ın gözaltına alınması ve belediyeye kayyum atanmasını destekliyor, karara tepki gösteren terör örgütünün partisi dışındaki tüm siyasi partileri ve temsilcilerini de şiddetle kınıyorum." değerlendirmesinde bulundu.

Terör örgütlerinden talimat alanların herhangi bir söz ya da fiilinin, demokrasi ve hukuk zemininde herhangi bir anlamının olmadığını vurgulayan Destici, "Bu çok açık hukuki konuyu bugüne dek sürüncemede bırakan ve görevini yerine getirmeyen Anayasa Mahkemesi'nin, ayrıca terör örgütünün uzantılarıyla ilgili kararını bir an önce vermesini bekliyoruz." diye konuştu.

Destici, Anayasa Mahkemesi'nin, kendisini yürütmenin yerine koymaması ve acilen anayasa ile birlikte Anayasa Mahkemesi'nin yapısının değiştirilmesi gerektiğini söyledi.

Filistin ve Gazze'nin yanı sıra Çin'in Sincan Uygur Özerk Bölgesi'nin de kanayan bir yara olduğunu kaydeden Destici, "Doğu Türkistan'da zulüm devam ettiği sürece Çin'in ekonomisi ne kadar büyük olursa olsun, toprakları ve nüfusu ne kadar büyük olursa olsun siyasi egemenliğini de kabul etmiyoruz. Yaşasın bağımsız Doğu Türkistan, Uygur Türk Devleti." sözlerini sarf etti.

Kaynak: AA / Politika

Büyük Birlik Partisi Mustafa Destici Mehmet Akış DEM Parti Kayyum PKK Politika Haberler

Özel'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ilginç borç teklifi: Camileri, elektrik trafolarını ve ortak alanları al, düş yakamızdan

Özel'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ilginç borç teklifi: Camileri, elektrik trafolarını ve ortak alanları al, düş yakamızdan

Bakan Yerlikaya'dan Emniyet Müdürü'nün sakız çiğnediği görüntülere tepki: Gereğini yaparım

Bakan Yerlikaya'dan Emniyet Müdürü'nün sakız çiğnediği görüntülere tepki: Gereğini yaparım

Aman Erdoğan görmesin! Elon Musk, Netanyahu'yu dinlerken bir an olsun yerine oturmadı

Aman Erdoğan görmesin! Elon Musk, Netanyahu'yu dinlerken bir an olsun yerine oturmadı

Bakmadan Geçme

26 Temmuz 2024 Günlük Burç Yorumları! AŞK, EVLİLİK, KARİYER, SAĞLIK burç yorumları! 26 Temmuz burç yorumları nedir? RUZOMBEROK- TRABZONSPOR MAÇI CANLI İZLE #128308 Ruzomberok- Trabzonspor maçı şifresiz mi, hangi kanalda, saat kaçta? Fenerbahçe, Youssef En-Nesyri için imza töreni düzenledi! Fenerbahçe, Youssef En-Nesyri ile kaç yıl anlaştı? Mevlid Kandili ne zaman? Mevlid Kandili hangi gece? Mevlid Kandili ne oluyor, neler yapılmalı? Karısını, kayınvalidesini ve kayınpederini öldürdü! Olay ne, nerede oldu? 2024 okul servisi aylık ücreti ne kadar oldu? Servis ücretlerine zam mı geldi? İstanbul zamlı okul servis ücretleri ne kadar? TFF, 2024- 2025 sezonu hakemlerini açıkladı! 2024- 2025 sezonu hakemleri kimler? TAKSİ İNDİ- BİNDİ NE KADAR? İstanbul taksimetre açılış ücreti ne kadar oldu? Taksi kısa mesafe kaç TL oldu? Üniversite tercihleri nasıl yapılmalı? YKS üniversite tercihlerini yaparken nelere dikkat edilmeli? Tercih Uzmanı açıkladı! YKS tercihleri ne zaman bitiyor? ÖSYM Üniversite tercihleri nasıl yapılır? Optik Başkan kimdir? Mehmet Işıklar (Optik Başkan) kaç yaşında ve neden öldü? ÖSYM TERCİH EKRANI AÇILDI MI? ''YKS tercih yapamıyorum'' neden? YKS tercih kılavuzu yayınlandı mı? 2024 YKS ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI | YÖK ATLAS 2-4 Yıllık Üniversite taban puanları İstanbul'da toplu taşıma ücretlerine zam geldi mi? Otobüs, metro, tramvay, vapur, metrobüs ücreti ne kadar oldu, yeni ücretler ne zaman uygulanacak? İETT öğrenci abonmanı ne kadar oldu? 2024 İstanbul'da metro, metrobüs, marmaray ücretleri ne kadar?
Bir terör halayı daha! Düğün salonunda çekilen görüntüdeki 3 kişi gözaltına alındı

Bir terör halayı daha! Düğün salonunda çekilen görüntüdeki 3 kişi gözaltına alındı

title