Haberler

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, koltuğa yeniden talip oldu

Güncelleme:

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, mart ayında yapılacak yerel seçimler için yeniden aday oldu. Yavaş, "Ankara'nın dürüst bir şekilde yönetilebileceğini bütün dünyaya gösterdik. Artık belediye meclisinde gördüklerimizi görmek istemiyoruz. Ankara halkından mecliste çok sayıda belediye başkanlığını bize vermelerini istiyoruz." dedi.

Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş, 2024 yılının mart ayında yapılacak yerel seçimlerde başkanlık koltuğuna yeniden aday olmak için CHP Ankara il Başkanlığı'na başvurdu.

İL BAŞKANLIĞINA BAŞVURU YAPTI

Yerel seçimlere aylar kala siyasi partilerin çalışmaları hızlanıyor. Genel başkanını değiştiren CHP'de ise İYİ Parti ile ittifak yapılıp yapılmayacağı halen netleşmedi. CHP lideri Özgür Özel çalışmalarını sürdürürken özellikle büyükşehirlerde belediye başkanlarının yeniden aday olması bekleniyor. İzmir'de mevcut başkan Tunç Soyer yeniden adaylık başvurusu yapacağını açıklarken, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş bugün CHP İl Başkanlığına başvurusunu yaptı. Yavaş, "Ankara halkından kazandığımızı yine Ankara halkına harcamak en büyük projemiz demiştik. Söz verdiğimiz gibi Ankara halkına hesap vereceğiz. Belediyecilikte devrim yaptığımız birçok uygulama var. Bunları da kamuoyuyla paylaşacağız. Bazılarıyla dünya çapında ödül de aldık. Ankara'nın dürüst bir şekilde yönetilebileceğini bütün dünyaya gösterdik. Artık belediye meclisinde gördüklerimizi görmek istemiyoruz. Ankara halkından mecliste çok sayıda belediye başkanlığını bize vermelerini istiyoruz." dedi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, yeniden aday olduğunu açıkladıMansur Yavaş

İMAMOĞLU'NA İSTANBUL'DA RAKİP ÇIKTI

İstanbul'da Ekrem İmamoğlu'nun adaylığına da kesin gözüyle bakılırken, Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu da İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday adayı olduğunu duyurdu. CHP Genel Başkanı Özgür Özel daha önce yaptığı açıklamada, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Özlem Çerçioğlu'nu da yeniden aday yapacaklarını açıklamıştı.

İYİ PARTİ'NİN KARARI BEKLENİYOR

CHP'de aday adaylığı başvuruları devam ederken Genel Başkan Özgür Özel, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i ziyaret ederek, yerel seçimlerde "iş birliği" çağrısı yaptı. Akşener, bu talebi pazartesi günü yapılacak Genel İdare Kurulu (GİK) üyelerine soracak. CHP, özellikle büyükşehir adaylarını netleştirmek için İYİ Parti GİK'in kararını bekliyor. Kararın olumlu çıkması durumunda iki parti heyetleri iş birliği yapılacak yerleri görüşmek üzere bir araya gelecek.

CHP PARTİ MECLİSİ PAZARTESİ TOPLANACAK

Hafta sonu Antalya'da CHP milletvekilleriyle değerlendirme toplantısında bir araya gelecek Genel Başkan Özel, 4 Aralık Pazartesi günü CHP Genel Merkezinde Parti Meclisini (PM) toplayacak. PM'de yerel seçim hazırlıkları ve aday adayları başta olmak üzere İYİ Parti'nin vereceği karar ele alınacak. Bu karara göre CHP'nin yerel seçimler için yol haritası netleştirilecek. Bu süreçte PM'nin daha sık toplanacağı da bildirildi. CHP Genel Başkanı Özel, 3 Aralık Pazar günü Antalya'da yapılacak MYK toplantısına başkanlık edecek.

Gözde Nur Bayar
Haberler.com - Politika

Ankara Büyükşehir Belediyesi Mansur Yavaş Politika Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

İYİ Parti Rize adayı kim? 2024 İYİ Parti Rize Belediye Başkan adayı Köksal Toptan kimdir? İYİ Parti Osmaniye adayı kim? 2024 İYİ Parti Osmaniye Belediye Başkan adayı Alpaslan Koca kimdir? İYİ Parti Ordu adayı kim? 2024 İYİ Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan adayı Enver Yılmaz kimdir? İYİ Parti Niğde adayı kim? 2024 İYİ Parti Niğde Belediye Başkan adayı Naim Erem kimdir? İYİ Parti Nevşehir adayı kim? 2024 İYİ Parti Nevşehir Belediye Başkan adayı kimdir? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 27 Şubat AFAD ve Kandilli deprem listesi! 27 Şubat Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 27 Şubat Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 27 Şubat 2024 Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 27 Şubat İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? İstanbul'da elektrik kesintisi! 27 Şubat Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 27 Şubat 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 27 Şubat 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 27 Şubat Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 27 Şubat Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 27 Şubat İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Bugün İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! İYİ Parti Muş adayı kim? 2024 İYİ Parti Muş Belediye Başkan adayı Şerafettin Yatçı kimdir?
500

Yorumlar (11)

Kazim Bedir:

Aynen oyle dik dur eğilme seninleyiz ilçe belediyeleri almak için uğraşmamiz lazım 25 ilçenin 23 unu almak lazım

42
81
yanıtYanıtla
Halil yılmaz:

Beş yıl boyunca yan gelip yattın. Hiç bişey yapmadın. Şimdi seçime 5 ay kalmış kış günü asfalt yapıyorsun. İnsanları bu kadar aptal yerine koymayın

70
53
yanıtYanıtla
Mehmet YILMAZ:

Hadi oradan…

yanıt7
yanıt19
Mehmet Meletli:

Boş geçen 5 sene dahamı verdiği vaatlerin hangisini yaptı üstelik belediyeyi borç batağına soktu.

56
51
yanıtYanıtla
Mehmet Meletli:

Boş geçen 5 sene dahamı hayır tabiki.

57
42
yanıtYanıtla
Hamit Gündoğdu:

Temiz, dürüst ve çalışkan bir başkan..samimiyetle söylüyorum Ankara'da ikamet etsem kesin oyumu Mansur Yavaş beye veririr.. üstelik parti değiştirip AKP'den bile aday olsa bile.. çünkü temiz insan hiçbir yerde kirlenmez..

40
56
yanıtYanıtla
Mehmet YILMAZ:

Zaten bir pisliğini bulsalardı anında reklam ederlerdi

yanıt14
yanıt9
Muhammed Hilmi Polat:

Adaya olacaktın olmadın ,milletin güvenini kırdın oy yok ,hadi güle güle

42
34
yanıtYanıtla
Zeki Anti:

Tipik chp zihniyeti, istanbul ve ankarada hiç bir iş yapmayıp yaptık diye göstermeye kalkıyorlar. Yaptık dedikleri şeylerde yapılanı yıkmak ve daha önceden başlanmış ama yıkmaya cesaret edemedikleri şeyleri istemeden bitirmek. Merak etmeyin bunların ne yaptığını ne yapmadığını seçimden önce tv'lerde bol bol görecek herkes.

35
21
yanıtYanıtla
Niko Petrakis:

Pkk oylarıda kurtaramıyacak ankara istanbul yatırım yok pkkya para yetiştiremiyorlar

27
27
yanıtYanıtla
Tüm 11 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title