Almanya'nın Ukrayna'ya miğfer yardımı yapacak olması ülkede alay konusu oldu - Haberler
Haberi Paylaş

Almanya'nın Ukrayna'ya miğfer yardımı yapacak olması ülkede alay konusu oldu

Haberler.com - Olgun Kızıltepe - Politika
 - Güncelleme:

Tüm dünyanın gözü Rusya ile Ukrayna arasında yaşanan gerginliğe çevrilmişken Almanya'dan dikkat çeken bir hamle geldi. Savunma Bakanı Sözcüsü Arne Collatz, Ukrayna'ya 5 bin miğfer gönderileceğini açıkladı. Berlin yönetiminin bu hamlesi Ukrayna'da 'şaka' olarak yorumlandı

İşgal korkusu yaşayan Ukrayna'ya silah göndermeyi kabul etmeyen ve Kiev yönetiminin tepkisini çeken Almanya krizi gölgede bırakacak bir yardım teklifi sundu. Berlin yönetimi, Ukrayna'ya 5 bin miğfer göndereceklerini açıkladı.

Ukrayna'ya 5 bin miğfer gönderileceğini doğrulayan Almanya Savunma Bakanı Christine Lambrecht, "Ukrayna'nın bu yöndeki talebini değerlendirdik ve onayladık. Ancak teslimat zamanı konusunda henüz bir şey söyleyemiyorum" dedi.

Almanya'nın Ukrayna'ya miğfer yardımı yapacak olması ülkede alay konusu oldu

Almanya'nın miğfer yardımı Ukrayna'da büyük ses getirdi. Bu hamleyi birçok kişi "Şaka" olarak yorumlarken Kiev Belediye Başkanı Vitali Klitschko "Söyleyecek söz bulamıyorum. Almanya bir sonraki sefer nasıl bir destek gönderecek, yastık mı?" şeklinde bir açıklama yaptı.

Almanya'nın Ukrayna'ya miğfer yardımı yapacak olması ülkede alay konusu oldu

Öte yandan ABD Başkanı Joe Biden'ın Rusya lideri Putin'e doğrudan yaptırım uygulayabileceklerini açıklamasının ardından, bu kez Kuzey Akım 2 projesi masada. ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price, Rus tanklarının Ukrayna'ya girmesi halinde Kuzey Akım 2 projesinin devam etmeyeceğini söyledi.

Almanya'nın Ukrayna'ya miğfer yardımı yapacak olması ülkede alay konusu oldu

Ned Price "Çok açık olmak istiyorum; eğer Rusya Ukrayna'yı o ya da bu şekilde işgal ederse Kuzey Akım 2 devam etmeyecek. Ayrıntıya girmeyeceğim. Almanya ile birlikte projenin devam etmemesi için çalışacağız" dedi.

Almanya, Ukrayna, Politika, Güncel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (4)

burakk:

Batı böyledir işte. Bir şey yapacak zannedip güvenmemek lazım.

Güven Yaşar:

Ben Ukrayna'ya yardıma gitmek istiyorum. Burdan Ukrayna başkanına sesleniyorum beni ülkene al.

UğuR DURAN:

Alman Savunma Bakanı bence doğru olanı yapöış. Miğfer bir savunma malzemesidir. Başa gelecek şarapnel parçalarından korur... Abartılacak bir şey yok.!

Tüm 4 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title