Haberler

Ankara haberleri: Mehmet Sekmen: "İstanbul ve Ankara'da verilen vaatler yapılmadı"

Güncelleme:

Ankara politika haberine göre Mehmet Sekmen: "İstanbul ve Ankara'da verilen vaatler yapılmadı" Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen: "Erzurum'a gelen siyasilerin şehirden haberi yok, yapılan projeleri vatandaşa vaat ediyorlar" "Su ve ulaşım fiyatlarını ucuzlatacağız dediler, anormal şekilde zam yaptılar"...

Mehmet Sekmen : "İstanbul ve Ankara'da verilen vaatler yapılmadı"

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen : " Erzurum'a gelen siyasilerin şehirden haberi yok, yapılan projeleri vatandaşa vaat ediyorlar"

"Su ve ulaşım fiyatlarını ucuzlatacağız dediler, anormal şekilde zam yaptılar"

"Yaparsa yine AK Parti yapar Cumhurbaşkanımıza güvenin"

" İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya ve Mersin verdikleri vaatlerin tersini yaptılar"

ERZURUM Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen Erzurum'a gelen bazı siyasiler ve bazı belediye başkanları hakkında eleştirilerde bulundu. Sekmen, İHA muhabirine yaptığı açıklamalarda, "Bazı siyasiler ve parti liderleri var bunların arasında gelecek vaat eden bir siyasetçi göremiyorum. Bizim yaptığımız projeleri vaat ediyorlar. Laf söylemek kolaydır ama icraat yapmak zordur. 2019 seçimlerinde suyu, ulaşımı ucuzlatıp burs vereceğiz dediler. Suya ve ulaşıma anormal derecede zam yaptılar. İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya ve Mersin'de gördüğümüz gibi verilen vaatlerin hiçbirini gerçekleştirmediler. Anlıyoruz ki bunlar icraat yapmıyorlar, bunlar sadece laf söylüyorlar" ifadelerini kullandı.

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Erzurum'a gelen bazı siyasileri ve parti liderlerine eleştirilerde bulundu. Sekmen, kendilerinin Erzurum'da gerçekleştirmiş oldukları projeleri, bazı siyasilerin Erzurum'a ziyarete gelip vatandaşlara vaat ettiklerini söyledi. Gelen siyasilerin fikirlerine ve projelerine bakarak bir gelecek göremediğini de belirten Sekmen, 2019 yerel seçimlerinde İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya ve Mersin gibi illerin şimdiki başkanlarının seçim öncesi vatandaşlara vaatlerde bulunduğunu, günümüzde ise vaatlerin hiçbirini gerçekleştirmediklerini kaydetti. Sekmen, "Anlıyoruz ki bunlar icraat yapmıyor bunlar sadece laf söylüyor" diyerek "Yaparsa yine AK Parti yapar" ifadelerini kullandı.

"Gelen siyasilerin Erzurum'dan haberi yok yapılan projeleri yapacağız diye vaat ediyorlar"

Erzurum'a gelen bazı siyasilerin kentte yapılan projelerde habersiz olduğunu ve kendilerinin yapılan şeyleri vaat ettiklerini söyleyen, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, "Bazı siyasiler ve parti liderleri var. Açıkça söylüyorum gelenlerin vaatlerine ve fikirlerine baktığımız zaman gelecek vaat eden hiçbir siyasetçi göremiyorum. Yine bunların içerisinde Cumhurbaşkanımız Erdoğan'ın projeleri ve bizlere verdiği talimatlarla Türkiye'nin geleceğinin yine biz olduğumuzu milletimiz çok iyi görüyor. Laf söylemek kolaydır ama icraat yapmak zordur. Hatta Erzurum'a gelen bazı siyasetçiler o kadar habersiz ki yaptığımız projelerden bizim yaptığımız işleri kendileri yapacağız diye vaatte bulunuyorlar. Bu projeler yapılmış bitmiş ve hizmete devam ediyor. Soğuk süt zinciri, hayvancılık, tarım, turizm ve madencilik gibi alanlarda bizim çalışmalarımız devam ediyor" diye konuştu.

"Yaparsa yine AK Parti yapar Cumhurbaşkanımıza güvenin"

İldeki şehirleşme ve kentsel dönüşümün hızla devam ettiğini kaydeden Sekmen, "Yakın gelecekte İspir ve Tortum'da büyük bir maden işletmeciliğini devreye sokuyoruz. Bin kişi İspir'de ve bin kişide Tortum'da istihdam oluşturacağız. Kamyonlar Tortum'da çok yoğun bir şekilde çalışmalarına devam ediyor. İlimizdeki şehirleşme ve kentsel dönüşüm, eğitim, sağlık çok iyi durumda çalışmaya devam ediyor. Halkımızın Cumhurbaşkanımıza ve ekibine güvenmesini, 'yaparsa yine AK Parti yapar' sloganıyla yolumuza devam edeceğiz. Halkımızın bunu bilmesini istiyorum" açıklamalarında bulundu.

"Su ve ulaşım fiyatlarını ucuzlatacağız dediler, anormal şekilde zam yaptılar"

2019 yerel seçimlerinde bazı parti başkanlarının bulundukları vaatleri yerine getirmediklerini aksine tam tersini yaptıklarını da belirten Sekmen, "Diğer siyasilerin hepsini görüyoruz. 2019 yılında yerel yönetimlerde belirli değişiklikler oldu. Fakat bu değişiklikler olurken vatandaşımıza yapılan vaatler oldu. Su fiyatlarını ucuzlatacağız, ulaşım fiyatlarını düşüreceğiz, burslar vereceğiz ve daha çok hizmet edeceğiz şeklinde vaatlerde bulundular. Şuanda gelinen bu noktada İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya ve Mersin gibi illerde bırakın suyu ucuzlatmayı daha fiyatlarını artırdılar. Ulaşımı ucuzlatmadılar anormal bir şekilde zam yaptılar. Bizim su fiyatlarımız ortada onlar bizim su fiyatlarımızın 5 katına çıktılar" dedi.

"Anlıyoruz ki bunlar icraat yapmıyorlar bunlar sadece laf söylüyorlar"

Vaatlerde bulunup yapmayan bazı parti liderlerinin icraat yapmadıklarını sadece laf söylediklerini de ifade eden Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, "Erzurum Büyükşehir Belediyesinin 1 metre küpü 3 sene önce onlarla başa başken, bugün gelinen noktada Erzurum suyu 5 liraysa İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya ve Mersinde su 30 lira şeklindedir. Ne değişti de bu fiyatlar arttı. Anlıyoruz ki bunlar icraat yapmıyorlar bunlar sadece laf söylüyorlar. Lafla da bu işlerin yürümediğini vatandaşlarımız görüyorlar. Bu nedenle yine yaparsa AK Parti yapacak Cumhurbaşkanımız Erdoğan'ın liderliğinde Türkiye'yi büyütmeye geliştirmeye büyük özen göstereceğiz. Ben dahil olmak üzere tüm ekibim Erzurumluların emrinde olacak. Cumhurbaşkanımızın yanında ve arkasında var gücümüzle çalışacağımızı ifade ediyorum" şeklinde konuştu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Politika

Mehmet Sekmen İstanbul Erzurum Ankara Haberler

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2023 yılı doğum istatistiklerine dikkat çekti: Türkiye için endişe verici

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2023 yılı doğum istatistiklerine dikkat çekti: Türkiye için endişe verici

En beğenilen siyasetçiler anketinde Mansur Yavaş ilk, Erdoğan 3. sırada

En beğenilen siyasetçiler anketinde Mansur Yavaş ilk, Erdoğan 3. sırada

Reisi'nin helikopteri nasıl bulundu? Selçuk Bayraktar, o geceye ilişkin bir detayı ilk kez paylaştı

Reisi'nin helikopteri nasıl bulundu? Selçuk Bayraktar, o geceye ilişkin bir detayı ilk kez paylaştı

Bakmadan Geçme

Yeni seferberlik kanunu tam metni OKU İNDİR - PDF 2024! Seferberlik mi çıktı, seferberlik nedir? Sefer görev emri nedir? Sefer görev emri e-devlet üzerinden nasıl sorgulanır? Seferberlik Kararnamesi 22 Mayıs Salı 2024! Yeni seferberlik kararları neler? 22 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 22 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 22 Mayıs İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 22 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 22 Mayıs Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 22 Mayıs İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 22 Mayıs Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! HSK atama kararnamesi 22 Mayıs Çarşamba yayınlandı! Hakim ve Savcılar atama kararları PDF indir, OKU! 22 Mayıs 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 22 Mayıs Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 22 Mayıs Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri!
İmamoğlu'ndan Erdoğan'ın 'Şarap festivali' eleştirisine yanıt: Kendisine bilgi veren muhtemelen akşamdan kalmaydı

İmamoğlu'ndan Erdoğan'ın "Şarap festivali" eleştirisine yanıt: Kendisine bilgi veren muhtemelen akşamdan kalmaydı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title